• Informacje na temat:

  marlene dietrich aktorka

Artykuły na temat: marlene dietrich aktorka
 • Być jak Marlena Dietrich

  Być może widzowie pamiętają Magdalenę Boczarską jako Lolę, więźniarkę z Pawiaka. Tym razem aktorka dołączyła do obsady "Czasu honoru" w roli Karoliny Osmańskiej. - Mam wielką słabość do wszystkiego(...) zatem jest Karolina Osmańska? - To kobieta, która pracuje z mężczyznami i z pewnością sporo namiesza w ich szykach - przyznaje aktorka. - Głównym bohaterom będzie bardzo trudno ją rozgryźć. A jeden...

 • "Śmierć to tylko dalszy ciąg życia". Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarły m.in. aktorki Małgorzata Braunek, Nina Andrycz i Anna Przybylska oraz znakomity twórca muzyki filmowej Wojciech Kilar. Filmowy świat pożegnał również Robina Williamsa, Philipa Seymoura Hoffmana i Boba Hoskinsa. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.

 • Szyc i Dereszowska w latach 40.

  Teatr Sabat. Półmrok. Na scenie Anna Dereszowska, w stylizacji na lata 40., nuci zmysłową melodię niczym Marlena Dietrich. Przy stoliku jej występ obserwują Borys Szyc, Wojciech Solarz i Michał Żurawski.

 • Na zawsze w naszej pamięci. Wspominamy tych, którzy odeszli

  Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. W dniu, który skłania do refleksji, czyli 1 listopada, telewizyjna Dwójka wyemituje cykl felietonów "Zostawili swój ślad". Przypomnijmy tych ludzi kultury, kina i telewizji, którzy zmarli w ciągu ostatniego roku.

 • "Zbrodnia": Magdalena Zawadzka - Heroina Polskiego Kina

  Aż trudno uwierzyć, że za kilka dni Magdalena Zawadzka, czyli Elżbieta Lubczyńska z serialu "Zbrodnia", kończy 70. lat. Jak sama przyznaje urodziny to jednak tylko dodatek do premiery książki jej autorstwa "Taka jestem i już!", która ukaże się dokładnie 29. października. Aktorka głośno nie mówi o swoich latach zapisanych w peselu, za to skrzętnie liczy te, spędzone na scenie i na ekranie, a mija...

 • Listy Marleny Dietrich sprzedane

  Kolekcja 130 listów i krótkich notek napisanych przez niemiecką aktorkę Marlenę Dietrich została sprzedana na aukcji za 3 tys. euro - poinformował w środę berliński dom aukcyjny J.A. Stargardt.

 • 96-letnia Nina Andrycz nadal flirtuje

  ...​Jeszcze niedawno miała poważne problemy ze zdrowiem. Dziś dobiegająca setki aktorka tryska energią. W luksusowym spa dba o kondycję, pisze autobiografię... i flirtuje!

 • Hollywoodzka wytwórnia DreamWorks, która przygotowuje filmową biografię Marleny Dietrich, ogłosiła w środę, 26 maja, że w postać legendarnej aktorki wcieli się Gwyneth Paltrow ( "Sylvia" , "Gra o miłość" , "Zakochany Szekspir" ). Scenariusz filmu, w oparciu o książkę Marii Rivy "Marlene Dietrich", napisze Jess Money.

 • Hanka Ordonówna odczuła tragiczne skutki romansu. Kochanek wydał ją hitlerowcom!

  ..., wcześniej romansował z samą Marleną Dietrich. Nic dziwnego, że potrafił zawrócić w głowie również polskiej gwieździe.  Wkrótce razem zachwycili publiczność, występując w cyrku Staniewskich. Nie ukrywali(...) zastawić na nią zasadzkę.   Aktorka trafiła na Pawiak i niczego nieświadoma prosiła byłego adoratora o interwencję u władz niemieckich. Bez skutku.   Wypuszczono ją po kilku tygodniach, ale z powodu...

 • Kino nieme, a kobiety mają głos

  Nieme filmy z udziałem Asty Nielsen, Grety Garbo, Marleny Dietrich oraz Leni Riefenstahl będzie można zobaczyć podczas przeglądu "Kino nieme a kobiety mają głos" we Wrocławiu. Pierwszym z pokazanych obrazów będzie "Hamlet" z 1920 roku.

Zdjęcia na temat: marlene dietrich aktorka
Wideo na temat: marlene dietrich aktorka
 • Martha Marcy May Marlene

  "Strach jest dobry. Dzięki niemu uświadamiamy sobie, że coś jest nie tak" --Patrick Elizabeth Olsen zagrała w filmie Seana Durkina dziewczynę, która przechodzi poważny kryzys tożsamości po tym jak uciekła z sekty. Nie może sobie poradzić z przeszłością, nie wie co czeka ją w przyszłości. Ogarnia ją lęk i trudne do zrozumienia poczucie winy. Reżyser zdobył nagrodę na tegorocznym festiwalu filmowym w Sundance, a także w Cannes. Film zaczyna się sceną, w której Martha (Elizabeth Olsen) ucieka z...

 • Misja Sputnik

  Friederike, Fabian i Jonathan to trójka dziesięcioletnich przyjaciół z małej wioski we Wschodnich Niemczech. Jest jesień 1989 roku i nikt jeszcze nie podejrzewa, że nadchodzi prawdziwy historyczny przełom. Na pozór wszystko toczy się jeszcze swoim własnym, socjalistycznym rytmem. Rodzice Friederike prowadzą małą restaurację. Wujek dziewczynki, Mike, na co dzień zajmuje się podsycaniem w dzieciach fascynacji, jaką żywią one do sowieckiego bohatera - Juriego Gagarina. Wspólnie z Mikiem dzieci...

 • Droga krzyżowa

  Nastoletnia Marie jest członkiem fundamentalistycznej społeczności katolickiej, która odrzuca wszystko, co współczesne. By zbliżyć się do Jezusa, dziewczyna podąża Drogą Krzyżową.