• Informacje na temat:

  michał prymas

Artykuły na temat: michał prymas
 • Maja Ostaszewska i jej filmowe przemiany

  Na ekranach polskich kin możemy oglądać najnowszą produkcję Małgorzaty Szumowskiej "Body/Ciało". W nagrodzonym na tegorocznym Berlinale obrazie jedną z głównych ról gra Maja Ostaszewska, która wyznała, że po czterdziestce nabiera rozpędu. Przypomnijmy jej najlepsze filmowe kreacje.

 • Janusz Zakrzeński zginał 5 lat temu w katastrofie smoleńskiej

  Na zawsze zapamiętamy go jako Józefa Piłsudskiego, Witkacego oraz Benedykta Korczyńskiego w "Nad Niemnem". Janusz Zakrzeński był jednak nie tylko cenionym aktorem teatralnym i kinowym, lecz również wspaniałym pedagogiem. 10 kwietnia mija 5 lat od jego śmierci - aktor zginał na pokładzie samolotu rządowego TU-154 M, który rozbił się pod Smoleńskiem.

 • Andrzej Seweryn ( "Prymas. Trzy lata z tysiąca" , "Zemsta" ) rozpoczął w piątek, 26 sierpnia, w Toruniu przygotowania do swojego debiutu reżyserskiego, filmu "Kto nigdy nie żył". Seweryn przyjechał wraz z grającym główną rolę Michałem Żebrowskim ( "Pręgi" , "Stara Baśń. Kiedy słońce było bogiem" ) oraz ekipą realizatorów, by ustalić dokładny plan realizacji filmu i wykorzystania toruńskich

 • Mariusz Treliński sfilmuje "Balladynę"

  Mariusz Treliński, reżyser filmowy, teatralny i operowy, postanowił sfilmować dramat Juliusza Słowackiego "Balladyna". Jak podaje gazeta Rzeczpospolita , film ma być parabolą losu człowieka XX wieku, a tytułową rolę zagra Maja Ostaszewska ("Patrzę na ciebie, Marysiu", "Prymas. Trzy lata z tysiąca" ).

 • Wręczono Złote Kaczki

  W poniedziałek, 5 lutego, w Teatrze Dramatycznym w Warszawie wręczono Złote Kaczki, nagrody w plebiscycie czytelników miesięcznika "Film". Już po raz 45. czytelnicy "Filmu" wybrali swe ulubione dzieła i twórców. Tegorocznymi laureatami zostali: Maja Ostaszewska, Andrzej Seweryn, Michał Lorenc, Piotr Bujnowicz oraz filmy: "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona droga płciową" oraz "Gladiator".

 • Nominacje do Złotych Kaczek

  Kolejny plebiscyt czytelników miesięcznika "Film" został rozstrzygnięty. Uroczystość wręczenia laureatom statuetek "Złotych kaczek" odbędzie się w Teatrze Dramatycznym w Warszawie 5 marca 2001 r. o godz. 20.00. Już po raz 45 czytelnicy miesięcznika "Film" wybrali twórców w pięciu kategoriach: najlepsza polska aktorka, najlepszy polski aktor, najlepszy polski film, najlepszy film zagraniczny wyświetlany na ekranach polskich kin, najlepszy polski autor muzyki filmowej. Ufundowana została także...

 • "Zemsta" Maryli Rodowicz i Ryszarda Rynkowskiego

  Maryla Rodowicz i Ryszard Rynkowski nagrali w poniedziałek, 26 sierpnia, teledysk do piosenki "Oj kot!", która będzie promować film "Zemsta" Andrzeja Wajdy. W stacjach telewizyjnych pojawi się on już w połowie września.

 • Złote Lwy dla Zanussiego

  Złote Lwy 25. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał, przy wielkim aplauzie publiczności, film Krzysztofa Zanussiego "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową". Nagrodę Specjalną Jury dostał film Tomasza Koneckiego "Pół serio". Jury Młodych nagrodziło dwa tytuły: "Egoistów" Mariusza Trelińskiego i "Daleko od okna" Jana Jakuba Kolskiego.

 • Marian Terlecki debiutuje

  Marian Terlecki rozpoczyna 8 września w Warszawie zdjęcia do filmu "Ryzyko jest twoje" (roboczy tytuł obrazu to "Komedia więzienna"), który będzie jego pełnometrażowym debiutem fabularnym. Zdjęcia do filmu będą realizowane w Warszawie i okolicach, między innymi w Podkowie Leśnej i w więzieniu na Rakowieckiej.

Wideo na temat: michał prymas
 • Zniknięcie

  Głównym bohaterem "Zniknięcia" jest zbliżający się do trzydziestego roku życia mężczyzna, którego poukładany i spokojny świat rozpada się z chwilą zaginięcia jego żony. Rozpaczliwe próby odkrycia, co się tak naprawdę stało, okazują się nieudane i sprowadzają jedynie kolejne katastrofy. Próbując rozwikłać zagadkę, bohater popada w coraz większy obłęd, który powoli niszczy jego życie.

 • Proste pragnienia

  "Proste pragnienia" to niezwykle emocjonalna i przejmująca opowieść o tym, jak bolesna bywa codzienność przepełniona niekoniecznie dramatami, a zwykłymi problemami. Jola (Aleksandra Nieśpielak) niespełniona artystka, samotna matka, obecnie krawcowa, jej partner (Bartek Topa) zamieszany w przestępstwa i syn, zbuntowany nastolatek (Michał Śliwa) konfrontując swoje marzenia z rzeczywistością i próbują o siebie walczyć, ale spirala problemów kręci się coraz szybciej, a oni są coraz dalej od siebie.

 • Nad życie

  Przez lata poznajesz tysiące osób, aż pewnego dnia spotykasz kogoś, kto zmienia twoje życie. Na zawsze. Tak było z Agatą (Olga Bołądź). Odnosząca międzynarodowe sukcesy siatkarka zakochuje się bez pamięci w Jacku (Michał Żebrowski). O takiej miłości marzyła przez całe życie. Wszystko miało być jak w bajce - piękny ślub, dzieci i dom w górach. Te plany przerywa jeden telefon. Po dramatycznej informacji Agata rozpocznie wyścig z czasem. Zawalczy o siebie, o mężczyznę, którego kocha i o dziecko,...

Dyskusje na temat: michał prymas
 • Re: "Czterej pancerni i pies": Nieznane fakty wychodzą na jaw!

  ?-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 7-iu biskupów i Prymas należeli do "Targowicy" (w proteście przeciw Konstytucji 3-go Maja) Po nazwisku : - 1. Prymas Michał Jerzy Poniatowski - 2.bp.Chełmski Wojciech Skarszewski, - 3. bp. Żmudzki Jan Stefan Giedroyć, - 4. bp. Poznański Antoni Onufry Okęcki