• Informacje na temat:

  muzyka z polskich filmów

Artykuły na temat: muzyka z polskich filmów
 • Seweryn Krajewski: Zaskakująca decyzja muzyka!

  ...67-letni muzyk jest niewątpliwie największym królem polskich przebojów - do dziś żaden artysta nie pobił bowiem rekordu hitów, jakie stworzył Krajewski. Komponował dla takich gwiazd jak: Maryla Rodowicz, Irena Jarocka, Krzysztof Krawczyk, a przede wszystkim dla swojego zespołu Czerwone Gitary. Tworzył muzykę do filmów (m.in. "Och, Karol", Kogel-Mogel", "Kochankowie mojej mamy"). Z tantiem na...

 • "Bogowie" z muzyką na żywo na FMF!

  Podczas ósmej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie odbędzie się koncert, którego dotąd w programie nie było. Widzowie będą mogli obejrzeć film "Bogowie" z muzyką na żywo w kompozycji Bartosza Chajdeckiego. Pokaz odbędzie się w niedzielę, 31 maja, w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

 • ​Jej głos zna cała Polska. Królowa polskiej piosenki serialowej

  .... Artystka nagrała bowiem piosenki do wielu polskich wersji filmów Walta Disneya. Doskonale znają ją zwłaszcza fani Kubusia Puchatka i filmów "Puchatkowego Nowego Roku", "Prosiaczek i Przyjaciele", "Kubuś(...) polskich seriali. Prywatnie jest żoną znanego kompozytora Krzesimira Dębskiego i matką Radzimira Dębskiego. Artystka przyznaje, że nie wyobraża sobie życia bez muzyki, chociaż nie zawsze jest łatwo...

 • Ogłoszenie tytułów polskich filmów na 55. KFF

  13 kwietnia zostały ogłoszone tytuły wszystkich polskich filmów, które zostaną pokazane w czasie 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Będą one brały udział w trzech konkursach: międzynarodowych dla filmów krótkometrażowych i dokumentalnych oraz konkursie polskim. Odbędą się także pokazy pozakonkursowe zatytułowane "Panorama filmu polskiego".

 • Zaśpiewała "Dwa serduszka" po angielsku. Cover piosenki z filmu "Zimna wojna" podbija sieć!

  Utwór "Dwa serduszka" przeżywa drugą młodość dzięki filmowi "Zimna wojna". YouTuberka Joanna Maria Lea postanowiła przetłumaczyć tekst na język angielski. Jej wykonanie już podbija sieć. Zaśpiewała lepiej od Joanny Kulig?

 • Festiwal Muzyki Filmowej: "Gra o tron", "Star Trek" i gry wideo

  Świat gier wideo, muzyka z obrazów filmowych Andrzeja Wajdy, szekspirowskie adaptacje i oscarowi goście, "Gra o tron" na gali międzynarodowych seriali ostatniej dekady i spektakularny finał na pokładzie kosmicznego Enterprise - "Star Trek Live in Concert" - oto najważniejsze atrakcje programu tegorocznej edycji festiwalu Muzyki Filmowej, który odbędzie się w Krakowie w dniach 27-31 maja.

 • Violetta Villas: Zdjęcia do filmu o diwie ruszają jeszcze w tym roku

  ...- Scenariusz powstał. To sprawa zamknięta - mówi "Życiu na Gorąco" Krzysztof Gospodarek, syn piosenkarki. Zdradza, że producentem filmu jest Studio Munka Stowarzyszenie Filmowców Polskich. - To bardzo ważna informacja. Jak jest producent, możemy mówić, że film raczej powstanie. To z producentem scenarzysta jest w stanie znaleźć pieniądze, koproducentów, bez niego nic nie zrobi - mówi "ŻnG...

 • Pokazy filmu o Kurcie Cobainie

  Specjalne kinowe pokazy filmu o wokaliście i gitarzyście Nirvany Kurcie Cobainie "Cobain: Montage of Heck" odbędą się w czwartek, 23 kwietnia, w kilkunastu polskich miastach. Dokument zawiera nieupubliczniane wcześniej materiały z prywatnych archiwów rodziny muzyka.

 • Na dużym ekranie nikt nie bierze się znikąd. Michalina Olszańska wywodzi się z rodziny artystów - jej mama to aktorka Agnieszka Fatyga, tata - aktor Wojciech Olszański.

 • Startuje Festiwal Muzyki Filmowej

  "Kon-Tiki. Dalekomorska Wyprawa", najsłynniejsze przeboje z serii o Jamesie Bondzie, "Gladiator" oraz Międzynarodowa Gala Muzyki Filmowej z plejadą światowej sławy kompozytorów - to największe wydarzenia rozpoczynającego się w czwartek, 25 września, 7. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Wideo na temat: muzyka z polskich filmów
Dyskusje na temat: muzyka z polskich filmów
 • Re: Trzy seriale walczą o Orła 2016

  Chciałabym dodać że polskie filmy są świetne , tylko nic nie rozumiem z dialogów. Mówią szybko i cicho, (byle jak , coś pod nosem szepczą ), ale jak zacznie się muzyka...................... to trzeba ściszyć telewizor bo można zwariować tak głośno. Dlatego wcale nie oglądam polskich filmów, wolę zagraniczne bo tam jest lektor i mówi porządnie do ludzi.

 • Re: "Pensjonat nad rozlewiskiem": Dalszego ciągu nie będzie...

  Czasy seriali we wszystkich bez wyjątku tv gdzie lecą też filmy, czasy dziwnych propagandowych programów o młodzieży szkolnej głównie gimnazjalnej w tvn i kilku innych polskich stacjach, muzyka non(...) mniej programów naukowych, rzeczowych a interesujących filmów jak na lekarstwo. Nie da rady na dłuższą metę takiej produkcji oglądać.

 • Re: Polskie "Przeminęło z wiatrem" ma już 33 lat!

  jeden z piękniejszych polskich filmów o miłości, namiętnościach, rozczarowaniach codziennym życiem. Ten film tworzy wspaniała muzyka i rewelacyjna gra aktorów, no i reżyseria. Dzisiaj już takich nie ma. przykre.

 • Re: Nie chce widzom wciskać kitu!

  Piękna kobieta i świetna aktorka. Sympatyczna postać. W serialu fatalna muzyka, bardzo zły głos, jak w większości polskich filmów. Okropne postacie to pani prokurator i nadinspektor. Tupet, chamstwo, zachowanie okropne, bardzo naganne. Jak można pokazać takie zachowanie urzędników panstwowych.

 • Re: To miała być wojna z Klossem

  -tych charakteryzują się odrażającą sztucznością. Muzyka jest kolejną słabą stroną większości polskich filmów - zupełnie nie buduje klimatu. Jeśli dodać do tego tanie efekty specjalne i większość scen(...)Ten serial mimo całkiem dobrego pomysłu cierpi na przypadłości charakterystyczne dla niemal wszystkich polskich seriali i filmów pełnometrażowych. W niemal każdym polskim filmie grają ci sami aktorzy