• Informacje na temat:

  młody jaruzelski

Artykuły na temat: młody jaruzelski
 • Lidia Popiel i Bogusław Linda musieli na siebie czekać wiele lat

  ...z Grażyną Szapołowską (64 l.) na planie filmu "Magnat". Wreszcie 38-letni wówczas artysta miał ustatkować się nie przy artystce, a u boku córki generała, Moniki Jaruzelskiej (54 l.). Po siedmiu...

 • O seksie, magii i polityce w PRL

  Bartek Konopka, reżyser nominowanego do Oscara dokumentu "Królik po berlińsku", pracuje nad filmem o życiu erotycznym w PRL, w którym nie zabraknie także czarnej magii i polityki. Ma się tam pojawić... laleczka voodoo generała Jaruzelskiego.

 • Hanna Banaszak: Plotki o romansie z premierem niemal zniszczyły jej karierę. Jak żyje dziś?

  ...był Piotr Żurowski, wtedy bardzo młody człowiek. A ja, 15-latka, włączyłam się nieśmiało w jego śpiew, śpiewając drugi głos. Zaśpiewaliśmy później na kilku festiwalach amatorskich, dostawaliśmy(...) wziąć ślub, na którym był obecny generał Wojciech Jaruzelski. Co więcej, ponoć to generał, konserwatywny obyczajowo, nalegał na sformalizowanie tego związku. Piosenkarka niestrudzenie dementowała pogłoski...

 • Prezydent RP Lech Kaczyński, metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz oraz prymas Polski kard. Józef Glemp byli honorowymi gośćmi pokazu filmu "Karol - papież, który pozostał człowiekiem" w reżyserii Giacomo Battiato. "Mamy kolejne dzieło z bardzo dobrą kreacją polskiego aktora. Podziwiam jego grę. Młody człowiek musiał zagrać papieża, który odchodząc miał ponad 80 lat" - tak o grze Piotra

 • Aleksandra Popławska: Piękna czterdziestoletnia

  ...- nagrodzony Feliksem Warszawskim "Kompleks Portnoya". Kolejnym ważnym dziełem w teatralnym CV aktorki jest współreżyseria inspirowanego postacią Wojciecha Jaruzelskiego spektaklu "Generał", w którym...

 • Dokument o Janie Pawle II

  "Karol Wojtyła - tajemnice papieża" - taki tytuł będzie nosił film dokumentalny o Janie Pawle II, którego realizację niemiecka telewizja publiczna ZDF rozpoczyna w piątek, 13 stycznia, w Rzymie i Watykanie. Reżyserem filmu o papieżu z Polski jest Gero von Boehm, rolę Jana Pawła II powierzono Michaelowi Mendlowi ( "Upadek" , "Weiser" ) - poinformowała stacja ZDF.

 • Nowy dokument Bartka Konopki

  Projekt nowego dokumentu Bartka Konopki - reżysera nominowanego do Oscara "Królika po berlińsku" - będzie prezentowany we wtorek, 5 lipca, na festiwalu w czeskich Karlowych Warach. Film nosi tytuł "Sztuka znikania".

 • Najbardziej antykomunistyczny film

  Spotkanie z Ryszardem Bugajskim w stołecznym IPN zainaugurowało cykl "Filmowe przesłuchanie historii". Jak wspominał w środę, 2 października, reżyser - jego film "Przesłuchanie" z 1982 r. - władze PRL-u oceniały, jako "najbardziej antykomunistyczny film, jaki powstał".

 • Co na Planete+ Doc?

  Film o skazanych na więzienie członkiniach grupy Pussy Riot oraz "Sztuka znikania" Bartka Konopki i Piotra Rosołowskiego - nowy dokument twórców nominowanego do Oscara "Królika po berlińsku" są w programie 10. festiwalu Planete+ Doc - poinformowali organizatorzy imprezy.

 • Gwiazdka przyszła w lipcu

  "To niesamowite, ale czuję się tak, jakby gwiazdka przyszła do mnie w lipcu" - mówił w czasie konferencji prasowej Szymon Jakubowski, którego debiutancki film "Jak żyć?" wchodzi w piątek, 18 lipca, do polskich kin.