• Informacje na temat:

  nagród european

Artykuły na temat: nagród european
 • "Rojst": Dawid Ogrodnik wschodzącą gwiazdą europejskiego kina!

  Dawid Ogrodnik, czyli Piotr Zarzycki z nominowanego do Orła 2019 serialu "Rojst", okrzyknięty został mianem wchodzącej gwiazdy europejskiego kina. Na trwającym właśnie w Berlinie 69. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym 32-letni aktor odebrał jedną z dziesięciu statuetek European Shooting Stars!

 • Polskie święto: Twórcy "Idy" po gali EFA

  To był sukces nas wszystkich i naprawdę wielkie polskie święto - mówią po sobotniej gali Europejskich Nagród Filmowych (European Film Awards, EFA) w Rydze, podczas której "Ida" zdobyła nagrody dla najlepszego filmu europejskiego, a także za reżyserię, zdjęcia, scenariusz oraz nagrodę publiczności People's Choice Award jej twórcy.

 • "Nocny recepcjonista": Thriller w gwiazdorskiej obsadzie znów na AMC

  ..., laureatki Oskara w 2011 roku za film "W lepszym świecie" (kategoria Najlepszy Film Nieanglojęzyczny). Bier jest także zdobywczynią licznych nagród i wyróżnień, m.in. Złotego Globa, włoskiego Złotego Globa dla Najlepszego Filmu Europejskiego i nagrody European Film Awards za Najlepszą Reżyserię. Producentami wykonawczymi są Simon Cornwell, Stephen Cornwell, John le Carré i Stephen Garret...

 • 55. Krakowski Festiwal Filmowy: Laureaci

  Poznaliśmy wszystkich laureatów 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. W sobotę, 6 czerwca, wieczorem w kinie Kijów.Centrum odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród. Bohaterkami tegorocznego festiwalu okazały się polskie dokumentalistki, które zgarnęły trzy główne nagrody w Międzynarodowym Konkursie Dokumentalnym, w którym rywalizowało ze sobą 20 dokumentów z różnych stron świata.

 • "Nocny recepcjonista": Polska premiera thrillera z gwiazdorską obsadą

  ...zdobywczynią licznych nagród i wyróżnień, m.in. Złotego Globa, włoskiego Złotego Globa dla Najlepszego Filmu Europejskiego i nagrody European Film Awards za Najlepszą Reżyserię. Producentami...

 • "Ida" z Europejską Nagrodą Filmową?

  Najlepszy film, reżyser, aktorka i scenariusz - w tych kategoriach szanse na Europejskie Nagrody Filmowe ma "Ida" Pawła Pawlikowskiego. 27. gala "europejskich Oscarów" odbędzie się w sobotę, 13 grudnia, w Rydze. "Ida" jest wśród faworytów - uważa dyrektor PISF Agnieszka Odorowicz.

 • Adele wraca do zdrowia

  ...sukcesem i teraz odpoczywam do momentu, aż lekarze stwierdzą, że wszystko wróciło do normy. Dziękuję także wszystkim, którzy głosowali na mnie w plebiscytach do nagród, jakie ostatnio otrzymałam. Bardzo to doceniam. Trzymajcie się, tęsknię za wami" - dodała. Adele wygrała m.in. w kategorii "Najlepszy wykonawca brytyjski i irlandzki" podczas tegorocznej gali rozdania nagród MTV European Music Awards...

 • Open'er lepszy od Glastonbury

  Podczas uroczystej ceremonii rozdania nagród European Festival Awards w Groningen, Heineken Open'er Festival wygrał nagrodę w kategorii Najlepszy Duży Festiwal (Best Major Festival).

 • Agata Buzek wyróżniona

  ...organizacja European Film Promotion (EPF). - Już sam fakt, że zostało się wybranym, wiąże się z odpowiedzialnością. Mam nadzieję, że będę potrafiła jej sprostać i wykorzystać wyróżnienie - powiedziała(...) "bezgraniczną charyzmę". Pozostali laureaci tegorocznych nagród "Shooting Stars" to: Zrinka Cviteszić z Chorwacji, Anais Demoustier z Francji, Czech Krysztof Hadek, Pihla Viitala z Finlandii, Michele...

 • MTV EMA 2013: Znamy nominowanych

  10 listopada w Amsterdamie odbędzie się gala wręczenia MTV European Music Awards. Poznaliśmy nominowanych do tych nagród. Najwięcej szans na statuetki mają Justin Timberlake oraz duet Macklemore & Ryan Lewis.