• Informacje na temat:

  marlene dietrich hitler

Artykuły na temat: marlene dietrich hitler
 • Stulecie urodzin Marleny Dietrich

  27 grudnia 1901 roku urodziła się jedna z największych aktorek kina XX wieku, "błękitny anioł" - Marlena Dietrich. Aktorka przyszła na świat w Schoenbergu. Jej ojciec - Louis Erich Dietrich, był podporucznikiem policji królewskiej. Matka - Wilhelmine Elisabeth Josephine, pochodziła z zamożnej rodziny jubilerów. Początkowo Marlena marzyła, by zostać skrzypaczką, jednak nadwerężone ścięgno

 • 20 lat temu zmarła Marlena Dietrich

  W niedzielę, 6 maja, minęło 20 lat od śmierci Marleny Dietrich. Filmowe role aktorki, m.in. w "Błękitnym aniele", uczyniły z niej ikonę kina. Do historii przeszły również jej piosenki: "Lili Marleen", "Where Have All the Flowers Gone" czy "Falling in Love Again".

 • Marlena Dietrich honorowym obywatelem Berlina

  Dziesięć lat po śmierci legendarnej gwiazdy kina światowego Marleny Dietrich władze miejskie Berlina postanowiły przyznać jej tytuł honorowego obywatela miasta. Jak podkreślono w uzasadnieniu decyzji, "aktorka była ambasadorem demokratycznych, kochających wolność i humanitarnych Niemiec". Uroczystość odbyła się w czwartek, 18 kwietnia w stolicy Niemiec.

 • Mel Brooks: Pochwała parodii

  Jest jednym z nielicznych artystów, którzy w swojej karierze zdobyli nie tylko Oscara, ale najważniejsze teatralne wyróżnienie w Ameryce - statuetkę Tony, telewizyjny laur Emmy oraz muzyczną nagrodę Grammy. Artysta wielu talentów Mel Brooks skończył właśnie 85. urodziny.