• Informacje na temat:

  miasto artystów

Artykuły na temat: miasto artystów
 • "Miasto skarbów": Kontrowersyjny serial w TVP2!

  ..."Miasto skarbów" reklamowane było przez Telewizję Polską jako serial o kradzieży dzieł sztuki i dwóch siostrach: współpracującej z policją historyk sztuki Alicji ("ta dobra", Aleksandra Popławska(...) w polskim serialu. Nic bardziej mylnego. Obrazy, antykwariaty, pracownie artystów czy wreszcie mieszkanie głównej bohaterki ukazane są w niezwykle klimatyczny sposób. Dym, kurz, pobrudzeni farbą...

 • Ponad milion widzów obejrzało "Miasto 44"

  Zaledwie 17 dni potrzebowało "Miasto 44", by przekroczyć w polskich kinach imponujący pułap 1 000 000 widzów! Tym samym, po trzecim weekendzie na ekranach, superprodukcja Jana Komasy dołączyła do elitarnego grona 10 krajowych produkcji, które na przestrzeni ostatnich pięciu lat przekroczyły próg milionowej widowni.

 • ...nie kryje, że jest im bardzo ciężko i "marnie", szczególnie że miasto ich nie oszczędza, podnosząc czynsz. By utrzymać piwnicę i sfinansować "domowy szpital", zmuszona jest pozbywać się majątku. "W Azji zjadają psy, w Polsce urzędnicy likwidują artystów. Piwnica Artystyczna Kurylewiczów jest zagrożona ponownie, bardzo poważnie. ZGN podnosi nam czynsz i strasząc czynszem jeszcze wyższym lub...

 • "Miasto 44": Wystawa okropieństw

  Powstanie warszawskie jako piękny sen i bolesne przebudzenie. Wojna jako przeżycie graniczne. W "Mieście" 44 zamiast nobliwego, patriotycznego patosu dostajemy czystą adrenalinę. Jan Komasa zmienia zbiorową traumę w rozpędzony do zabójczej prędkości rollercoaster - i w tym szaleństwie jest metoda.

 • Eugeniusz Bodo: Szokujące kulisy śmierci znanego artysty!

  ...w alkoholu. Załamana, w połowie lat 30. wróciła do USA. Rozstanie z Bodo ocaliło ją przed wojennym koszmarem. Dla niego wybuch wojny był końcem wszystkiego. Jak wielu artystów, schronił się we Lwowie. Po...

 • "Miasto 44" numerem 1 polskiego box office

  Wyróżniona na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni superprodukcja "Miasto 44" została nowym liderem krajowego box office. W premierowy weekend obraz Jana Komasy przyciągnął do kin 191 900 widzów, notując najlepsze otwarcie filmu wojennego od czasów "Katynia" - polskiego kandydata do Oscara z 2007 roku!

 • "W sercu miasta": Obieżyświat w ojczyźnie

  Poznajcie bliżej odtwórcę głównej roli w telenoweli TVP1 "W sercu miasta". Kerem Bürsin zjeździł niemal całą kulę ziemską!

 • "Miasto 44" najpopularniejszym filmem roku w Polsce!

  Osiągnięta w trzecim tygodniu wyświetlania frekwencja - 1,24 mln widzów - czyni z "Miasta 44" największy kinowy hit 2014 roku w Polsce. Status najpopularniejszego filmu ostatnich dwunastu miesięcy superprodukcja Jana Komasy uzyskała, bijąc wynik dotychczasowego numeru jeden - "Jacka Stronga" w reżyserii Władysława Pasikowskiego.

 • Bodo

  W pierwszych dniach wojny Bodo razem z grupą warszawskich artystów wyjeżdża do Lwowa. Na miejscu okazuje się, że miasto jest już zajęte przez Rosjan, ale...

 • Janusz Gajos w monodramie "Msza za miasto Arras"

  Janusz Gajos wystąpi w monodramie "Msza za miasto Arras" na podstawie tekstu Andrzeja Szczypiorskiego. To raport o ludzkiej kondycji i szkodliwym wpływie ideologii. Premiera spektaklu odbędzie się 21 maja w warszawskim Teatrze Narodowym.

Zdjęcia na temat: miasto artystów