• Informacje na temat:

  ming na zdjęcia

Artykuły na temat: ming na zdjęcia
 • SARS atakuje... w kinie

  Trwają przygotowania do realizacji dwóch filmów podejmujących temat zagrożenia śmiertelnym wirusem SARS. Obrazy zrealizowane zostaną niezależnie od siebie w Hogkongu i Chinach. Co ciekawe, jeden z projektów zapowiadany jest jako komediodramat.

 • Nowy film twórców "Hero"

  Chiński reżyser Yimou Zhang ( "Hero" ) realizuje kolejne wielkie widowisko z efektownymi scenami walk. Obraz nosi tytuł "Shi Mian Maifu" ("Ambushed From All Sides"), a grają w nim popularne azjatyckie gwiazdy: Andy Lau ("Czas ucieka", "Infernal Affairs") z Hongkongu, Tajwańczyk Takeshi Kaneshiro ("Chungking Express", "The Returner") oraz urodzona w Pekinie Ziyi Zhang ( "Przyczajony tygrys, ukryty smok" , "Hero" ).

 • McTiernan o Państwie Środka

  John McTiernan ( "Polowanie na Czerwony Październik " ) zamierza wyreżyserować przygodowe widowisko "Murder In Canton". Film oparty zostanie na powieści z bestsellerowego cyklu o przygodach chińskiego sędziego z VII wieku. Projekt powstanie we współpracy amerykańsko-francusko-chińskiej.

 • Nowe projekty Harka Tsui

  Reżyser i producent Hark Tsui ( "Ryzykanci" , "Polowanie na wampiry" ) przygotowuje w swojej firmie Film Workshop dwa nowe obrazy. Będą to sensacyjne dramaty zrealizowane w języku chińskim, a twórca sam stanie za kamerą. Najpierw rozpoczną się prace nad filmem "Initial D", czyli adaptacją popularnego japońskiego komiksu.

 • Co robimy, kiedy nie oglądamy filmów...

  W festiwalowym życiu dziennikarza piszącego o filmie zdarzają się też takie dni, w których liczba przeprowadzonych wywiadów przewyższa ilość obejrzanych filmów. Przyjemność krótkiej rozmowy z niektórymi artystami bywa bardziej inspirująca od długich minut spędzonych przed kinowym ekranem.

 • Festiwal Nowe Horyzonty: Program

  Drugi Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, którego organizatorem jest firma Gutek Film, rozpocznie się 18 lipca w Cieszynie. Imprezę zainauguruje najnowszy obraz Pedro Almodovara, "Porozmawiaj z nią" . Jak już informowaliśmy , impreza będzie kontynuacją festiwalu, który odbył się w lipcu ubiegłego roku w Sanoku.

 • Agnes Varda we Wrocławiu

  Agnes Varda, jedna z najważniejszych osobowości we współczesnym kinie francuskim, będzie gościem festiwalu Era Nowe Horyzonty, który w dniach 23 lipca - 2 sierpnia odbędzie się we Wrocławiu.

 • Pięć Smaków: Aż 21 premier

  Wśród 30 filmów w programie 5. edycji Pięciu Smaków (19-26 października), aż 21 zostanie pokazanych w Polsce po raz pierwszy. Wśród najważniejszych tytułów znajdą się: "Norwegian Wood" (Japonia 2010) w reżyserii Tran Anh Hunga, na podstawie powieści Harukiego Murakamiego, z muzyką nominowanego do Oscara Jonny'ego Greenwooda, "13 zabójców" (Japonia 2010) Takashiego Miike, "Nocny połów" (Korea Płd. 2011) Park Chan-wooka i jego brata, Park Chan-kyonga oraz filmy koreańskiego mistrza Honga Sang-soo.

Zdjęcia na temat: ming na zdjęcia
Wideo na temat: ming na zdjęcia
 • Wędrówka na Zachód

  Drobinki kurzu, wirujące w świetle słonecznym. Gwar ruchliwej ulicy. Szum morskich fal. Człowiek, który na coś czeka, samotnie paląc papierosa w pokoju. Dziecko, które - czymś zaintrygowane - zatrzymuje się na schodach w podziemnym przejściu. Mnich pogrążony w medytacji, idący przez miasto. Wszystko to dzieje się jednocześnie i obok siebie. Tylko od nas zależy, jak głęboko się zanurzymy w otaczającej nas rzeczywistości. "Wędrówka na Zachód" w reżyserii nagrodzonego Złotym Lwem w Wenecji Tsai...

 • 1920 Bitwa Warszawska

  Film opowiada o miłości i burzliwych losach bohaterów rozgrywających się na tle wojennej zawieruchy. "Bitwę Warszawską 1920" reżyseruje Jerzy Hoffman, twórca nominowany w 1975 roku do Oscara za ekranizację "Potopu" Henryka Sienkiewicza. Autorem zdjęć jest Sławomir Idziak, nominowany w 2002 roku do Oscara za zdjęcia do filmu Ridleya Scotta "Helikopter w ogniu". Budżet filmu opiewa na 27 mln zł.

 • Strefa X

  W Meksyku rozbija się sonda kosmiczna badająca pozaziemskie formy życia. Andrew robi zdjęcia na miejscu katastrofy, kiedy dostaje polecenie - zorganizować Sam bezpieczny powrót do domu. Jedyna droga prowadzi przez skażoną, odizolowaną strefę. Od tej pory ci dwoje zdani są tylko na siebie. Jeśli chcą przeżyć, będą musieli poznać prawdziwe zagrożenie.