• Informacje na temat:

  nagroda nobla

Artykuły na temat: nagroda nobla
 • Nobel dla Michaela Jacksona?

  Fani Michaela Jacksona rozpoczęli kampanię zbierania podpisów ludzi, którzy uważają, że zmarłego niedawno króla pop należałoby uhonorować Pokojową Nagrodą Nobla - podała w poniedziałek na stronie internetowej telewizja Sky News.

 • "Selma": Odmienił oblicze Ameryki

  Jeden z najgłośniejszych amerykańskich filmów roku, nagrodzony Złotym Globem i Oscarem (za najlepszą piosenkę - John Legend, feat. Common "Glory") i nominowany do blisko siedemdziesięciu prestiżowych nagród. Oscarowa "Selma" to oparta na prawdziwych wydarzeniach, poruszająca historia laureata pokojowej Nagrody Nobla - Martina Luthera Kinga.

 • Potajemne śluby, rozwody i nieślubne dziecko. Bob Dylan ma swoje sekrety!

  ...​Kilkadziesiąt studyjnych płyt i wiele muzycznych etapów - od folku, przez rock’n’roll po pieśni religijne. Bob Dylan (75 l.) od lat uznawany jest za jednego z najwybitniejszych amerykańskich artystów. Dwa tygodnie temu został doceniony przez Szwedzką Akademię, która przyznała mu tegoroczną Literacką Nagrodę Nobla. Co wiemy o jego życiu prywatnym? Niewiele...

 • Emilia Krakowska wspomina "Chłopów"

  Traktowałam tę powieść jako biblię naszych tradycji, obyczajów i kultury - mówi Emilia Krakowska, która w filmie "Chłopi", adaptacji prozy Władysława Reymonta, zagrała rolę Jagny. 13 listopada przypada 90. rocznica przyznania pisarzowi literackiej Nagrody Nobla.

 • Piłkarz Cristiano Ronaldo (30 l.) i modelka Victoria’s Secret Alessandra Ambrosio (34 l.) wzięli udział w sesji zdjęciowej dla magazynu "GQ". Kaloryfer na brzuchu, umięśniona klatka piersiowa i czerwone slipy - tak prezentuje się piłkarz na okładce. "Nagroda Nobla za idealną sylwetkę" - brzmi tytuł materiału.

 • "Selma": Bohater? Prawdziwy człowiek

  Jeden z najgłośniejszych amerykańskich filmów roku, nagrodzony Złotym Globem i Oscarem (za najlepszą piosenkę - "Glory") i nominowany do blisko siedemdziesięciu prestiżowych nagród. "Selma" to oparta na prawdziwych wydarzeniach, poruszająca historia laureata pokojowej Nagrody Nobla - Martina Luthera Kinga.

 • Milion dolarów za Nobla

  ..."Milion dolarów za Nobla" Siostra Basia zostaje śmiertelnie obrażona przez swojego byłego męża. Doktor Wstrząs publicznie stwierdził, że widział ją w bluzce,...

 • Liam Neeson: Kocham "Idę"

  - Kocham "Idę", to dla mnie najlepszy film tego roku. Uwielbiam go i namówiłem już wiele osób, by go obejrzały" - mówi w specjalnej rozmowie z RMF FM Liam Neeson.

 • Specjalne względy

  Alicia zastanawia się, czy podjąć się sprawy terapeutki, która oskarżyła zdobywcę pokojowej nagrody Nobla o napaść na tle seksualnym.

 • Off Plus Camera 2015: Zgłoś swój film

  Off Plus Camera czeka na zgłoszenia do Konkursu Głównego "Wytyczanie Drogi", Konkursu Polskich Filmów Fabularnych oraz sekcji From The Gut. Tegoroczna edycja krakowskiego festiwalu odbędzie się w dniach 1-10 maja.

Dyskusje na temat: nagroda nobla
 • Re: "Na dobre i na złe": Niespodzianka na urodziny

  Nie wiem, może ta nagroda Nobla :)

 • Re: "Ranczo": Cezary Żak dementuje plotki w sprawie kontynuacji serialu

  ~Nagroda Nobla : No i wypowiedziała się... ofiara PiSiej DEformy Edukacji... no chyba że masz na myśli Rajmunda Kaczyńskiego... bo wtedy to już zupełnie inna rozmowa.

 • Re: "Barwy szczęścia": Była królową rozbieranych scen. Dziś gra babcie...

  Nagroda Nobla dla redaktora za "odkrycie". Rewelacja - piękna, ale 68-letnia aktorka, nie zagra roli.nastolatki. Jak potężny umysł trzeba mieć, aby dojść do takiego wniosku.

 • Re: Osobno, ale razem

  odrzuciłem grzeszenie , William Phillips fizyk: 1997 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki : " Bóg dał nam niesamowicie fascynujący świat, który możemy zamieszkiwać i badać." -------- youtube : exodus ujawniony

 • Re: "Barwy szczęścia": Zakotwiczyłem w Polsce

  William Phillips fizyk: 1997 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki : " Bóg dał nam niesamowicie fascynujący świat, który możemy zamieszkiwać i badać." ... youtube : BÓG CUDÓW LEKTOR

 • Re: "Klan": Ola ma raka!

  Arthur Leonard Schawlow fizyk: 1981 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki : "Wydaje mi się, że będąc skonfrontowani z cudami życia i wszechświata, należy zadać sobie pytanie dlaczego, a nie po prostu jak. Jedyne możliwe odpowiedzi są religijne... Znajduję potrzebę Boga we wszechświecie i swoim własnym życiu... Mamy szczęście, że mamy Biblię a szczególnie Nowy Testament, który mówi nam tak wiele

 • Re: "Klan": Ola ma raka!

  nagroda Nobla w dziedzinie fizyki : "Bóg dał nam niesamowicie fascynujący świat, który możemy zamieszkiwać i badać https://www.youtube.com/watch?v=06E0068I5dI