• Informacje na temat:

  motyw ludowy

Artykuły na temat: motyw ludowy
 • "Narcos": Pablo Escobar, "Tuyo" i narcocorrido

  ...16 listopada na platformie Netflix debiutuje kolejny sezon hitowego serialu "Narcos". Tym razem producenci postanowili opowiedzieć historię Kartelu z Guadalajary. Zmiana miejsca wiąże się modyfikacją dotychczasowego motywu muzycznego, który również cieszył się ogromną popularnością.

 • Haydamaky "Ukrop": O Ukrainie z podniesioną głową

  20 kwietnia w klubie Hydrozagadka w Warszawie odbędzie się koncertowa premiera płyty "Ukrop" ukraińskiej grupy Haydamaky.

 • Sebastian Karpiel-Bułecka i Paulina Krupińska szczęśliwi! Mogą liczyć na pomoc mamy wokalisty

  Królewicza w Kościelisku Sebastian i Paulina ochrzcili trzymiesięczną Antoninę. Na uroczystości było tylko kilka osób, najbliższa rodzina.   Zgromadzili się przy rzeźbionym w góralskie motywy drewnianym(...) w tradycyjnym podhalańskim stylu. Młody ubierze się w strój ludowy - spodnie z parzenicami, pas bacowski i kapelusz. I zabierze swą wybrankę do kościoła karetą zaprzężoną w dwa konie.  Suknia ślubna Pauliny ma...

 • Andriej Konczałowski gościem Sputnika

  Ważnym punktem programu trwającej w Warszawie 8. edycji festiwalu Sputnik jest retrospektywa twórczości Andrieja Konczałowskiego, w ramach której prezentowane jest sześć ostatnich filmów rosyjskiego reżysera.

 • Serialowy przewodnik

  ...również o badaniach, które biolodzy prowadzili na jej mieszkańcach. Motyw ODC.7 Zostaje zamordowany właściciel kiosku. Prawdopodobnie przeprowadzono egzekucję wojskową. Detektywi Angie Flynn i Oscar...

 • "SuperSTARcie" gwiazd w TVP2

  Reni Jusis, Natasza Urbańska, Mieczysław Szcześniak i Tomasz "Titus" Pukacki - to między innymi oni w nowym muzycznym show Dwójki "SuperSTARcie" będą walczyć o tytuł najbardziej wszechstronnego polskiego artysty. Pierwszy odcinek show już w piątek, 3 października, w TVP2. Wśród jurorów ulubieniec telewidzów - Wojciech Mann.

 • 45 lat "Czterech pancernych i psa"!

  ..., a słowa napisała Agnieszka Osiecka. Motyw muzyczny z "Czterech..." do dziś rozpoznawalny jest prawie przez każdego dorosłego Polaka, a wykonywany jest przez większość rodaków w chwilach nostalgii...

 • Festiwal Muzyki Filmowej: "Gra o tron", "Star Trek" i gry wideo

  Świat gier wideo, muzyka z obrazów filmowych Andrzeja Wajdy, szekspirowskie adaptacje i oscarowi goście, "Gra o tron" na gali międzynarodowych seriali ostatniej dekady i spektakularny finał na pokładzie kosmicznego Enterprise - "Star Trek Live in Concert" - oto najważniejsze atrakcje programu tegorocznej edycji festiwalu Muzyki Filmowej, który odbędzie się w Krakowie w dniach 27-31 maja.

 • Blondynka pachnie snem

  ...świata w Wilkowyjach, ale i uczy się ludowych mądrości, jakie oferują jej mieszkańcy serialowej wsi. Jedną z głównych kreacji w "Ranczu" jest podwójna rola Cezarego Żaka, który odgrywa duet proboszcza(...), nieżyjących już, Henryka Machalicę i Jerzego Turka. Ich napoleońskie narady były stałym motywem serialu i oglądając je, nie można było nie uśmiechać się z wielką sympatią. Taki brak pośpiechu, planowanie...

 • "Ludowe Oskary" w sądzie!

  Kancelaria reprezentująca w Polsce Amerykańską Akademię Wiedzy i Sztuki Filmowej pozwała Stowarzyszenie Twórców Ludowych za wręczanie nagród "Ludowy Oskar". Akademia zastrzegła nazwę "Oscar" i domaga się zmiany nazwy polskiej nagrody. Proces ruszy w lipcu.