• Informacje na temat:

  maria jagodzińska

Artykuły na temat: maria jagodzińska
 • "Tatarak" otworzy festiwal

  "Tatarak" Andrzeja Wajdy otworzył w środę, 22 kwietnia, wieczorem 9. Festiwal Filmów Środkowo- i Wschodnioeuropejskich goEast w niemieckim Wiesbaden w Hesji.

 • Kto był w tym roku trendy?

  Piotr Adamczyk ( "Karol - człowiek, który został Papieżem" ), Kamilla Baar ( "Vinci" ) i Jacek Poniedziałek ( "Trzeci" ) znaleźli się wśród gwiazd, wyróżnionych trofeami Trendy miesięcznika "Elle". W poniedziałek, 7 listopada, podczas wielkiej gali w Warszawie, magazyn już po raz ósmy przyznał swoje nagrody "Trendy Elle" dla najbardziej stylowych osobowości, twórców i miejsc.

 • Rozdano Fryderyki 2014. Wielki sukces Dawida Podsiadły!

  W czwartek (24 kwietnia) odbyła się jubileuszowa 20. edycja rozdania najważniejszych nagród muzycznych w Polsce - Fryderyków.

 • Roman Polański odebrał Złote Berło

  Roman Polański, który przyleciał do Warszawy w związku z zaplanowaną na czwartek, 5 września, światową premierą filmu "Pianista" , odebrał w Warszawie we wtorek, 3 września, Złote Berło - nagrodę Fundacji Kultury Polskiej za całokształt twórczości filmowej. Uroczystość odbyła się w kinie Skarpa.

 • Etiuda & Anima: Laureaci konkursów

  "Moje miejsce" Leszka Dawida w kategorii Etiuda i animacja "Karl i Marilyn" Priita Pärna z Estonii w kategorii Anima to laureaci tegorocznego 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Etiuda&Anima 2005". Nagrody wręczono w czwartek wieczorem, 24 listopada, w krakowskim kinie Kijów. W tym roku po raz pierwszy impreza podzieliła się na dwa konkursy - etiud studenckich i światowych animacji.

 • Fryderyki: Sześć nominacji dla Wilków

  Zespół Wilki otrzymał najwięcej, bo aż sześć, nominacji do tegorocznych Fryderyków. Listę ogłoszono podczas konferencji prasowej w Warszawie, która odbyła się w środę, 19 lutego. Ceremonia rozdania Fryderyków zaplanowano na 1 kwietnia, tym razem nie w Sali Kongresowej, lecz w jednym z nowych klubów w stolicy.

 • Tydzień pod znakiem "Pianisty"

  Zbliżający się tydzień upłynie pod znakiem "Pianisty" Romana Polańskiego. Światową premierę tego filmu, zaplanowaną na czwartek, 5 września, w warszawskiej Filharmonii Narodowej, poprzedzą między innymi wystawa fotosów z filmu i uroczystość wręczenia reżyserowi Złotego Berła.