• Informacje na temat:

  moskwa dzień zwycięstwa

Artykuły na temat: moskwa dzień zwycięstwa
 • Tomasz Hopfer: Telewizja zrujnowała mu zdrowie i życie. Zwolnili go z dnia na dzień!

  ...z dnia na dzień chudł w oczach. "Ekran uskrzydlał Tomka, a zarazem krańcowo go eksploatował. Wchodząc do studia, dostawał jakiegoś napędu, niektórzy mówili, że przed kamerą unosi się w powietrzu...

 • "System" z Agnieszką Grochowską zakazany w Rosji

  Kilka dni przed premierą rosyjskie ministerstwo kultury oraz dystrybutor postanowili zakazać wyświetlania amerykańskiego thrillera "System", którego akcja dzieje się w stalinowskiej Rosji - poinformowano w środę.

 • Rosyjski James Bond

  ...i prowadzi tajne rozmowy z Amerykanami, a także sabotować te poczynania. Separatystyczny pokój z kapitalistami i odebranie Rosji chwały ze zwycięstwa nad III Rzeszą z punktu widzenia Kremla nie wchodzą(...) przygody Stirlitz stanowią ucieleśnienie komunistycznej linii historycznej i "straszą" wyśrubowaną poprawnością. Serial dawał Rosjanom powód do ponownego przeżywania dumy ze zwycięstwa nad Niemcami...

 • "System": W służbie ZSRR

  Wyprodukowany przez Ridleya Scotta, a wyreżyserowany przez Daniela Espinosę thriller "System" trafi w piątek, 24 kwietnia, do polskich kin. Akcja toczy się na początku lat 50. w ZSRR. W obsadzie są m.in. Tom Hardy, Noomi Rapace, Gary Oldman, Vincent Cassel i Agnieszka Grochowska.

 • "Rewers" triumfuje w Moskwie

  "Rewers" w reżyserii Borysa Lankosza triumfował na tegorocznym Festiwalu Filmów Polskich w Rosji "Wisła". Nagrodę o nazwie "Słoń" za "wyszukaną stylistykę i subtelną ironię" przyznała Izba Filmoznawców i Krytyków Filmowych w Rosji.

 • "Chodorkowski" wycofany z moskiewskich kin

  Prawie wszystkie kina w Moskwie wycofały się z wyświetlania filmu dokumentalnego o losach byłego szefa koncernu naftowego Jukos i krytyka Kremla Michaiła Chodorkowskiego. Premiera miała się odbyć na 3 dni przed wyborami parlamentarnymi - podkreśla dpa.

 • Eurowizja 2010: Zwycięstwo 19-latki z Niemiec

  Za nami 55. Konkurs Piosenki Eurowizja 2010. Tym razem zwycięzcą okazała się być 19-letnia maturzystka z Hanoweru, Lena Meyer-Landrut z piosenką "Satellite". A nam Polakom pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłym roku w koncercie finałowym będziemy mogli kibicować piosence reprezentującej nasz kraj.

 • Kto finansuje film o wypędzeniu Polaków z Moskwy?

  Związany z Kremlem oligarcha Wiktor Wekselberg wyłoży 4 mln dolarów na film fabularny "1612", opowiadający o Wielkiej Smucie, czyli czasach zamętu, w jakim na przełomie XVI i XVII stulecia pogrążyła się Rosja - informuje w poniedziałek, 21 sierpnia dziennik "Wiedomosti". W filmie jedną z ról zagra polski aktor, Michał Żebrowski ( "Pręgi" ).

 • To jest Eurowizja skandali

  Konkurs Piosenki Eurowizja, który w tym roku ma miejsce w Moskwie, będzie bez wątpienia jednym z najbardziej kontrowersyjnych festiwali.

 • Eurowizja bez Polski!

  Niespodzianki nie było - Lidia Kopania nie awansowała do finału Eurowizji 2009 w Moskwie. Polska wokalistka jednak wypadła dobrze na tle konkurencji.

Wideo na temat: moskwa dzień zwycięstwa
 • Moskwa, Belgia

  41-letnia Matty, zdradzona mężatka z trójką dzieci, w wyniku stłuczki samochodowej poznaje kierowcę ciężarówki - 29-letniego Johnny'ego. Kłótnia kończy się zaproszeniem na drinka. Pomiędzy Matty i Johnnym zaczyna pojawiać się uczucie, co wywołuje zazdrość męża Matty. W międzyczasie na jaw wychodzi kryminalna przeszłość Johnny'ego. Matty jest zdruzgotana tą wiadomością i postanawia zapomnieć o Johnnym. Jednak on nie daję za wygraną...

 • Jeden dzień

  Pozornie trudno o mniej dobraną parę niż Emma i Dexter. Ona - niepoprawna idealistka i marzycielka, brak jej siły przebicia. On - pewny siebie przystojniak i prawdziwy król życia. Ona na wszystko musi ciężko zapracować. On od razu dostaje to o czym zamarzy. Ona szuka miłości, on seksu. Spotykają się w noc po zakończeniu studiów. Jutro każde pójdzie własną drogą. Gdzie będą za rok, za dwa? I każdego następnego roku? Adaptacja światowego bestsellera Davida Nichollsa z udziałem nominowanej do...

 • Lada dzień

  Zdobywca 10 Nagród Publiczności na światowych festiwalach. Mocna opowieść, oparta na faktach, o miłości, akceptacji i rodzinie, osadzona w latach 70. Kiedy nastolatek z zespołem Downa (Isaac Leyva) zostaje porzucony przez swoją matkę, homoseksualna para (Alan Cumming oraz Garret Dillahunt) przygarnia go i staje się dla niego kochającą rodziną, jakiej nigdy nie posiadał. Niestety, w momencie, gdy ich niekonwencjonalny układ zostaje odkryty przez urzędników socjalnych, mężczyźni są zmuszeni do...