• Informacje na temat:

  naczelny kreator

Artykuły na temat: naczelny kreator
 • Dobry rok dla Mystic Production

  Michał Wardzała, szef firmy płytowej Mystic Production i redaktor naczelny magazynu "Mystic Art", uważa mijający rok 2001 za bardzo udany. Wiele obiecuje sobie również po 2002 roku, a dokładnie po nowych płytach Kinga Diamonda, Immortal i Roba Halforda.

 • Złote Kaczki za sezon 2009/2010 podzieliły między siebie dwa filmy: "Dom zły" i "Rewers". Mimo iż obraz Borysa Lankosza zdobył aż trzy statuetki, najważniejsza - Złota Kaczka dla najlepszego filmu - powędrowała do Wojtka Smarzowskiego.

 • Nie bał się roli geja

  "To kolorowy człowiek i nie chodzi tu tylko o strój, chociaż to także jest w tej postaci charakterystyczne. Bywa apodyktyczny. To bardzo złożona postać, chcę żeby taka była. Nie wiem, jaki będzie efekt końcowy, ale mam nadzieję, że nie będzie to jednowymiarowy dziwoląg" - Jacek Braciak wyjaśnia dlaczego nie bał się zagrać geja w serial u 'BrzydUla".

 • Sławomir Fabicki - reżyser polskiego kandydata do Oscara, filmu "Z odzysku" , został laureatem Paszportu "Polityki" 2006 w kategorii "film".

 • "To nie jest prymitywny black metal!"

  Z początkiem marca 2006 roku do rąk fanów trafił debiutancki album blackmetalowej formacji Mord. "Christendom Perished" ukazał się z nalepką cenionej, a w pewnych kręgach wręcz kultowej, amerykańskiej wytwórni Southern Lord (m.in. Probot). Grupa założona pod koniec lat 90. przez mieszkającego w Norwegii Nordrę (gitara / bas / wokal) z godną pochwały determinacją kultywuje tradycje histerycznie brutalnego i szaleńczo szybkiego black metalu, określając generowane przez siebie dźwieki mianem...

 • "Gramy to, co lubimy"

  Reprezentantów thrash metalu w naszym kraju nie ma zbyt wielu. I choć masa retroblackmetalowców zdradza zamiłowanie do tego szlachetnego stylu, ich optyka nakierowana jest raczej na nieświętą trójcę zza naszej zachodniej granicy. Zgoła innym szlakiem podążają thrashmetalowcy z Virgin Snatch, dla których niezgłębionym źródłem inspiracji pozostają kalifornijscy herosi sceny. Również na "In The Name Of Blood", wydanej pod koniec listopada 2006 roku, trzeciej płycie krakowskiej grupy, piętno...