• Informacje na temat:

  marilyn monroe cannes

Artykuły na temat: marilyn monroe cannes
 • Teresa Iżewska: Władze PRL dotkliwie upokorzyły ją za te słowa. Popełniła samobójstwo

  ...miała rację, bo obraz Wajdy, po tym, jak zachłysnęła się nim światowa krytyka na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, zdobył Srebrną Palmę. Gdy Teresa wraz z twórcami filmu pojawiła się na Lazurowym Wybrzeżu, aż zaniemówiła z zachwytu. Całe miasto było oblepione... jej zdjęciami. To właśnie ona, a nie seksowna Marilyn Monroe, która również gościła na festiwalu, była najbardziej pożądaną...

 • Gwiazdy, które odeszły w 2014 roku

  Clark Gable i Marilyn Monroe. Od tej chwili Wallach nie schodził z ekranów przez kolejne 5 dekad. Innym słynnym westernem z jego udziałem był obraz Sergio Leone "Dobry, zły i brzydki" (1966), gdzie(...). Wystąpił wtedy - również w roli gangstera - w obrazie Neila Jordana "Mona Lisa". Rola ta przyniosła aktorowi nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej, wyróżnienie na festiwalu w Cannes i nominacje do Oscara...

 • Marilyn Monroe twarzą festiwalu w Cannes

  Organizatorzy festiwalu filmowego w Cannes oddadzą cześć Marilyn Monroe w 50. rocznicę jej śmierci. Zdjęcia legendy światowego kina lat 50. i 60. znalazły się na plakacie tegorocznej imprezy.

 • Cannes: Game over

  65. Międzynarodowy Festiwal Filmowy zakończył się werdyktem sprawiedliwym w przypadku Złotej Palmy dla Michaela Haneke - jego film "Miłość" był faworytem tak prasy, jak i publiczności od momentu pierwszego pokazu - oraz Złotej Kamery dla Benha Zeitlina, twórcy filmu "Bestie z południowych krain". Co do reszty, to naprawdę zadziwiające, że najbardziej prestiżowy festiwal filmowy na świecie wybrzmiał ocenami zachowawczymi.

 • Złote Globy bez niespodzianek

  69. ceremonia wręczenia Złotych Globów odbyła się 15 stycznia w Los Angeles. Nagroda dla najlepszego filmu przypadła produkcji "Spadkobiercy". Nagrody aktorskie otrzymali - zgodnie z oczekiwaniami - Meryl Streep za rolę w "Żelaznej Damie" i George Clooney za "Spadkobierców".

 • Harun Farocki na Planete+ Doc

  Wideoinstalacja "Deep Play" z fragmentami relacji telewizyjnych z finałów mistrzostw świata w piłce nożnej to część wystawy "Harun Farocki pierwszy raz w Warszawie". Ekspozycja wpisze się w program 9. edycji festiwalu filmowego Planete+ Doc w Warszawie.