• Informacje na temat:

  nagród związane

Artykuły na temat: nagród związane
 • Joanna Kurowska w końcu wyzbyła się lęku!

  Już niebawem czekają ją spore zmiany. I to nie tylko związane z uprawianym zawodem.

 • Wręczono filmowe nagrody PISF

  Kino Fenix w Łowiczu, DKF "Olbrzym" w Tarnowskich Górach, 20. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima w Krakowie oraz audycja "Filmoteka Polska" z Radia znad Wilii - znalazły się wśród tegorocznych laureatów Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej przyznawanych za osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji kina.

 • Oscary 2020: królował "Parasite"! Kto jeszcze otrzymał statuetkę?

  Za nami 92. ceremonia wręczenia Oscarów - najważniejszych nagród w świecie filmu. Wielkim zwycięzcą okazał się film "Parasite" Bonga Joon-Ho. Produkcja otrzymała aż cztery statuetki, w tym tę najważniejszą - za najlepszy film. Produkcję wyróżniono też w kategoriach: najlepsza reżyseria, scenariusz oryginalny i międzynarodowy film. W tej ostatniej pokonał m.in. polskie "Boże Ciało".

 • 42,5 tys. widzów obejrzało wystawę "Stanley Kubrick" w Muzeum Narodowym

  42,5 tys. widzów obejrzało trwającą od maja do ostatniej niedzieli wystawę prezentującą życie i dorobek reżysera Stanleya Kubricka w Muzeum Narodowym w Krakowie. Ekspozycja znalazła się wśród wystaw cieszących się największym powodzeniem w historii placówki.

 • Laureaci Emmy 2014!

  Prezentujemy listę laureatów nagród Emmy 2014. W dwóch głównych kategoriach laur zwycięstwa przypadł "Breaking Bad" i "Współczesnej rodzinie".

 • Jennifer Aniston: Wykorzysta okazję?

  "Co z tym ślubem?", "kiedy dziecko?", "czy myślisz o byłym mężu?" - Jennifer Aniston ma dość odpowiadania na te same pytania. Jej nowy film święci triumfy, a ona sama ma szansę zacząć wszystko od nowa.

 • Klaudia Halejcio: Każda nowa rola powoduje, że jestem mocniejsza i chcę więcej pokazywać

  Każda kolejna propozycja zawodowa to forma docenienia tego, co robię – mówi Klaudia Halejcio. Aktorka twierdzi, że dzięki temu z każdą kolejną rolą czuje się odważniejsza i silniejsza. Zdaniem Tomasza Barańskiego uznanie w postaci nagród jest potrzebne, by czuć, że robi się coś ciekawego i potrzebnego ludziom.

 • "Ida": Nominacja do Złotych Globów to wielki sukces

  - Nominacja do Złotych Globów to dla twórców "Idy" wielki sukces - powiedziała producentka filmu Ewa Puszczyńska. Jak zaznaczyła, w USA trwają dwie kampanie promocyjne "Idy": przed galą Złotych Globów i przed ogłoszeniem nominacji do Oscarów.

 • "Dolina Krzemowa": Wyznania twórcy nowego serialu HBO

  Alec Berg jest scenarzystą i producentem wykonawczym serialu komediowego "Dolina Krzemowa". Przez ostatnie 20 lat Berg zajmował się pisaniem scenariuszy i produkcją znanych seriali telewizyjnych, m.in. "Seinfeld", "Jess i chłopaki", "Pohamuj entuzjazm", i zdobywał kolejne nominacje do nagród Emmy. W jego dorobku filmowym są "Dyktator" z Sachą Cohenem w roli głównej i "Co było, a nie jest...

 • Oscar dla Polski? "Ida" kontra 82 filmy

  - "Ida" ma wszelkie cechy, by spodobać się przyznającym Oscary członkom Akademii - mówi redaktor branżowego magazynu "Variety" Tim Gray. W czwartek, 9 października, w Los Angeles ogłoszono pełną, rekordową listę 83 obrazów zgłoszonych w kategorii najlepszy film obcojęzyczny.