• Informacje na temat:

  młody wildstein

Artykuły na temat: młody wildstein
 • Wpis Davida Wildsteina wywołał w internecie burzę. Do jego słów postanowił odnieść się sam Tomasz Lis!

 • Seriale "Drogi wolności", "Młody Piłsudski" i "Prymas" wkrótce w TVP

  ...serialu "Młody Piłsudski", którego produkcja przewidziana jest na 2019 rok. Pierwszy odcinek jest planowany na rocznicę stulecia odzyskania polskiej niepodległości. W przygotowaniu jest też(...) zainteresowania się kulturą wysoką - stwierdził prezes Jacek Kurski. Telewizja Polska pracuje również nad ekranizacją powieści Bronisława Wildsteina "Czas niedokonany". Od 25 marca o godz. 20.10 na antenie TVP1

 • Kto otrzymał Jańcia Wodnika?

  "Plac Zbawiciela" w reżyserii Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze zdobył główną nagrodę XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia 2007", który zakończył się w nocy z 27 na 28 stycznia we Wrześni.

 • TVP przedstawiła jesienną ramówkę

  Nowe polskie seriale , bogata oferta filmowa, interesujące dokumenty, propozycje dla dzieci i programy publicystyczne to jesienna oferta TVP1. Już od września brawurowe akcje w serialu "Ratownicy", dalsze losy bohaterki serialu "Miłość nad rozlewiskiem" oraz znane osoby w wywiadach "Małych drani".

 • Polityczni "Niezależni"

  Film dokumentalny "Niezależni" zaprezentowano premierowo w warszawskim kinie Muranów. Dokument opowiada o buncie młodzieży studenckiej przeciwko władzom PRL.

 • Jesień w telewizji polskiej

  Zarząd Telewizji Polskiej zatwierdził jesienne ramówki najważniejszych anten - Jedynki i Dwójki. W ramówce nie zabraknie seriali , programów publicystycznych, filmów dokumentalnych BBC i Discovery. Obroniona została także "Panorama".

 • Skolimowski i bracia Dardenne

  "Cztery noce z Anną" Jerzego Skolimowskiego otworzą 17 lipca tegoroczną edycję festiwalu Era Nowe Horyzonty (ENH). Na zakończenie wrocławskiej imprezy pokazany zostanie najnowszy film braci Dardenne - "Milczenie Lorny".

 • "Niesprawiedliwa historia"

  Grabaż, czyli naprawdę Krzysztof Grabowski, ostatnio bardziej niż w grupę Pidżama Porno zaangażowany jest w swój nowy projekt Strachy na Lachy. Podczas jednego z koncertów Strachów postanowiliśmy dowiedzieć się, co słychać u doświadczonego muzyka rodem z Poznania. W trakcie rozmowy Grabaż, oprócz najbliższych planów, zdradził nam również, że dużym szacunkiem darzy Meza - rapera z jego rodzinnego Poznania. Wyjaśnił też, dlaczego w Polsce mamy tak mało dobrych kapel rockowych i opowiedział o...

 • 45 lat od premiery "Czterech pancernych"

  W poniedziałek, 9 maja, mija 45 lat od dnia premierowej emisji pierwszego odcinka "Czterech pancernych i psa", jednego z najbardziej popularnych polskich seriali.

 • Homo.pl i IV RP

  W tym roku konkurs Nowych Filmów Polskich zmienił formułę. Udział wzięły też produkcje nie pierwszej świeżości, które już wcześniej pokazywane były na festiwalach i miały swoje premiery. Podobno przy poprzednich edycjach międzynarodowe jury narzekało na zbyt mały wybór, a główne nagrody wędrowały do niejednokrotnie półamatorskich produkcji i niszowych etiud.