• Informacje na temat:

  matematyka

Artykuły na temat: matematyka
 • Julia Wieniawa o maturze z matematyki: Ledwo zdałam. A Teatr Telewizji bez szkoły dostałam

  ...-u? "Matematyka to trauma mojego życia" - mówi nam Wieniawa. "Ja maturę zdałam świetnie, ale z matematyki ledwo. To była największa trauma w moim życiu. Przygotowania do podstawowej matury...

 • Haker, celebryta, matematyk

  Komedia "Wkręceni 2", biograficzna "Gra tajemnic", thriller "Haker", dramat "Coś musi się stać", animacja "Dzwoneczek i bestia z Nibylandii" oraz familijna "Misja: Gwiazda" to sześć tytułów, które zadebiutują na ekranach polskich kin w piątek, 16 stycznia.

 • Matura 2017: Bronisław Komorowski wspomina swoją maturę z matematyki. Ściągał?!

  Wraz z początkiem maja, jak co roku, rozpoczęły się egzaminy maturalne. 5 maja maturzyści zdają egzamin dojrzałości z matematyki, która od kilku lat znów jest przedmiotem obowiązkowym. Ten wyjątkowy czas nastroił do wspomnień Bronisława Komorowskiego. W RMF FM opowiadał o tym, jak wyglądała jego matura. Po latach przyznał się, że skorzystał z pomocy innych. "Matematyka poszła mi bardzo dobrze...

 • "Gra tajemnic": Kto złamał Enigmę?

  "Gra tajemnic" to pasjonująca, a przy tym prawdziwa historia niezwykle utalentowanego brytyjskiego matematyka Alana Turinga, który w kluczowym momencie II wojny światowej ostatecznie złamał niemiecki kod Enigma.

 • "M jak miłość": Zdarza się jej przysnąć nad matematyką

  Od chwili kiedy Julia Wróblewska, czyli Zosia z "M jak miłość", zagrała w filmie "Tylko mnie kochaj" - a miała wtedy zaledwie 7 lat - wiadomo było, że jej aktorska kariera nie zakończy się na jednej roli... Dziś jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej zapracowanych polskich nastolatek. - Na szczęście udaje mi się godzić pracę na planie z nadrabianiem zaległości w szkole - mówi.

 • Zmarł pierwowzór bohatera "Pięknego umysłu"

  Amerykański matematyk John Nash, którego życie stanowiło podstawę filmu "Piękny umysł" z Russelem Crowe'em, zginął w wypadku samochodowym w New Jersey w wieku 86 lat. Śmierć poniosła także jego żona Alicia - informują w niedzielę amerykańskie media.

 • Matematyka zwalcza przestępczość

  Każdy fan serialu "Wzór" nie powinien narzekać na wprowadzenie obowiązkowej matematyki na egzaminie maturalnym. Bo każdy fan wie, że matematyka przydaje się każdego dnia i to do najdziwniejszych rzeczy. Na przykład do rozwiązywania zagadek kryminalnych, opierając się na teorii gier. Wiedział to także agent FBI (Rob Morrow), gdy werbował do pomocy przy śledztwach swojego brata-geniusza matematyki...

 • Benedict Cumberbatch nie tylko o Enigmie

  Benedict Cumberbatch ("Sherlock", "Sierpień w hrabstwie Osage", "Zniewolony: 12 Years a Slave") gra głównego bohatera filmu "Gra tajemnic", który już w najbliższy piątek, 16 stycznia, trafi na ekrany polskich kin. Popularny aktor wciela się tam w angielskiego matematyka i logika Alana Turinga, który przyczynił się do złamania kodu Enigmy.

 • Bożenka spóźni się na maturę z matematyki!

  Bożenka Lubicz (Agnieszka Kaczorowska) spóźni się na rozpoczęcie egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym i nie zostanie wpuszczona na salę! Poznaj szczegóły!

 • Benedict Cumberbatch apeluje!

  Brytyjscy aktorzy Benedict Cumberbatch ("Gra tajemnic", "Sherlock") i Stephen Fry ("V jak vendetta", "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii") wraz z ponad 40 tys. ludzi podpisali się pod listem otwartym, w którym wezwali brytyjski rząd do ułaskawienia 49 tys. mężczyzn, skazanych za homoseksualizm - podają brytyjskie media.

Zdjęcia na temat: matematyka
Wideo na temat: matematyka
 • Julia Wieniawa o maturze z matematyki: ledwo zdałam

  Julia Wieniawa (20 l.) popiera pomysł Najwyższej Izby Kontroli o zawieszeniu obowiązkowej matury z matematyki. Podczas rozmowy z naszym reporterem opowiedziała też o swoich planach związanych ze studiami.

 • Jurassic Park 3D

  W ostatnim czasie panuje swoista moda na powrót do kin w 3D najbardziej znanych produkcji. Tym razem w trójwymiarze będziemy mogli zobaczyć "Jurassic Park". Ekscentryczny milioner organizuje na samotnej wyspie niezwykły rezerwat dinozaurów, powołanych do życia dzięki prehistorycznemu D.N.A. Przed otwarciem dla publiczności zaprasza do zwiedzania parku światowej sławy paleontologów, matematyka i dwójkę swoich wnucząt - by zapewnić nieufnych inwestorów o całkowitym bezpieczeństwie...

 • "Na Wspólnej": Zwiastun 2522. odcinka

  Franek pakuje się w kłopoty, a Joanna znajduje przystojnego pomocnika Franek z kolegami śmieje się z nowego nauczyciela matematyki. Nie wie, że pedagog to słyszy. Tymczasem Joanna nie panuje nad tym co się dzieje w jej klinice – z pomocą przychodzi jej przystojny Maciek.

Dyskusje na temat: matematyka