• Informacje na temat:

  math

Artykuły na temat: math
 • "Pakt": Marta Nieradkiewicz zacięcie walczyła o tę rolę

  ...wzbogaciła się o "Mur" Dariusza Glazera, "Math Sucks" Katarzyny Rosłaniec oraz "Kamper" Łukasza Grzegorzka. Do tego dochodzą sukcesy, jakie odnosisz na deskach macierzystego Starego Teatru w Krakowie...

 • "Math core to przecież tylko dwa słowa"

  Płyta roku? Bezczelne objawienie skrywanego geniuszu? Narodziny nowego wizjonera w rodzinie Relapse, o którego za chwilę będą się bić giganci fonografii? Co by nie powiedzieć, jedno jest pewne - kanadyjski The End sprawił, jak dotychczas największą niespodziankę 2007 roku. Tak samo nieprzewidywalni, a jednak bardziej ułożeni. Wciąż ekstremalni, choć znacznie subtelniejsi. Tyleż samo matematyczni, co wyzwoleni ze wszelkich schematów. O wyjaśnienia i rozwiązanie zagadki drugiego albumu...

 • Bez kalkulatora w łapie

  Fusion grind albo jazz core, math metal czy eksperymentalny grindcore. Olsztyńska grupa Nyia od początku swojego istnienia wymyka się wąskim ramom ekstremalnego grania. - Nie komponujemy muzyki z kalkulatorem w łapie - mówi w rozmowie z INTERIA.PL gitarzysta Szynom Czech.

 • "Odpłynąć dalej"

  Pod koniec 2007 roku Ketha zadebiutowała albumem "III-ia", obiecującym, awangardowo brzmiącym materiałem, który fani ambitnego, nowoczesnego grania nie powinni przeoczyć. Rzeszowska formacja podąża na nim śladami amerykańskich luminarzy math metalu, połamanego core'a, avantgrindu, wpisując się w szereg interesujących, nietuzinkowych polsich grup, jak Antigama, Neuma, Moja Adrenalina, Nyia czy

 • "Slipknot jest do dupy!"

  Choć powstali zaledwie w 2004 roku, nie grają ani nu metalu, ani metalcore'a, ani tym bardziej technicznego math metalu. Podobnie jak inne młode zespoły określane dziś mianem "New School Thrash", tak i kalifornijski Warbringer czerpie pełnymi garściami z legend thrash metalu lat 80. Nie jest to jednak tylko fascynacja tuzami z Bay Area, ale i gigantami z Europy.

 • Gwiazda "Cudownych lat" mężatką

  Danica McKellar, odtwórczyni roli Winnie Cooper w niezapomnianym serial u "Cudowne lata", która jest z wykształcenia matematykiem, w miniony weekend wyszła za mąż.

 • Nowy album Jeru The Damaja

  "Dziesięcioletni weteran hip-hopu powraca ze swoim pierwszym albumem od czasu wydania Heroz 4 Hire!" - głosi nagłówek informacji prasowej RedEye Distribution, oficjalnego dystrybutora nowej płyty Jeru The Damaja, zatytułowanej "Divine Design".

 • OSI: nagrania zakończone

  OSI, czyli supergrupa, którą tworzą członkowie zespołów Dream Theater, Fates Warning, Chroma Key i Cynic, zakończyła już nagrywanie swego debiutanckiego materiału. Płyta będzie nosić tytuł "Office Of Strategic Influence", a jej wydawcą będzie wytwórnia Inside Out.

 • Dave Grohl miał być szatanem

  W nowej superprodukcji "King Kong" Petera Jacksona, reżysera "Władcy Pierścieni", w epizodycznej roli szatana miał pojawić się Dave Grohl, lider Foo Fighters. Były perkusista Nirvany jednak był zbyt zajęty, żeby móc wystąpić w filmie.

 • Limitowana edycja OSI

  Supergrupa OSI, w której grają między innymi Jim Matheos (Fates Warning), Mike Portnoy (Dream Theater) i Kevin Moore (Chroma Key), przygotowała wersję limitowaną swojej debiutanckiej płyty. Wydawnictwo będzie składać się z dwóch płyt kompaktowych.