• Informacje na temat:

  na podstawie powieści

Artykuły na temat: na podstawie powieści
 • Amazon zrealizuje serial na podstawie powieści "Władcy Pierścieni"

  To już oficjalne! Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami serwisu Deadline Amazon wykupił międzynarodowe prawa do "Władcy Pierścieni" i zrealizuje serial na podstawie popularnego cyklu powieści.

 • Tom Hanks powraca jako Robert Langdon

  Rozpoczęły się prace na planie adaptacji bestsellerowej powieści Dana Browna "Inferno". W roli głównej występuje Tom Hanks. Reżyserem filmu jest Ron Howard. Ekipa przebywa obecnie we Florencji.

 • "NOS4A2": AMC zamawia serial na podstawie powieści Joego Hilla

  Stacja AMC zdecydowała się zrealizować serial na podstawie powieści "NOS4A2". Pierwszy sezon składający się z dziesięciu odcinków ma zadebiutować na antenie w 2019 roku.

 • "Zimowa opowieść" na Blu-ray i DVD

  "Zimowa opowieść" to - zrealizowana na podstawie wychwalanej przez krytyków powieści Marka Helprina - miłosna historia, rozgrywająca się w Nowym Jorku na przestrzeni ponad stu lat. Film debiutuje 21 listopada na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films.

 • "Dobry omen": Powstanie serial na podstawie powieści Neila Gaimana i Terry'ego Pratchetta

  Neil Gaiman rozpoczyna kolejny telewizyjny projekt. Ostatnio ruszyły zdjęcia do "Amerykańskich bogów" a w sobotę świat obiegła wiadomość, że popularny angielski autor zgodził się na realizację serialu opartego na powieści "Dobry omen".

 • "Wada ukryta": Detektyw na haju

  19 czerwca na płytach Blu-ray i DVD pojawi się"Wada ukryta". Najnowszy film Paula Thomasa Andersona zrealizowany na podstawie powieści Thomasa Pynchona podbił serca amerykańskich krytyków oraz zdobył dwie nominacje do Nagrody Akademii i nominację do Złotego Globu.

 • "Paragraf 22": George Clooney w serialowej adaptacji powieści

  George Clooney zagra główną rolę oraz wyprodukuje sześcioodcinkowy serial na podstawie powieści "Paragraf 22".

 • Robert Więckiewicz nagrodzony na festiwalu w Tokio

  Robert Więckiewicz otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską na 27. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tokio. Wyróżniono go za postać Jurusia w filmie Wojciecha Smarzowskigo "Pod Mocnym Aniołem" na podstawie powieści Jerzego Pilcha.

 • "Cormoran Strike": Ekranizacja powieści J.K. Rowling

  ..."Cormoran Strike" to serial kryminalny na podstawie cyklu powieści autorstwa J.K. Rowling (które napisała pod pseudonimem Robert Galbraith). Głównym bohaterem jest Cormoran Strike, weteran wojenny i prywatny detektyw.

 • Katarzyna Herman w filmie Agnieszki Holland

  Katarzyna Herman przygotowuje się do roli w thrillerze "Pokot" w reżyserii Agnieszki Holland. Film będzie ekranizacją powieści Olgi Tokarczuk. Zdjęcia mają się rozpocząć już w czerwcu. Jesienią natomiast Katarzynę Herman będzie można oglądać w obrazie "Panie Dulskie" na podstawie sztuki Gabrieli Zapolskiej.

Zdjęcia na temat: na podstawie powieści
Wideo na temat: na podstawie powieści
 • "Amerykańscy bogowie": Pierwszy zwiastun

  Pierwszy zwiastun serialu "Amerykańscy bogowie" na podstawie powieści Neila Gaimana.

 • Grobowiec Świetlików

  Wstrząsający film, którego scenariusz powstał na podstawie biograficznej powieści Akiyukiego Nosaki. Rozgrywająca się pod koniec II wojny światowej w Japonii historia 14-letniego chłopca i jego młodszej siostry, których rodzice zginęli podczas nalotu. Rodzeństwo jest zdane tylko na siebie, próbując przetrwać w świecie ogarniętym koszmarem wojny...

 • "The Magicans": Zwiastun

  Zwiastun serialu "The Magicans" na podstawie powieści "Czarodzieje" Lva Grossmana.

 • Pięćdziesiąt twarzy Greya

  Film zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści E.L Jamesa "50 twarzy Greya". Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć - tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Dyskusje na temat: na podstawie powieści
 • Re: "Na dobre i na złe": Kłamstwo za kłamstwem!

  Mam nadzieję, że będzie to ,,Ślepnąc od świateł" w HBO (2017 rok) na podstawie bardzo wciągającej powieści Jakuba Żulczyka.

 • Re: ​"Cisza nad rozlewiskiem": Czas pożegnać bohaterów mazurskiej sagi...

  Ostatnia seria to straszne nudy. Brak treści, jakieś rozwlekłe sceny. Niestety dno. Ta częśc ma sie nijak do pierwszych 3-ch części na podstawie powieści.

 • Re: "Grzech Fatmagül": Szalikowiec z dyplomem

  A ja oglądam i podobają mi się a nienawidzę telenowel i czytam książki a te seriale są naprawdę mile dla oka nie wszystkie ale ten cały grzech...coś tam jest na podstawie dobrej powieści nakręcony także nie taki całkiem chłam

 • Re: "Belle epoque": Konstancja zabiła Jana i... serial?

  Kiedyś umieliśmy robić seriale kostiumowe, bo był doskonały scenariusz ( bna podstawie powieści (Lalka, Noce i Dnie, Rodzina Połanieckich, itd.). Według twórców ,,Belle epoque" aktorzy i stroje z epoki to wystarczający argument, aby stworzyć serial kryminalny z początku XX wieku. Niestety, bez mocnego scenariusza nie powstanie dobry film ani serial.

 • Re: Grzech Fatmagül

  Postać Reszata budzi sympatię chociażby z powodu Perihan. Scenarzyści "obdarowali" go żoną, którą gra aktorka starsza od niego o 15 lat, a wygląda jakby była urodzona jeszcze wcześniej :) Wiem, że jest to wnuczka autora powieści na podstawie której powstał serial, ale czy nie można było wymyślić dla niej np. roli babci - seniorki rodu? Skoro zmieniono fundamentalny motyw z powieści, bo w książce

 • Re: "M jak miłość": Próba zabójstwa!

  zlikwidować telewizję.nie ma co oglądać bo wszystko w tym samym kroju.a od jesieni poleci plebania,program katolicki z życia wzięte,wszelkiego rodzaju obchody przeróżnych świat katolickich,msza święta a na deser filmy na podstawie powieści Sienkiewicza.Oczywiście każdego 10-go wspomnienia i modlitwy..wiadomo za kogo

 • Re: Amantka z pieprzem, czyli 35 lat "Kariera Nikodema Dyzmy"

  ciemnej gwiazdy, o moralności /rzezimieszków/. (…) To wy wywindowaliście /to bydło/ na piedestał!”   Na podstawie dialogów z filmu „Kariera Nikodema Dyzmy” wg powieści A. Dołęgi-Mostowicza. / Wyrazy

 • Re: Małgorzata Braunek nie wróci nad rozlewisko!

  Lalka – polski serial telewizyjny z 1977 roku w reżyserii Ryszarda Bera. Serial powstał na podstawie powieści Bolesława Prusa Lalka, scenariusz napisali Aleksander Ścibor-Rylski i Jadwiga Wojtyłło. Serial jest drugą adaptacją filmową powieści. Powstał 10 lat po kinowej adaptacji Lalka w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa z 1968

 • Re: "Pancerni": Wstyd czy duma?

  Film był świetny. Ale przede wszystkim doskonała jest książka Janusza Przymanowskiego, na której podstawie nakręcono ten film. Książka o przyjaźni, poświęceniu, patriotyzmie. Polecam tegoż autora: "Zasieki" oraz "Wszyscy i nikt" - na podstawie tych powieści również nakręcono świetne filmy.