• Informacje na temat:

  martin schulz

Artykuły na temat: martin schulz
 • Serialowy przewodnik

  ...izbie przyjęć pojawia się mężczyzna niosący na rękach dziewczynę uratowaną z pożaru. Mimo że sam także odniósł obrażenia, nie czuje bólu. Falkowicz wręcza Wiktorii zaproszenie na sympozjum Anny Schulz(...) sprawie. odc.20 Martin Poole zleca agencji odnalezienie kobiety oskarżonej o oszustwa finansowe. Obiecuje w zamian wysoką nagrodę. Jake, wbrew ojcu, postanawia zaangażować się w poszukiwania. odc...

 • "Ida" zdobyła nagrodę Parlamentu Europejskiego

  "Ida" Pawła Pawlikowskiego zdobyła tegoroczną nagrodę LUX Prize Parlamentu Europejskiego za zachęcanie w szczególny sposób do dyskusji o wartościach istotnych dla Unii Europejskiej. Polski film pokonał dwa inne nominowane obrazy: słoweński i francuski.

 • Parlament Europejski wybrał najlepszy film

  Film "Nazywam się Li" ("Io sono Li") włoskiego reżysera Andrei Segre otrzymał tegoroczną nagrodę LUX przyznawaną przez Parlament Europejski. Nagrodę mającą formę rolki filmu wręczył w środę przewodniczący PE Martin Schulz.

 • Jan Hřebejk na Dwóch Brzegach

  4. edycję Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zakończy bardzo mocny akcent. Najnowszy obraz Jana Hřebejka, reżysera, który będzie gościem imprezy - "Czeski błąd" - został wytypowany jako dzieło kończące festiwal.

 • Startuje Unsound

  W środę, 21 listopada, w Krakowie rusza piąta już edycja Unsound Festiwal, jednej z najciekawszych imprez elektronicznych w Polsce.

 • Has: Tablica znaleziona w Krakowie

  Urodzony w Krakowie, doceniany przez największych reżyserów światowego kina, polski reżyser, twórca takich dzieł jak chociażby "Rękopis znaleziony w Saragossie", czy "Sanatorium pod klepsydrą". 28 maja o godz. 16.00 zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica na budynku, w którym Wojciech Jerzy Has mieszkał i pracował przez 24 lata.

 • Hugh Grant w Parlamencie Europejskim

  Przemawiając w środę w Parlamencie Europejskim, angielski aktor Hugh Grant apelował o wprowadzenie unijnego prawa medialnego, które ograniczałoby wpływy medialnych potentatów takich jak Rupert Murdoch. Aktor padł w zeszłym roku ofiarą podsłuchów tabloidów.

 • Program festiwalu w Sanoku

  W dniach od 19 do 30 lipca odbędzie się w Sanoku pierwsza edycja nowego festiwalu filmowego, którego organizatorami są Gutek Film, Sanocki Dom Kultury oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie "Przyszłość Mediów". Nie będzie tam filmów komercyjnych, łatwych, o których zapomina się zaraz po zakończeniu seansu. Ten festiwal od samego początku przygotowywany był z myślą o widzach, którzy postrzegają kino jako wyzwanie. Program imprezy zapowiada się bardzo interesująco.

Wideo na temat: martin schulz
 • Cygan

  Najnowszy film słynnego Martina Sulíka to wnikliwy, poruszający dramat z elementami surrealistycznego humoru. Film słowackiego reżysera, który on sam uważa za swój najbardziej osobisty, zadebiutował na zeszłorocznym festiwalu filmowym w Karlowych Warach, skąd wyjechał ze Specjalną Nagrodą Jury i trzema innymi wyróżnieniami. "Cygan" był też oficjalnym kandydatem Słowacji w walce o Oscara. Zdjęcia do filmu realizowane były w autentycznym środowisku słowackich Romów na wschodzie kraju, na planie...

 • Green Lantern

  We wszechświecie szaleje wojna pomiędzy tymi, którzy sieją postrach, a tymi, którzy walczą w obronie życia - Korpusem Green Lantern. Kiedy pewien wielki wojownik ginie, ktoś musi zająć jego miejsce. Tym razem, po raz pierwszy, jeden z nas stanie się jednym z nich. "Byłem niesamowicie podekscytowany, przenosząc postać Green Lantern na duży ekran - mówi reżyser Martin Campbell, - ponieważ dla mnie on jest jednym z najbardziej fascynujących superbohaterów w historii komiksów. Przede wszystkim...

 • Mężczyzna prawie idealny

  Film Martina Lunda w przezabawny sposób przedstawia długą drogę wiecznego Piotrusia Pana ku dojrzałości, mówiąc o tym, jak trudne dla niektórych osób jest zmierzenie się z perspektywą dorastania. Henrik Rafaelsen (Henrik) i Janne Heltberg (Tone) portretują swoich bohaterów w sposób jednocześnie śmieszny i wzruszający. Ta niekonwencjonalna komedia została doceniona na 47. MFF w Karlowych Warach w 2012 roku, zasłużenie zdobywając Kryształowy Glob dla najlepszego filmu. Henrik i Tone bardzo się...