• Informacje na temat:

  margaret thatcher dziś

Artykuły na temat: margaret thatcher dziś
 • ...największym marzeniem jest zagrać kiedyś brytyjską premier Margaret Thatcher. Może kiedyś się uda - marzy Ezgi Eyüboğlu. W młodości wcale nie zamierzała być aktorką. Jej ojciec jest bankowcem, mama(...)... - Rodzice na początku nie byli moim wyborem zachwyceni, uważali aktorstwo za zbyt niepewny zawód. Ale byli szczęśliwi, gdy pierwszy raz zobaczyli mnie w telewizji i dziś wiernie mi kibicują...

 • Film o Margaret Thatcher?

  Oliver Stone ( "JFK" , "Aleksander" ) przymierza się do realizacji filmu opowiadającego o premier Margaret Thatcher. Kontrowersyjny reżyser wyznał, że chciałby stworzyć obraz dokumentujący życie słynnej "żelaznej damy", ponieważ jest "wielkim fanem" liczącej dziś 79 lat angielskiej polityk.

 • "Tak, panie premierze"

  Ich fanką miała być nawet sama "Żelazna Dama" Margaret Thatcher. Dziś ci sami scenarzyści powracają z sequelem doskonałego angielskiego, absurdalnego humoru. W nowej wersji główną rolę zagra aktor znany m.in. z filmu "Cztery wesela i pogrzeb" David Haig. Jako nieudolny premier James Hacker będzie borykał się z ciągłymi kryzysami politycznymi z koalicjantem, największym od lat kryzysem...

 • Streep jako Thatcher!

  Tylko w INTERIA.PL możecie obejrzeć wyjątkowy materiał, opowiadający o realizacji filmu "Żelazna dama". Przypomnijmy, że Meryl Streep za rolę Margaret Thatcher w tej produkcji ma szanse w tym roku na Oscara!

 • Bez "M jak miłość" nie byłoby także ich!

  ..., królową i Margaret Thatcher. Jakąkolwiek otrzymałaby propozycję aktorską, dałaby radę. Mogłaby być Simoną i każdą inną bohaterką "M jak miłość". Barbarą też, ale trudno byłoby jej rywalizować ze mną. Nie(...) Hotelu. Miałem pokój na ostatnim piętrze, tam gdzie są małe kwadratowe okienka. Wyglądałem z jednego z nich. Bogusz jeszcze żył, tak było. Gdyby mogli państwo od dziś zacząć pisać scenariusze do "M jak...

 • Streep: Ona rozwiązywała problemy

  Nominowana do Oscara za pierwszoplanową rolę żeńską w filmie "Żelazna Dama" Meryl Streep, niebawem zagości na ekranach polskich kin. Biograficzna opowieść o Margaret Thatcher trafi do nas już 10 lutego.

 • Baby, ach te baby

  ...popijać herbatkę z Margaret Thatcher. Codziennie musi stawiać czoła impertynencji, złośliwości i zazdrosnej, dziwacznej miłości genialnego diagnosty, a mimo to nadal nie zwariowała - pracuje, stara się(...) natury niewieściej. Podejrzewamy, że każda z pań odnajdzie się w niejednym, a nawet skrajnym, typie zaprezentowanych powyżej. To powinno panom podpowiedzieć czy wręczyć dziś tulipana, czy goździka. A my...

 • Najbardziej wpływowa kobieta świata

  Brytyjska reżyserka Phyllida Lloyd nakręciła film o Margaret Thatcher. W głównej roli wystąpiła Meryl Streep. "Żelazna dama" zadebiutuje w polskich kinach 10 lutego.

 • Musiała być lepsza od każdego mężczyzny

  Meryl Streep została w tym roku już po raz 17. nominowana do Oscara. Tym razem aktorka zachwyciła Akademię wcielając się w byłą premier Wielkiej Brytanii, Margaret Thatcher. Film "Żelazna Dama" to niezwykła, biograficzna opowieść o kobiecie, "która stała się jedną z najbardziej wpływowych postaci współczesnego świata".

 • Oscary: Meryl Streep nie jest faworytką

  To nie Meryl Streep ("Żelazna Dama") jest faworytką niedzielnej gali Oscarów w kategorii "najlepsza aktorka", tylko nominowana do nagrody Akademii Viola Davis ("Służące") - przynajmniej według bukmacherów.