• Informacje na temat:

  młody jaruzelski

Artykuły na temat: młody jaruzelski
 • Lidia Popiel i Bogusław Linda musieli na siebie czekać wiele lat

  ...z Grażyną Szapołowską (64 l.) na planie filmu "Magnat". Wreszcie 38-letni wówczas artysta miał ustatkować się nie przy artystce, a u boku córki generała, Moniki Jaruzelskiej (54 l.). Po siedmiu...

 • O seksie, magii i polityce w PRL

  Bartek Konopka, reżyser nominowanego do Oscara dokumentu "Królik po berlińsku", pracuje nad filmem o życiu erotycznym w PRL, w którym nie zabraknie także czarnej magii i polityki. Ma się tam pojawić... laleczka voodoo generała Jaruzelskiego.

 • Prezydent RP Lech Kaczyński, metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz oraz prymas Polski kard. Józef Glemp byli honorowymi gośćmi pokazu filmu "Karol - papież, który pozostał człowiekiem" w reżyserii Giacomo Battiato. "Mamy kolejne dzieło z bardzo dobrą kreacją polskiego aktora. Podziwiam jego grę. Młody człowiek musiał zagrać papieża, który odchodząc miał ponad 80 lat" - tak o grze Piotra

 • Dokument o Janie Pawle II

  "Karol Wojtyła - tajemnice papieża" - taki tytuł będzie nosił film dokumentalny o Janie Pawle II, którego realizację niemiecka telewizja publiczna ZDF rozpoczyna w piątek, 13 stycznia, w Rzymie i Watykanie. Reżyserem filmu o papieżu z Polski jest Gero von Boehm, rolę Jana Pawła II powierzono Michaelowi Mendlowi ( "Upadek" , "Weiser" ) - poinformowała stacja ZDF.

 • Nowy dokument Bartka Konopki

  Projekt nowego dokumentu Bartka Konopki - reżysera nominowanego do Oscara "Królika po berlińsku" - będzie prezentowany we wtorek, 5 lipca, na festiwalu w czeskich Karlowych Warach. Film nosi tytuł "Sztuka znikania".

 • Najbardziej antykomunistyczny film

  Spotkanie z Ryszardem Bugajskim w stołecznym IPN zainaugurowało cykl "Filmowe przesłuchanie historii". Jak wspominał w środę, 2 października, reżyser - jego film "Przesłuchanie" z 1982 r. - władze PRL-u oceniały, jako "najbardziej antykomunistyczny film, jaki powstał".

 • Co na Planete+ Doc?

  Film o skazanych na więzienie członkiniach grupy Pussy Riot oraz "Sztuka znikania" Bartka Konopki i Piotra Rosołowskiego - nowy dokument twórców nominowanego do Oscara "Królika po berlińsku" są w programie 10. festiwalu Planete+ Doc - poinformowali organizatorzy imprezy.

 • Gwiazdka przyszła w lipcu

  "To niesamowite, ale czuję się tak, jakby gwiazdka przyszła do mnie w lipcu" - mówił w czasie konferencji prasowej Szymon Jakubowski, którego debiutancki film "Jak żyć?" wchodzi w piątek, 18 lipca, do polskich kin.

 • 29 lat "Człowieka z żelaza"

  We wtorek, 27 lipca, mija 29 lat od premiery "Człowieka z żelaza" Andrzeja Wajdy, produkcji poświęconej wydarzeniom 1980 roku w Stoczni Gdańskiej. Obraz otrzymał Złotą Palmę w Cannes i nominowany był do Oscara w kategorii "najlepszy film obcojęzyczny".

 • Owacje na stojąco dla Wałęsy

  Owacjami na stojąco publiczność nagrodziła Lecha Wałęsę po pokazie filmu Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w środę, 4 grudnia, w Kongresie USA. Były prezydent apelował do Amerykanów, by budować nowy świat w oparciu o wartości i krytykował dzisiejszy kapitalizm.

Wideo na temat: młody jaruzelski
 • Młoda i piękna

  17-letnia Isabelle pochodzi z bogatej paryskiej rodziny. Podczas wakacyjnego wyjazdu z najbliższymi spotyka przystojnego Niemca, z którym przeżywa swój "pierwszy raz". Po powrocie do domu nic już nie jest takie jak przedtem. W krótkim czasie Isabelle z nieśmiałej dziewicy przeobraża się w gotową na wszystko luksusową prostytutkę. Starannie dobiera partnerów i każe im słono płacić za swoje usługi. Prowadzi podwójne życie. Jest przykładną studentką i panną z dobrego domu, a równocześnie...

 • Mama i ja

  Młody wynalazca (Seth Rogen) i jego matka (Barbra Streisand) wyruszają w biznesową podróż po Stanach Zjednoczonych.

 • Pudłaki

  Urocza animacja dla całej rodziny zrealizowana na podstawie noweli Alana Snowa. Młody chłopiec stara się ocalić miasto przed nikczemnym spiskiem.