• Informacje na temat:

  nagrodzona oscarem

Artykuły na temat: nagrodzona oscarem
 • Film "Ida" nagrodzony Oscarem. Kulesza i Trzebuchowska wyglądały zjawiskowo!

  "Ida" Pawła Pawlikowskiego otrzymała Oscara w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny". - Nie wiem jak się tu dostałem, zrobiłem czarno-biały film o potrzebie spokoju, wycofania się ze świata i kontemplacji. I oto jestem, w tym zgiełku, w centrum światowej uwagi. To fantastyczne, życie jest pełne niespodzianek - mówił, odbierając statuetkę z rąk Nicole Kidman.

 • Oscary: Historia i ciekawostki

  Najmłodszą laureatką Oscara była sześciolatka, w 1944 roku o statuetkę walczył film o Marii Skłodowskiej-Curie, a w 2010 roku po raz pierwszy nagrodę za reżyserię przyznano kobiecie - to niektóre z ciekawostek związanych z Oscarami.

 • Agata Kulesza nagrodzona w Stanach! Zdobędzie Oscara!?

  Agata Kulesza (43 l.) zdobyła kolejną ważną nagrodę za rolę w "Idzie" Pawła Pawlikowskiego!

 • Oscary 2015: Przedstawiamy nominowanych

  Na początku każdego roku Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej nominuje do swojego najbardziej prestiżowego wyróżnienia grono dwudziestu aktorów i aktorek. W tym roku to oni dostąpili tego zaszczytu.

 • "Belfer" nagrodzony Orłem i okrzyknięty mianem Serialu Roku!

  "Belfer" to trzeci w historii Polskich Nagród Filmowych serial nagrodzony Orłem - polskim odpowiednikiem amerykańskiego Oscara i francuskiego Cezara. Twórcy 10-odcinkowej produkcji Canal+ odebrali statuetkę podczas uroczystej Gali Orłów, która odbyła się w poniedziałkowy wieczór w jednym ze stołecznych teatrów.

 • Oscar dla "Idy": Marzenia się spełniają

  Marzenia się spełniają! Prawdziwe świętowanie jeszcze przed nami - powiedział po oscarowej gali Piotr Dzięcioł, producent "Idy" - nagrodzonej Oscarem w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

 • Jarosław Kaczyński o sukcesie "Idy": Cieszyłbym się bardziej, gdyby Oscara zdobył film...

  Film Pawła Pawlikowskiego to pierwsza polska produkcja, która nagrodzona została Oscarem w kategorii "film nieanglojęzyczny". Wcześniej aż dziewięć obrazów ubiegało się o tę najważniejszą nagrodę filmową, m.in. "Potop", "Człowiek z żelaza", "Katyń" czy "W ciemności". Choć sukces jest ogromny, prawicowe media protestują przeciwko nagradzaniu "Idy" jako filmu antypolskiego, tłumacząc, że "powiela...

 • Oscary 2015: "Ida" z Oscarem!

  "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego otrzymała nagrodę Akademii w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny"! Największym triumfatorem oscarowej gali okazał się "Birdman", który zdobył cztery statuetki.

 • "O mnie się nie martw": Joanna Kulig ma szansę na Oscara!

  ...nagrodziła w 2015 roku Oscarem w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Za "Zimną wojnę" Pawlikowski otrzymał w tym roku na festiwalu w Cannes nagrodę w kategorii najlepszy reżyser, a film był...

 • Słynni laureaci i oscarowi rekordziści

  Vivien Leigh, Clark Gable, Marlon Brando, John Wayne oraz Meryl Streep i Jack Nicholson - m.in. ci aktorzy są na listach nagrodzonych złotymi statuetkami lub nominowanych do nagród amerykańskiej Akademii Filmowej na przestrzeni lat.

Zdjęcia na temat: nagrodzona oscarem
Wideo na temat: nagrodzona oscarem
 • Kate Winslet z Oscarem

  Kate Winslet pokazuje swoją statuetkę Oscara tłumom zgromadzonym przed wejściem na oscarową imprezę Vanity Fair. Kate została nagrodzona w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa za rolę w filmie "Lektor".

Dyskusje na temat: nagrodzona oscarem