• Informacje na temat:

  miłośnicy filmów

Artykuły na temat: miłośnicy filmów
 • Gwiazdy na premierze filmu o Paktofonice

  Na premierę filmu Leszka Dawida "Jesteś Bogiem" z niecierpliwością czekali nie tylko miłośnicy dobrego kina, ale też - a może przede wszystkim - fani legendarnej Paktofoniki, zespołu okrzykniętego głosem pokolenia młodych Polaków ostatnich kilkunastu lat. Niezwykła filmowa historia trzech kumpli z Mikołowa i Katowic - Fokusa, Rahima i Magika - których płyty sprzedawały się w gigantycznych...

 • Festiwal filmów kultowych w Katowicach

  Ok. 40 filmów - od kasowych klasyków po filmy niszowe - będzie można obejrzeć podczas rozpoczynającego się w piątek, 15 maja, w Katowicach 18. Festiwalu Filmowego Cropp Kultowe.

 • "Wiedźmin": Córka polskiego premiera rozbierała się w niemieckich serialach

  Agata Buzek, czyli niezapomniana Pavetta z "Wiedźmina", ma na swoim koncie wiele ról w produkcjach naszych zachodnich sąsiadów. Niemieccy fani doskonale znają ją z seriali i filmów, w których mieli okazję oglądać ją kiedyś zupełnie nagą!

 • Zakończył się Wielki Test o Polskim Filmie

  W poniedziałkowy wieczór zakończył się Wielki Test o Polskim Filmie, w którym - oprócz gwiazdorskich par na antenie TVP 1 - udział wzięli również internauci. Za chwilę podamy wszystkie pytania i poprawne odpowiedzi.

 • "Gra o tron": Edd Cierpiętnik i Gregor "Góra" Clegane odwiedzą Katowice

  W ostatni weekend wakacji Katowicami zawładną miłośnicy seriali. 26 sierpnia rozpocznie się tam Międzynarodowy Festiwal Seriali z projekcjami, warsztatami oraz zlotem fanów "Gry o Tron" m.in. z udziałem serialowego Edda Cierpiętnika i Gregora "Góry" Cleganea.

 • "Baranek Shaun. Film" : Humor w owczej skórze

  "Baranek Shaun" to świadectwo odwagi. W przegadanej współczesności trudno natrafić na film, który nie cierpi na deficyt słów, chociaż podczas seansu z ust bohaterów nie pada jedno nawet zdanie.

 • "Siedem życzeń": Jak wygląda dzisiaj Daniel Kozakiewicz?

  Nawet dorośli dziś miłośnicy tego serialu, gdy tylko usłyszą basowy głos Macieja Zembatego, mówiącego "Witaj, Dariuszu", siadają przed telewizorami, jak pod wpływem egipskiego zaklęcia. Co więcej, ta produkcja z połowy lat 80. wciąż podoba się młodym widzom.

 • Wielki Test o Polskim Filmie: Sprawdź wyniki

  Psycholog Maria Rotkiel i aktor Antoni Królikowski zostali laureatami Wielkiego Testu o Polskim Filmie, pokonując w finale parę Grażyna Wolszczak - Cezary Harasimowicz. Wiemy także, który internauta wygrał 20 tys. złotych.

 • Holmes wrócił zza grobu

  Miłośnicy Sherlocka Holmesa, którego uwspółcześniona wersja przygód doczekała się już dwóch sezonów w stacji BBC, mogą odetchnąć z ulgą. Legendarny londyński detektyw, grany przez Benedicta Cumberbatcha, miał zginąć na koniec drugiej serii. Jednak powraca w trzeciej.

 • Maciej Orłoś zaprasza na Wielki Test o Polskim Filmie

  Już dziś o godz. 20.25 odbędzie się druga edycja Wielkiego Testu o Polskim Filmie. Do udziału w zabawie, w której będzie można wziąć udział na antenie TVP1 oraz na stronie Interii, w zabawnym spocie zachęca prowadzący Maciej Orłoś.

Zdjęcia na temat: miłośnicy filmów
Wideo na temat: miłośnicy filmów
 • Roman Polański: Moje życie

  Film jest zapisem bardzo osobistej i pełnej emocji rozmowy Polańskiego z przyjacielem Andrew Braunsbergiem. Reżyser odbył ją podczas domowego aresztu w szwajcarskim Gstaad. Polański opowiada w filmie o swoim życiu - jego najszczęśliwszych i najbardziej tragicznych momentach. Film dokumentalny "Roman Polański: moje życie" to wyjątkowa opowieść o życiu reżysera. Początek tej filmowej podróży to powrót do okresu dzieciństwa spędzonego w krakowskim getcie, pierwsze zrobione w Polsce filmy,...

 • The Story of Film - Odyseja filmowa

  "The Story of Film - Odyseja filmowa" to projekt zupełnie wyjątkowy - złożona z 15 części i obejmująca 12 dekad - historia kina dziejąca się na 6 kontynentach. Jego niezwykłość polega również na tym, że to bardzo subiektywna opowieść Marka Cousinsa, irlandzkiego reżysera, wybitnego krytyka filmowego i wielkiego pasjonata kina. Ta zakrojona na olbrzymią skalę produkcja jest adaptacją książki Cousinsa o tym samym tytule. Ekipa "The Story of Film" odwiedziła kluczowe dla rozwoju sztuki filmowej...

 • Michael Haneke. Zawód: reżyser

  W ciągu 25 lat twórczości Michael Haneke osiągnął pozycje jednego z najważniejszych reżyserów w historii kina. Od wczesnych prac, po film "Miłość" stworzył unikalny wszechświat, pokazując w nim męty społeczne, egzystencjalne lęki czy emocjonalne wybuchy. Poprzez wizję swoich aktorów i wcześniej nie pokazywane ujęcia, film przedstawia pracę prawdziwego artysty.

Dyskusje na temat: miłośnicy filmów
 • Re: "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem": Sensacyjny powrót

  Oglądaj bajki i nie czepiaj się ludzi. Głupi nie zrozumie niczego, nawet historii według której serial został nakręcony. Jest dużo filmów o współczesnych wytworach wyobraźni takich jak ty. Miłośnicy cyborgów zagrażają nam najbardziej.