• Informacje na temat:

  maria skłodowska curie zdjęcia

Artykuły na temat: maria skłodowska curie zdjęcia
 • "Dzwony wojny": Miałam cykora - wywiad z Eriką Karkuszewską

  ...​Joanna, asystentka radiologa w “Little Curie", pragnie z całych sił przyczynić się do zwycięstwa w wojnie, która może przynieść wolność jej zniewolonej od pokoleń ojczyźnie. Daleko od domu, daleko od walczących w cudzoziemskiej armii bliskich, Joanna znajduje otuchę w swojej pracy i rozkwitającym romansie z Tommym.

 • Karolina Gruszka jako Maria Skłodowska-Curie

  Karolina Gruszka w roli głównej, a także m.in. Daniel Olbrychski i Izabela Kuna znajdą się w obsadzie filmu o Marii Skłodowskiej-Curie, nad którym rozpoczynają się prace. Wspólna produkcja Polski, Niemiec, Francji i Belgii trafić ma do kin w 2016 roku.

 • Doda najwybitniejszą Polką

  Zaraz obok Jana Pawła II, Lecha Wałęsy i Marii Curie-Skłodowskiej.

 • Karolina Gruszka jako Maria Skłodowska-Curie

  W 2016 roku do kin trafi wystawna, międzynarodowa koprodukcja o życiu słynnej polskiej noblistki - Marii Skłodowskiej-Curie. "Maria Curie" to historia niezwykłej kobiety, która opuszcza ojczyznę i wyjeżdża do Francji, by rozpocząć karierę naukową. A przy tym niepowtarzalna podróż w czasie do Paryża z przełomu wieków - miasta intryg, romansów, sztuki i odkryć, które zmieniały świat.

 • Klaudia Halejcio chyba nie będzie dobrze wspominała tego występu. Co za kompromitacja!

  ...o Poznań.  To nie wszystko. Podczas gry w kalambury Halejcio dostała za zadanie narysowanie hasła "Maria Skłodowska-Curie". Namalowała zatem... telewizor, ale nikt z drużyny nie wiedział, o co jej(...) niedawno film o noblistce, ale chyba większości Maria Skłodowska-Curie kojarzy się przede wszystkim z wybitnymi naukowymi osiągnięciami, a nie z kinem.

 • Karolina Gruszka zagra Skłodowską-Curie

  Trwają przygotowania do polsko-francusko-niemiecko-belgijskiej produkcji o życiu słynnej Polki, podwójnej noblistki Marii Skłodowskiej-Curie. Główną rolę zagra Karolina Gruszka, znana z filmów "Pani z przedszkola", "Francuski numer", "Kochankowie z Marony".

 • "Geniusz": Serial o losach Alberta Einsteina

  ...", czytaj najświeższe newsy zza oceanu oglądaj trailery, galerie, komentuj i czytaj opisy odcinków już dwa tygodnie przed emisją w Polsce. Zdjęcia do "Geniusza" kręcono w Pradze. W serialu zostaną ukazane sylwetki innych ważnych naukowców XX wieku, m.in. Marii Skłodowskiej-Curie, Piotra Curie, Wilhelma Roentgena, Carla Junga i Wernera Heisenberga.  Premiera serialu została zaplanowana na 23

 • Erika Karkuszewska: Nawet o tym nie marzyłam

  We wspólnej produkcji TVP i BBC "Dzwony wojny" śliczna studentka Akademii Teatralnej gra jedną z głównych ról. Erika Karkuszewska mówi o tym, jak wygrała casting i jak pracowało jej się na planie z brytyjską ekipą.

 • "Belle Epoque": Kryminał, jakiego nie było

  Holmesa i początkach kryminalistyki zapowiada się pasjonująco. "Postać Weroniki budowałam w oparciu o postać Marii Skłodowskiej-Curie, która dokonała rewolucji zarówno w obszarze nauki, jak i praw(...) statystów, w dużej mierze ściąganych z paryskich magazynów. W obsadzie serialu pojawią się również: Edward Linde-Lubaszenko, Olaf Lubaszenko, Weronika Rosati, Vanessa Aleksander oraz Eryk Kulm. Zdjęcia...

 • Olga Lipińska: Wraca jej kultowy kabaret

  Olga Lipińska to kobieta-legenda, dzięki której telewizja w latach PRL-u dawała nam sporo radości i spontanicznego śmiechu. Jej kabaret do dziś nie ma sobie równych, a postaci takich, jak Turecki, Basieńka czy Czesio ze świecą szukać.