• Informacje na temat:

  nagrody brytyjskiego

Artykuły na temat: nagrody brytyjskiego
 • "Run": Marcin Dorociński w brytyjskim miniserialu

  Brytyjskiej Akademii Filmowej za najlepszy debiut brytyjskiego scenarzysty.    Na czteroodcinkowy dramat "Run" kanał SundanceTV zaprasza od 8 do 29 czerwca, w każdy czwartek o 22:00.  

 • "Dumni i wściekli" najlepszym brytyjskim filmem roku

  "Dumni i wściekli" - niewiarygodna, ale oparta na faktach historia o gejach i lesbijkach pomagających strajkującym górnikom - zwyciężyła w tegorocznym rozdaniu British Independent Film Awards.

 • Wręczono nagrody BAFTA 2014! Triumf "Broadchurch" i "Breaking Bad"!

  W niedzielę, 18 maja wręczono statuetki dla najlepszych telewizyjnych produkcji i aktorów. Kto triumfował na gali? Sprawdźcie!

 • "Ida" z kolejną prestiżową nagrodą!

  Kolejna nagroda dla "Idy"! Film w reżyserii Pawła Pawlikowskiego otrzymał w sobotę, 7 lutego, podczas uroczystej gali w Madrycie, prestiżową hiszpańską nagrodę Goya w kategorii najlepszy film europejski.

 • Nagrody Emmy 2012 rozdane!

  ..."Telewizyjne Oscary", jak nazywa się nagrody Emmy, to amerykańskie wyróżnienia przyznawane najlepszym produkcjom telewizyjnym roku. Nagrody wręczane są m. in. w kategoriach najlepszy serial, najlepszy film telewizyjny, najlepszy scenariusz, najlepsza aktorka i najlepszy aktor. Charakterystyczna statuetka po raz pierwszy została wręczona 25 stycznia 1949 roku. 64. ceremonia wręczenia nagród...

 • "Ida" z nagrodą festiwalu na Capri

  "Ida" Pawła Pawlikowskiego została uznana za najlepszy, nieanglojęzyczny film zagraniczny na festiwalu filmowym na Capri. Nagrodę przyznano na organizowanej na włoskiej wyspie od 19 lat imprezie, na której królują produkcje z Hollywood.

 • Nie żyje Liz Smith

  ...". W 1990 roku zdobyła uznanie jako Letitia Cropley w serialu "Pastor na obcasach", w którym grała przez 6 lat. Następnie znalazła się w obsadzie kultowego brytyjskiego sitcomu "Royle Family", gdzie(...) głos do roli Pani Chochoł w filmie w "Wallace i Gromit: Klątwa królika". W 2006 roku wydano jej autobiografię zatytułowaną "Nasza Betty". W 2009 roku została odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego.

 • "Brud": Plejada brytyjskich gwiazd w szalonej czarnej komedii

  Już 17 października na ekrany kin wejdzie hardcore'owa komedia "Brud". Film autorstwa twórców "Trainspotting" to historia Bruce'a Robertsona, detektywa, który w drodze na szczyt nie cofnie się przed niczym. W rolę zdeprawowanego policjanta wcielił się James McAvoy, a partnerują mu największe gwiazdy brytyjskiego kina.

 • "Outlander": Caitriona Balfe uznana za najlepszą szkocką aktorkę

  W niedzielę Catriona Balfe (Claire Fraser) odebrała szkocką nagrodę BAFTA w kategorii najlepsza aktorka.

 • "Ida" z Europejską Nagrodą Filmową! To nie przypadek!

  To jeden z największych sukcesów w historii polskiego kina na arenie międzynarodowej. "Ida" Pawła Pawlikowskiego, podczas 27. gali Europejskich Nagród Filmowych w Rydze, zdobyła nagrody w kategoriach: najlepszy film europejski, najlepsza reżyseria oraz najlepszy scenariusz i zdjęcia. Obraz uhonorowała również publiczność.

Zdjęcia na temat: nagrody brytyjskiego