• Informacje na temat:

  mel brooks reżyser

Artykuły na temat: mel brooks reżyser
 • Mel Brooks: Pochwała parodii

  Jest jednym z nielicznych artystów, którzy w swojej karierze zdobyli nie tylko Oscara, ale najważniejsze teatralne wyróżnienie w Ameryce - statuetkę Tony, telewizyjny laur Emmy oraz muzyczną nagrodę Grammy. Artysta wielu talentów Mel Brooks skończył właśnie 85. urodziny.

 • Honory dla Mela Brooksa

  Mel Brooks ( "Kosmiczne jaja" , "Robin Hood: Faceci w rajtuzach", "Młody Frankenstein" ), wybitny aktor komediowy, reżyser, scenarzysta i producent, zostanie uhonorowny nagrodą Screen Laurel Award, którą corocznie przyznaje Stowarzyszenie Scenarzystów Amerykańskich (The Writers Guild of America). Uroczysta ceremonia wręczenia wyróżnienia odbędzie się 8 marca, podczas ogłoszenia listy

 • Mel Brooks u boku żony

  Mel Brooks ("Młody Frankenstein", "Kosmiczne jaja", "Dracula - wampiry bez zębów") przyjechał do Dublina na plan telewizyjnego filmu "The Roman Spring Of Mrs Stone", w którym główne role grają Helen Mirren i Anne Bancroft. Popularny aktor i reżyser ma wystąpić w obrazie w epizodycznej roli.

 • Frankenstein na scenie

  Weteran Hollywood,79-letni reżyser i producent Mel Brooks ( "Płonące siodła" ) zamierza zaadaptować na scenie swój film z 1974 roku "Młody Frankenstein" . Twórca "Producentów" , który napisze także muzykę do spektaklu, ma nadzieję na rychłe zdobycie pieniędzy na sceniczną wersję "Młodego Frankensteina" .

 • Ma nie tylko Oscara!

  Mel Brooks będzie gwiazdą uroczystości zorganizowanej przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej (Academy of Motion Picture Arts and Sciences).

 • Mechaniczna "Epoka lodowcowa"

  Reżyser Chris Wedge nakręci dla wytwórni Blue Sky Studios i 20th Century Fox animowany film "Robots". Będzie to kolejna współpraca twórcy z tymi firmami po światowym sukcesie "Epoki lodowcowej" . Konkretne plany realizacyjne ujawniono w tym tygodniu, jednak prace nad filmem rozpoczęto już jakiś czas temu.

 • Hitler wraca do Berlina

  Komedia musicalowa Mela Brooksa "Producenci" ma w tym tygodniu swą premierę w Berlinie. Na świecie musical odniósł sukces, ale w Niemczech jest wydarzeniem wyjątkowym. Towarzyszy mu bowiem pytanie: Czy Niemców tak samo rozbawi parodia Hitlera oraz tańczący w formacji swastyki SS-mani?

 • Producentka Uma Thurman

  Uma Thurman ( "Zapłata" , "Kill Bill: Volume 2" ) zastąpi Nicole Kidman ( "Wzgórze nadziei" ) na planie nowej wersji filmu "Producenci" . Kidman wycofała się z realizacji z powodu napiętego zawodowego harmonogramu. Uma Thurman wcieli się w postać Ulli, histerycznej sekretarki dwóch tytułowych bohaterów.

 • Najzgrabniejsze nogi Hollywood

  W serial u "Słoneczny patrol", w którym przez lata występował, zwracano głównie uwagę na klatki piersiowe. Teraz okazało się, że David Hasselhoff ( "Klik: i robisz, co chcesz " ) ma najlepsze nogi Hollywood. Tak przynajmniej uważa Mel Brooks, twórca słynnych "Producentów" , komentując decyzję o zaangażowaniu Hasselhoffa do roli reżysera-homoseksualisty Rogera DeBrisa do scenicznej wersji

 • Anne Bancroft nie żyje

  W poniedziałek, 6 czerwca, w wieku 74 lat, w Nowym Jorku, zmarła Anne Bancroft - poinformował we wtorek, 7 czerwca, John Barlow, rzecznik męża aktorki, Mela Brooksa. Przyczyną śmierci Anne Bancroft był rak macicy.