• Informacje na temat:

  mickey rooney

Artykuły na temat: mickey rooney
 • Ostry dyżur

  Carter leczy cierpiącego na jaskrę naukowca George'a Bikel (Mickey Rooney). W tym czasie Corday naraża własne życie, aby ratować ofiary eksplozji w hurtowni...

 • Zmarł aktor Mickey Rooney

  W wieku 93 lat zmarł w niedzielę, 6 kwietnia, aktor filmowy i artysta estradowy Mickey Rooney - poinformował portal internetowy TMZ, specjalizujący się w informacjach o życiu gwiazd.

 • Gwiazdy, które odeszły w 2014 roku

  Kwaśniewskiego. Mickey Rooney aktor filmowy i artysta estradowy zmarł w niedzielę, 6 kwietnia. Rooney był laureatem wielu nagród, m. in. dwukrotnie Złotych Globów (m.in. za serial "Mickey") i nagrody Emmy(...) Darlene Chamberlin. Mickey Rooney był aktorem czynnym zawodowo do końca życia. W ostatnich latach mogliśmy go oglądać w takich filmach, jak "Muppety" (2011), "Noc w muzeum" (2006), "The Voices from...

 • Hazardzista Jaś Fasola

  John Cleese, jeden z członków słynnej grupy brytyjskich komików Monty Python oraz Rowan Atkinson (Jaś Fasola) i Whoopi Goldberg pojawią się wspólnie na planie filmu "Rat Race". Fotel reżysera zajmie Jerry Zucker, twórca znakomitych komedii z cyklu "Naga broń".

 • Robin Williams prezydentem USA

  Robin Williams ( "Bezsenność" , "Good Morning, Vietnam" ) wcieli się w postać prezydenta Stanów Zjednoczonych Theodora Roosvelta w komedii "Night at the Museum". W obrazie, który wyreżyseruje Shawn Levy ( "Różowa pantera" ), wystąpi także Ben Stiller ( "Poznaj moich rodziców" , "Zoolander" ).

 • Nowe gwiazdy w Alei Gwiazd

  W piątek, 20 czerwca, ujawniono nazwiska 21 sław amerykańskiego przemysłu rozrywkowego, które w przyszłym roku uhonorowane zostaną gwiazdami na Hollywood Walk of Fame. Znajdą się wśród nich osoby docenione nie tylko za wkład w rozwój kinematografii - lecz także m. in. dokonania w dziedzinie telewizji, muzyki i radia. Pełną listę wyróżnionych przedstawił Johnny Grant, prezes Hollywood Chamber of Commerce.

 • Robin Williams był "najjaśniejszą gwiazdą komedii"

  Podczas tegorocznej gali rozdania nagród Emmy Billy Crystal oddał hołd swojemu koledze po fachu - Robinowi Williamsowi. Komik wygłosił wzruszające przemówienie o zmarłym aktorze.

 • Żuławski nagrodził Palkowskiego

  Reżyser Łukasz Palkowski i aktor Robert Więckiewicz zdobyli nagrody na zakończonym w niedzielę 24. Międzynarodowym Festiwalu Filmów "Festroia" w mieście Setubal w Portugalii. Przewodniczącym festiwalowego jury był Andrzej Żuławski.

 • Wielkie pożegnanie Boba Hope'a

  W kościele pod wezwaniem świętego Karola w North Hollywood odbyła się msza żałobna za duszę Boba Hope'a. Hołd zmarłemu miesiąc temu wybitnemu aktorowi scenicznemu, radio wemu, telewizyjnemu i kinowemu, oddały tłumy przedstawicieli nie tylko świata rozrywki. Przed uroczystością słynne postacie dzieliły się wspomnieniami i refleksjami na temat wielkiego nieobecnego.

 • Filmowe dziedzictwo kulturowe

  Jak co roku, biblioteka amerykańskiego Kongresu ujawniła tytuły nowych filmów, które zostały wciągnięte na jej honorową listę. Wielki zaszczyt dołączenia do dzieł stanowiących część dziedzictwa kulturowego Stanów Zjednoczonych spotkał kolejnych 25 obrazów, wśród których znalazły się m.in. takie tytuły, jak western "Butch Cassidy i Sundance Kid" z Paulem Newmanem i Robertem Redfordem oraz przedwojenny "Syn Szejka", w którym zagrał wielki amant ekranu Rudolph Valentino.

Wideo na temat: mickey rooney
 • Dziewczyna z tatuażem

  David Fincher ekranizuje bestsellerowy thriller Stiega Larssona, znany w Polsce pod tytułem "Millennium. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet". W rolach głównych Daniel Craig jako Mikael Blomkvist i Rooney Mara jako Lisbeth Salander.

 • Panaceum

  Główną bohaterką filmu Stevena Soderbergha jest Emily Hawkins (Rooney Mara), młoda kobieta z problemami, której mąż (Channing Tatum) właśnie wyszedł z więzienia. Cierpiąca na liczne lęki Emily dostaje od swojego psychiatry (Jude Law) nowy lek, który ma pomóc jej normalnie funkcjonować. Wkrótce okazuje się, że środek wywołuje niespodziewane skutki uboczne.

 • Frances Ha

  Greta Gerwig, okrzyknięta "Woodym Allenem" w spódnicy, w roli Frances Ha - niespełnionej tancerki, niepoprawnej optymistki, uroczej neurotyczki. Frances ma 27 lat i każdego dnia budzi się z nowym pomysłem na przyszłość.