• Informacje na temat:

  maximilian schell

Artykuły na temat: maximilian schell
 • Maria Schell: Kariera na własnych zasadach

  Dziesięć lat temu zmarła wielka gwiazda europejskiego kina...

 • "Śmierć to tylko dalszy ciąg życia". Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarły m.in. aktorki Małgorzata Braunek, Nina Andrycz i Anna Przybylska oraz znakomity twórca muzyki filmowej Wojciech Kilar. Filmowy świat pożegnał również Robina Williamsa, Philipa Seymoura Hoffmana i Boba Hoskinsa. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.

 • Maximilian Schell nie żyje

  Austriacki aktor Maximilian Schell, laureat Oscara za rolę w filmie "Wyrok w Norymberdze" (1961), zmarł w sobotę, 1 lutego. Miał 83 lata.

 • Słynny aktor szwajcarski Maximilian Schell, zaproszony na łotewski festiwal filmowy Baltijas Perle, został z powodu choroby w niedzielę, 27 sierpnia w nocy, przetransportowany specjalnym samolotem do Niemiec - podała agencja DPA. 69-letni aktor i reżyser miał podczas ryskiego festiwalu odebrać nagrodę jako "aktor stulecia". Zasłabł w piątek, 25 sierpnia, podczas ceremonii otwarcia.

Wideo na temat: maximilian schell
 • Piraci!

  Najnowsza animowana komedia wytwórni Aardman Animations. Film oparty na niezwykle popularnej serii książek Gideona Defoe - oraz Hugh Grant w swej pierwszej animowanej roli. Pechowy kapitan statku pirackiego z niesłabnącym entuzjazmem pragnie pokonać rywali w wyścigu o nagrodę Pirata Roku. Choć jego dzielnej załodze szczęście nie zawsze sprzyja, nigdy nie traci z oczu tego, co dla pirata najważniejsze: fantastycznej przygody!

 • Strasznie głośno, niesamowicie blisko

  "Strasznie głośno, niesamowicie blisko" to film Stephena Daldry'ego, trzykrotnie nominowanego do Oscara reżysera mającego na swoim koncie tak głośne produkcje jak "Billy Elliot", "Godziny" oraz "Lektor". W swoim najnowszym obrazie twórca mierzy się z jedną z największych traum współczesnego świata - zamachami z 11 września. 11 września 2001 zmieniło się życie tysięcy ludzi, w tym również 11-letniego Oskara Schella (Thomas Horn). Jego ojciec Thomas (Tom Hanks), który feralnego dnia był w...