• Informacje na temat:

  mirosław gajewski

Artykuły na temat: mirosław gajewski
 • Atrakcyjna dziennikarka

  Od 29 marca na ekranach telewizorów będziemy mogli oglądać Marię Konarowską. Aktorka zagra rolę Bereniki Gajewskiej - dziennikarki która pracuje nad reportażem dotyczącym firmy Artura.

 • Gdynia: Niespodziewany werdykt

  Film "Warszawa" w reżyserii Dariusza Gajewskiego niespodziewanie zdobył Złote Lwy na zakończonym w sobotę, 20 września, XXVIII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Nagrody aktorskie powędrowały do: Krzysztofa Majchrzaka ( "Pornografia" ) i Katarzyny Figury ( "Ubu król" ). Uroczysta ceremonia odbyła się w Teatrze Muzycznym w Gdyni, prowadzili ją Grażyna Torbicka i Krzysztof Kolberger.

 • Gdynia 2002: Filmy konkursowe

  XXVII Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni rozpocznie się 17 września 2002 roku i potrwa do 21 września, kiedy ogłoszone zostaną nazwiska laureatów Złotych Lwów i innych nagród festiwalowych. Program festiwalu obejmuje pokazy filmów konkursowych - konkurs główny, pokazy konkursowe sekcji kina niezależnego, pokazy specjalne, konferencje prasowe oraz imprezy towarzyszące.

 • Młodzi scenarzyści nagrodzeni

  W poniedziałek, 12 lipca, wieczorem podczas konferencji Script Forum ogłoszono nazwiska laureatów konkursu na nowelę filmową, zorganizowanego przez Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Do zwycięzców trafiły nagrody w łącznej kwocie 50.000 zł! Nagrodzone projekty mają także szanse na realizację filmową w Studiu Munka.

 • " Glina nie jest typowym telewizyjnym tasiemcem. To serial bardzo przemyślnie skonstruowany. Ma 12 odcinków, ale przypomina raczej sześć filmów fabularnych, połączonych postaciami głównych bohaterów" - mówi reżyser Władysław Pasikowski. 6 marca w TVP1 premiera drugiej serii kryminalnej produkcji.

 • Andrzej Grabowski jako Kuka

  Znanego z roli Ferdynanda Kiepskiego Andrzeja Grabowskiego mogliśmy niedawno oglądać w roli mafiosa w "Świadku koronnym" . Niedługo aktor pojawi się w kolejnym polskim filmie "Lekcje pana Kuki" .

 • Najlepsze nowele filmowe

  Znamy już 10. finalistów konkursu zorganizowanego przez Studio Munka przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Na zwycięzców czeka pula nagród w wysokości 50.000 złotych, a także możliwość realizacji filmów na podstawie zwycięskich nowel.

 • Grochowska: Fascynująca podróż

  W porównywanym do hitów spod znaku "Żądła" i "Angielskiej roboty" obrazie "80 milionów" nie mogło zabraknąć pięknych kobiet. Poza Sonią Bohosiewicz i Emilią Komarnicką w filmie Waldemara Krzystka zobaczymy Agnieszkę Grochowską,

 • Gdynia: "Show" na początek

  We wtorek, 16 września, rozpoczął się w Gdyni XXVIII Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Pierwszym filmem zaprezentowanym w konkursie był "Show" Macieja Ślesickiego . Równocześnie rozpoczął się Konkurs Kina Niezależnego. Pierwsze projekcje tego przeglądu zaprezentowano już rano. Wieczorem uroczyście otwarto tegoroczny festiwal.

 • Polskie filmy w Berlinie

  W piątek, 21 października, na berlińskim festiwalu Prix Europa, odbył się Dzień Polski, podczas którego prezentowane były m.in. nowe filmowe produkcje TVP S.A. Telewizja Polska w tym roku po raz pierwszy występuje jako pełnoprawny członek stowarzyszenia Prix Europa.

Wideo na temat: mirosław gajewski
 • Kup ter@z

  Komedia nie całkiem romantyczna. Dwaj bracia podczas zakrapianej imprezy wystawiają na internetowej aukcji swoje dziewczyny, żeby sprawdzić która z nich jest więcej warta. Następnego dnia nic nie pamiętają, ale wkrótce rzeczywistość puka do ich drzwi. Gdy odkrywają co zrobili wpadają w popłoch i postanawiają sami wykupić swoje ukochane, ale okazuje się, że aukcja cieszy się ogromnym powodzeniem, a ceny szybują w górę. Tymczasem dziewczyny już wiedzą co zaszło?

 • Prosto z nieba

  Jest poranek, 10 kwietnia 2010 r. Nadchodzi miły, spokojny, wiosenny dzień. Miliony polskich rodzin jeszcze śpią, kiedy w kilkudziesięciu domach i mieszkaniach, blisko sto osób szykuje się do podróży najbezpieczniejszym środkiem transportu - samolotem prezydenckim. Kierunek - Smoleńsk. Jednakże kiedy dzień będzie chylił się ku końcowi, do tych kilkudziesięciu domach i mieszkaniach zawita niewyobrażalny smutek i ból, uczucia, które dzielić będzie cały naród. "Prosto z nieba" jest autorską...