• Informacje na temat:

  na podstawie powieści

Artykuły na temat: na podstawie powieści
 • Amazon zrealizuje serial na podstawie powieści "Władcy Pierścieni"

  To już oficjalne! Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami serwisu Deadline Amazon wykupił międzynarodowe prawa do "Władcy Pierścieni" i zrealizuje serial na podstawie popularnego cyklu powieści.

 • Tom Hanks powraca jako Robert Langdon

  Rozpoczęły się prace na planie adaptacji bestsellerowej powieści Dana Browna "Inferno". W roli głównej występuje Tom Hanks. Reżyserem filmu jest Ron Howard. Ekipa przebywa obecnie we Florencji.

 • "Król": Canal+ kręci serial na podstawie powieści Szczepana Twardocha

  Właśnie ruszyły zdjęcia do nowego serialu Canal+ - "Król". Jest to adaptacja powieści Szczepana Twardocha o tym samym tytule. W roli głównej wystąpi Michał Żurawski.

 • "Zimowa opowieść" na Blu-ray i DVD

  "Zimowa opowieść" to - zrealizowana na podstawie wychwalanej przez krytyków powieści Marka Helprina - miłosna historia, rozgrywająca się w Nowym Jorku na przestrzeni ponad stu lat. Film debiutuje 21 listopada na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films.

 • Powstanie serial "Kierunek: Noc" na podstawie powieści Jacka Dukaja. Producentem Tomek Bagiński

  Za reżyserię tej sześcioodcinkowej opowieści odpowiadać będzie belgijski duet - Inti Calfat i Dirk Verheye ("Over Water"). Producentami wykonawczymi będą Tomek Bagiński oraz Jacek Dukaj, a showrunnerem - Jason George ("The Protector", "Narcos"), natomiast za produkcję odpowiadać będzie belgijska wytwórnia Entre Chien et Loop. Scenariusz jest inspirowany książką Jacka Dukaja "Starość Aksolotla...

 • "Wada ukryta": Detektyw na haju

  19 czerwca na płytach Blu-ray i DVD pojawi się"Wada ukryta". Najnowszy film Paula Thomasa Andersona zrealizowany na podstawie powieści Thomasa Pynchona podbił serca amerykańskich krytyków oraz zdobył dwie nominacje do Nagrody Akademii i nominację do Złotego Globu.

 • "NOS4A2": AMC zamawia serial na podstawie powieści Joego Hilla

  Stacja AMC zdecydowała się zrealizować serial na podstawie powieści "NOS4A2". Pierwszy sezon składający się z dziesięciu odcinków ma zadebiutować na antenie w 2019 roku.

 • Robert Więckiewicz nagrodzony na festiwalu w Tokio

  Robert Więckiewicz otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską na 27. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tokio. Wyróżniono go za postać Jurusia w filmie Wojciecha Smarzowskigo "Pod Mocnym Aniołem" na podstawie powieści Jerzego Pilcha.

 • Netflix zrealizuje kilkanaście nowych seriali na podstawie powieści Harla Cobena

  Harlan Coben i Netflix podpisali pięcioletni kontrakt! Zgodnie z ustaleniami Netflix zrealizuje aż czternaście projektów na podstawie powieści popularnego pisarza. Będą to seriale, jak i filmy fabularne.

 • Katarzyna Herman w filmie Agnieszki Holland

  Katarzyna Herman przygotowuje się do roli w thrillerze "Pokot" w reżyserii Agnieszki Holland. Film będzie ekranizacją powieści Olgi Tokarczuk. Zdjęcia mają się rozpocząć już w czerwcu. Jesienią natomiast Katarzynę Herman będzie można oglądać w obrazie "Panie Dulskie" na podstawie sztuki Gabrieli Zapolskiej.

Zdjęcia na temat: na podstawie powieści
Wideo na temat: na podstawie powieści
Dyskusje na temat: na podstawie powieści
 • Re: "Król": Canal+ kręci serial na podstawie powieści Szczepana Twardocha

  Ksiazka super!!! Juz nie umiem sie doczekać! O kurczę ja nie mam c+

 • Re: "Na dobre i na złe": Kłamstwo za kłamstwem!

  Mam nadzieję, że będzie to ,,Ślepnąc od świateł" w HBO (2017 rok) na podstawie bardzo wciągającej powieści Jakuba Żulczyka.

 • Re: "Z Archiwum X": Gillian Anderson jak wino. Z wiekiem coraz bardziej zjawiskowa!

  "I tak w 2005 roku dostała rolę w "Samotnych". W 2005 roku pani Gillian Anderson zagrała rolę w miniserialu "Samotnia" na podstawie powieści Charles Dickens pod tym samym tytułem. Ręce opadają nad wykształceniem i wiedzą młodych "dziennikarzy". Serial polecam jest świetny jak wszystko, co powstało spod pióra Dickensa.

 • Re: ​"Cisza nad rozlewiskiem": Czas pożegnać bohaterów mazurskiej sagi...

  Ostatnia seria to straszne nudy. Brak treści, jakieś rozwlekłe sceny. Niestety dno. Ta częśc ma sie nijak do pierwszych 3-ch części na podstawie powieści.

 • Re: "Grzech Fatmagül": Szalikowiec z dyplomem

  A ja oglądam i podobają mi się a nienawidzę telenowel i czytam książki a te seriale są naprawdę mile dla oka nie wszystkie ale ten cały grzech...coś tam jest na podstawie dobrej powieści nakręcony także nie taki całkiem chłam

 • Re: "Belle epoque": Konstancja zabiła Jana i... serial?

  Kiedyś umieliśmy robić seriale kostiumowe, bo był doskonały scenariusz ( bna podstawie powieści (Lalka, Noce i Dnie, Rodzina Połanieckich, itd.). Według twórców ,,Belle epoque" aktorzy i stroje z epoki to wystarczający argument, aby stworzyć serial kryminalny z początku XX wieku. Niestety, bez mocnego scenariusza nie powstanie dobry film ani serial.

 • Re: Grzech Fatmagül

  Postać Reszata budzi sympatię chociażby z powodu Perihan. Scenarzyści "obdarowali" go żoną, którą gra aktorka starsza od niego o 15 lat, a wygląda jakby była urodzona jeszcze wcześniej :) Wiem, że jest to wnuczka autora powieści na podstawie której powstał serial, ale czy nie można było wymyślić dla niej np. roli babci - seniorki rodu? Skoro zmieniono fundamentalny motyw z powieści, bo w książce

 • Re: "Drogi wolności": Szansa na sukces

  emeryturach, rentach, macierzyńskim, bezrobociu itd? Późną nocą gdy spać się idzie? nakręcono film pt: "Miasto z morza" na podstawie powieści Muskatowej. Szkoda, że źle dobrano aktorów, którzy popsuli role swych bohaterów, że nie nakręcono całej powieści, bo ona kończy się po wojnie. Dlaczego TVP boi się pokazywać filmy fabularne gdzie jest pokazane życie w Obozach koncentracyjnych np Ostatni etap czy

 • Re: "M jak miłość": Próba zabójstwa!

  zlikwidować telewizję.nie ma co oglądać bo wszystko w tym samym kroju.a od jesieni poleci plebania,program katolicki z życia wzięte,wszelkiego rodzaju obchody przeróżnych świat katolickich,msza święta a na deser filmy na podstawie powieści Sienkiewicza.Oczywiście każdego 10-go wspomnienia i modlitwy..wiadomo za kogo