• Informacje na temat:

  muzami kreatorów

Artykuły na temat: muzami kreatorów
 • "Zawsze mamy piekło pod sceną"

  Mille Petrozza to sympatyczny, wygadany człowiek, który ma wiele do powiedzenia nie tylko na tematy związane z muzyką. Przed warszawskim koncertem trasy "Chaos Over Europe" dał się namówić na wywiad nieco dłuższy niż planowano, przy tym odrobinę nietypowy... Z liderem niemieckiej grupy Kreator rozmawiał Vlad Nowajczyk z magazynu "Hard Rocker".

 • "Dalecy od wieku średniego"

  Artillery, zwane też (od niesamowitej reprezentacji piłkarskiej, bohaterów Mistrzostw Europy 1984) Duńskim Dynamitem, to zespół pechowy i niedoceniany. Podpatrywali ich najwięksi, z Metallicą i Kreatorem na czele, ale kariera grupy nigdy nie nabrała rozpędu.

 • Claudia Schiffer wraca na ekran

  Bardzo długo było o niej całkowicie cicho. Teraz jedna z najbardziej znanych niemieckich modelek wraca na ekrany i poprowadzi własny program w jednej z rodzimych stacji telewizyjnych.

 • Niezadowolona z filmu o sobie

  Donatella Versace zbojkotowała film poświęcony jej osobie. Telewizyjna produkcja "House of Versace", bazująca na książce "Versace: Geniusz, sława i morderstwo" pióra Deborah Ball, jest zdaniem włoskiej projektantki mody "czystą fikcją".

 • Posłuchaj "Niszczyciela"

  W poniedziałek, 24 września, trafi na rynek debiutancka płyta "Let Him Die" poznańskiej thrashowej załogi Bloodthirst. Tylko na stronach INTERIA.PL możecie już posłuchać premierowej kompozycji "Destroyer - Bringer Of Flames".

 • "Wolimy grać to, co nas naprawdę kręci"

  W kraju, gdzie death metal wciąż wydaje się dominować, black metal ma się całkiem dobrze, a grindcore przeżywa swą drugą młodość, istnieją również ludzie i zespoły, których muzyczne fascynację sięgają nieco głębiej. Jedną z takich grup jest bez wątpienia poznański Bloodthirst - zespół młody, choć zapatrzony w thrashmetalowych gigatnów, bez których powyższe style prawdopodobnie nie przybrałyby swych dzisiejszych kształtów. Okazją do porozmawiania o thrash metalu, nowych i starych czasach oraz...

 • "Nie zakładaliśmy przebojowości"

  Powrót legendy udał się nad podziw. Perkusista Steven Flynn jest oczywiście dumny z "Jupiter", przy okazji odpiera zarzuty o mathcore'owe inspiracje. Atheist wrócił i znów zabija!

 • "Rage w sieci"

  Niemieckie trio przyzwyczaiło nas do metalu najwyższej jakości i nic innego nie możecie się spodziewać po ich najnowszym wydawnictwie zatytułowanym "Strings To A Web". Kawałki, które usłyszycie są dość ciężkie, ale jednocześnie bardzo melodyjne, a panowie tworząc muzykę na nowy krążek nie trzymali się raz obranego kierunku, często skręcając i klucząc, by zajrzeć w zakamarki Rage'owej historii.

 • "Slipknot jest do dupy!"

  Choć powstali zaledwie w 2004 roku, nie grają ani nu metalu, ani metalcore'a, ani tym bardziej technicznego math metalu. Podobnie jak inne młode zespoły określane dziś mianem "New School Thrash", tak i kalifornijski Warbringer czerpie pełnymi garściami z legend thrash metalu lat 80. Nie jest to jednak tylko fascynacja tuzami z Bay Area, ale i gigantami z Europy.

 • "Gramy to, co lubimy"

  Reprezentantów thrash metalu w naszym kraju nie ma zbyt wielu. I choć masa retroblackmetalowców zdradza zamiłowanie do tego szlachetnego stylu, ich optyka nakierowana jest raczej na nieświętą trójcę zza naszej zachodniej granicy. Zgoła innym szlakiem podążają thrashmetalowcy z Virgin Snatch, dla których niezgłębionym źródłem inspiracji pozostają kalifornijscy herosi sceny. Również na "In The Name Of Blood", wydanej pod koniec listopada 2006 roku, trzeciej płycie krakowskiej grupy, piętno...

Wideo na temat: muzami kreatorów
 • Coco Chanel

  Świat wielkich kreatorów, zawrotnie drogich sukien, uwodzicielsko pięknych modelek i elitarnych pokazów mody. Fascynujący portret legendarnej Coco Chanel, wizjonerki, rewolucyjnej dyktatorki mody, istnej ,,diablicy o ludzkich pragnieniach". To ona pozwoliła kobietom nosić krótkie fryzury, sztuczną biżuterię oraz spodnie. Stworzyła wzór ekstremalnej elegancji z nieśmiertelną małą czarną na czele oraz najbardziej uwodzicielski zapach na świecie - Chanel Nr 5. Szokujące przeżycia pozornie...

 • Grabarz

  Adaptacja opowiadania Rainera Marii Rilkego o tajemniczym młodzieńcu obejmującym posadę grabarza w San Rocco. Miasteczko nawiedza plaga. Ludzie masowo umierają, ostatni żywi pchają na cmentarz wozy pełne trumien... Film zrealizowano za pomocą aparatu używanego podczas wyścigów konnych do rejestrowania zawodników przecinających linię mety. Nie daje on takiego obrazu przestrzeni jak zwykła kamera czy aparat fotograficzny. Przed oczami widza, od strony lewej do prawej, pomału przesuwa się...

 • Jan Paweł II. Szukałem Was...

  "Jan Paweł II. Szukałem Was..." to pełnometrażowy film dokumentalny o życiu i przesłaniu, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II. Film ukazuje jego wyjątkowe miejsce w historii kościoła i świata oraz to, jak jego niezwykła osobowość, naturalność, otwartość i poczucie humoru łączyły ludzi na wszystkich kontynentach - niezależnie od ich statusu społecznego, wieku, wyznawanych wartości czy religii. W produkcji zostały użyte unikalne materiały archiwalne z Janem Pawłem II pochodzące ze zbiorów...