• Informacje na temat:

  moliera 2

Artykuły na temat: moliera 2
 • Środa, wczesne popołudnie. Zaciszna kawiarnia przy Nowym Świecie w Warszawie. Tu w ogródku Jan Lubomirski-Lanckoroński (36) konsumuje lunch. Nie sam. Towarzyszy mu kobieta. Z pozoru może wyglądać to na spotkanie dwojga znajomych a wręcz lunch biznesowy. Oboje mają poważne miny, spojrzenia chowają za ciemnymi okularami, rozmawiają. Po posiłku idą w kierunku ul. Moliera. Jan Lubomirski...

 • Francuski aktor nago w proteście przeciwko polityce kulturalnej rządu

  Francuski aktor Sebastien Thiery wywołał skandal podczas gali wręczenia nagród Moliera, która odbyła się w Paryżu w poniedziałek, 27 kwietnia. W proteście przeciwko obcięciu rządowego wsparcia kultury aktor pojawił się na scenie Folies Bergere nago.

 • ...najlepszych teatralnych kreacji aktora, należy wymienić m.in.rolę Furażera w "Teatrze cudów" wg Miguela Cervantesa w reżyserii Irmy Czaykowskiej (1965),Horacego w "Szkole żon Moliera" w reżyserii Jana...

 • Molier dla Seweryna

  W Paryżu odbyła się ceremonia wręczenia Molierów, dorocznych nagród za najwybitniejsze dokonania teatralne. Za najlepszy spektakl w teatrze publicznym uznane zostało przedstawienie "Cyrano de Bergerac" Komedii Francuskiej, z udziałem polskiego aktora Andrzeja Seweryna.

 • "Szkoła żon" w Teatrze Telewizji

  Przedstawienie "Szkoła żon" Moliera w inscenizacji Teatru Polskiego w Warszawie będzie kolejnym spektaklem granym "na żywo" w Teatrze Telewizji. Emisja w TVP 26 marca.

 • Francuzi kochają "Mikołajka"!

  W ciągu zaledwie 10 dni od wprowadzenia do francuskich kin filmu Laurenta Tirarda inspirowany słynnymi na całym świecie "Przygodami Mikołajka", obejrzało już ponad 2 mln widzów. Po niecałych dwóch tygodniach jest ich dokładnie 2 025 500 - informuje portal Purepeople.com.

 • Bogusław Linda reżyseruje w teatrze

  Gwiazda srebrnego ekranu Bogusław Linda jest także reżyserem... Nie realizował sztuk teatralnych od ponad 20 lat. Teraz powraca do tego zajęcia.

 • Bogusław Linda zmiękczony

  Największy twardziel w historii polskiego kina? Czas zadać kłam stereotypowemu postrzeganiu Bogusława Lindy, na które aktor zapracował głównie występami w filmach Władysława Pasikowskiego. Z okazji 60. urodzin gwiazdora przypominamy jego bardziej zniuansowane role.

 • Piotr Adamczyk: Dobry, zły i śmieszny

  Piotr Adamczyk, ceniony aktor filmowy i teatralny, odtwórca ról Jana Pawła II i Fryderyka Chopina, publiczności znany również ze znakomitych ról komediowych i z serialu wojennego "Czas honoru", kończy w środę 40 lat.

 • Odeszli w tym roku...

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości, jak Gustaw Holoubek, Jerzy Kawalerowicz, Piotr Łazarkiewicz, Edward Kłosiński. W styczniu kinomani na całym świecie przeżywali tragiczną śmierć Heatha Ledgera. We wrześniu pożegnaliśmy z kolei legendę amerykańskiego kina - Paula Newmana. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.

Zdjęcia na temat: moliera 2
Wideo na temat: moliera 2
 • Renata Kaczoruk: Moda to coś, co kocham. Nigdy z tego nie zrezygnuję

  Renata Kaczoruk od wielu lat pracuje jako modelka. Chodziła na wybiegach zarówno polskich, jak i światowych projektantów, m.in. Celine, Jeana Paula Gaultiera, Giorgio Armaniego. Jej twarz zdobiła okładki takich pism, jak „Elle” i „Marie Claire”. Była też ambasadorką Simple, jednej z najbardziej znanych polskich marek modowych, oraz luksusowego butiku Moliera 2 w Warszawie. Kaczoruk twierdzi, że