• Informacje na temat:

  maria jana

Artykuły na temat: maria jana
 • Maria Maj: Miłość nie wszystko wybaczy

  ...- Nie byłam żoną, która robi na drutach i zawsze jest w cieniu męża - przyznała Maria Maj (70 l.) w jednym z wywiadów. W jej rodzinie relacje kobiet z mężczyznami często bywały bardzo skomplikowane... Mama aktorki po raz pierwszy wyszła za mąż tuż przed wojną, a do małżeństwa przymusiła ją własna matka. Ale ona nie pokochała męża, więc gdy tylko nadarzyła się okazja, uciekła od Jana Maja do...

 • Jan Jakub Kolski zachwycony 11-letnią aktorką

  W piątek na ekrany kin wchodzi film "Serce, serduszko" w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego z rewelacyjną rolą Marii Blandzi. Kreację 11-letniej poznanianki krytycy już okrzyknęli najlepszym od lat dziecięcym debiutem w polskim kinie. Doceniło ją także jury 3. Festiwalu Aktorstwa Filmowego, przyznając nagrodę specjalną.

 • Maria Pakulnis znów w żałobie. Ta śmierć to cios!

  ...musieli to wszystko zostawić, ale nie umieli się z tym pogodzić ani poradzić sobie w nowej rzeczywistości - dodała.  Maria wychowywała się w niedostatku, czasem brakowało nawet jedzenia. Mała Marysia(...) Jana (27 l.). Tak samo dzielnie ją wspiera, jak wtedy, gdy odszedł jego ojciec, a jej ukochany mąż. *** Zobacz więcej materiałów:

 • Wielki Test o Polskim Filmie: Sprawdź wyniki

  Psycholog Maria Rotkiel i aktor Antoni Królikowski zostali laureatami Wielkiego Testu o Polskim Filmie, pokonując w finale parę Grażyna Wolszczak - Cezary Harasimowicz. Wiemy także, który internauta wygrał 20 tys. złotych.

 • Wiktor Zborowski i Maria Winiarska: Idealne małżeństwo? Skrywają bolesną tajemnicę!

  ...się podobał, był spokojny, przy tym podobny do swojego wuja Jana Kobuszewskiego – wysoki, szczupły, inteligentny" – wspomina Maria. Przystojny dryblas bardzo o nią zabiegał. W środku zimy potrafił zdobyć... gałązki bzu. Już wtedy dało się zauważyć, że są przeciwieństwami. Wiktor był sową, Maria skowronkiem. On cenił spokój, ona uwielbiała szaleństwo, zabawę.  "Ciągle za mną łaził. Dałam mu buziaka...

 • "Serce, Serduszko" : Tam i z powrotem, albo podróż bez celu

  Fanka death metalu, wytatuowana Kordula (Julia Kijowska) podejmuje pracę w bieszczadzkim domu dziecka. Nie zależy jej na niej, ale z jakiegoś powodu zachowuje się, jakby nie miała wyboru. Tam poznaje jednak Maszeńkę (Maria Blandzi) - dziewczynkę, z którą szybko ucieknie od szarej codzienności.

 • Maria Peszek krytycznie o Polsce: "To jedna z najciemniejszych ojczyzn, jaką można sobie wylosować"

  Maria Peszek (45 l.) udzieliła mocnego wywiadu, w którym nie zostawia na Polsce i Polakach suchej nitki...

 • Gdynia 2014: Bóg, honor, ojczyzna?

  Dosyć niespodziewanie to "Bogowie" Łukasza Palkowskiego urośli do rangi faworyta do zdobycia tegorocznych Złotych Lwów na Festiwalu Filmowym w Gdyni, usuwając w cień "Miasto 44" Jana Komasy, "Pod Mocnym Aniołem" Wojciecha Smarzowskiego i "Obywatela" Jerzego Stuhra.

 • Maria Winiarska wspomina zmarłą siostrę: Brakuje mi jej bardzo

  We wrześniu mija 15 lat od śmierci Barbary Winiarskiej (+50). Aktorka zmarła nagle. Miała tętniaka mózgu. - Bardzo mi jej brakuje - mówi jej siostra Maria Winiarska (66 l.).

 • Agata Kulesza: Rozpoznawalność? Jest przyjemna

  Od czasu nagrodzonej przed trzema laty roli w "Róży" aktorka odnosi same sukcesy. I wydaje się, że udział w oscarowej "Idzie" wcale nie stanowi ich apogeum. Teraz oglądamy ją w nowej serii "Krwi z krwi", której reżyser Jan Komasa twierdzi, że Agata Kulesza jest w szczytowej formie i może zagrać wszystko.

Zdjęcia na temat: maria jana
Wideo na temat: maria jana
 • Jan Peszek o córce: Jest fantastyczna. Totalnie bezkompromisowa

  Aktor Jan Peszek chętnie słucha płyt swojej córki Marii Peszek. Podoba mu się nie tylko warstwa muzyczna twórczości Marii, lecz także jej wizerunek artystyczny. Aktor jest zachwycony bezkompromisowością i odwagą córki, która poprzez muzykę wyraża swoją postawę wobec świata. (Newseria Lifestyle)

 • Sils Maria

  Bohaterką filmu jest Maria Enders (Juliette Binoche), która mając 18 lat, brawurowo przebiła się do pierwszej ligi aktorskiej występem w sztuce "MalojaSnake", w której zagrała Sigrid, doprowadzającą Helenę do samobójstwa. 20 lat później Maria zostaje poproszona o wręczenie nagrody autorce sztuki, żyjącej na dobrowolnym wygnaniu w Sils Maria. Na kilka godzin przed ceremonią dramatopisarka umiera, a życie Marii Enders zacznie się komplikować. Modna reżyserka prosi ją o ponowne zagranie w...

 • "Oko za oko": Odcinek 3. i 4.

  Odcinek 3.: Po śmierci Oliviera trwa śledztwo - i tym razem dowody prowadzą Wysockiego do baru "Hawajska Bryza". Prokurator odkrywa, że młody trener był uczulony na orzeszki arachidowe. I że zmarł, bo alergen trafił do jego posiłku. Konstanty bada za to nowy trop, który wiąże się z Józefem Rowickim, konkurentem Gajewskiego z rynku plastiku. Tymczasem Anna odbiera telefon ze szkoły - z informacją, że Zuza poszła na wagary i zniknęła. Stan zdrowia Marii, która nadal jest w areszcie, gwałtownie...

 • Jan Paweł II. Szukałem Was...

  "Jan Paweł II. Szukałem Was..." to pełnometrażowy film dokumentalny o życiu i przesłaniu, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II. Film ukazuje jego wyjątkowe miejsce w historii kościoła i świata oraz to, jak jego niezwykła osobowość, naturalność, otwartość i poczucie humoru łączyły ludzi na wszystkich kontynentach - niezależnie od ich statusu społecznego, wieku, wyznawanych wartości czy religii. W produkcji zostały użyte unikalne materiały archiwalne z Janem Pawłem II pochodzące ze zbiorów...

Dyskusje na temat: maria jana