• Informacje na temat:

  najważniejsze wydarzenia 2009 roku

Artykuły na temat: najważniejsze wydarzenia 2009 roku
 • "Na Wspólnej": Najważniejszy egzamin w życiu Joanny Jabłczyńskiej

  Joanna Jabłczyńska za trzy miesiące po raz drugi stanie do egzaminu radcowskiego. Choć dla gwiazdy to najważniejszy cel przyszłego roku, nie zamierza jednak stresować się tym wydarzeniem tak bardzo jak poprzednio.

 • Oscarowe ostre cięcia

  Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej, która co roku przyznaje najważniejsze nagrody filmowe świata, czyli Oscary, zapowiada poważne ograniczenia w kwestii liczby nominacji, jakie otrzymać może jeden tytuł.

 • Nominacje do Telekamer 2014!

  Rozpoczynamy 17. edycję plebiscytu Telekamery Tele Tygodnia. Każdy może wybrać swoich ulubieńców spośród kandydatów nominowanych w 10 kategoriach. Nazwiska laureatów plebiscytu poznamy 3 lutego 2014 roku. Tymczasem sprawdźmy, kto jest wśród nominowanych. Zapraszamy do zabawy!

 • Kieliszek, wiadro i... pizza.10 najciekawszych wydań polskich płyt rapowych

  W czasach, gdy rynek muzyczny przesycony jest kolejnymi wydawnictwami, warto by album wyróżniał się nie tylko jakością, ale też stroną wizualną. Dobrze wiedzą o tym polscy twórcy rapowi, którzy od dobrych paru lat nie poprzestają tylko na dodawaniu gratisów w postaci plakatu czy wlepek. Poniżej przybliżamy wam 10 kreatywnych wydań płyt pozostających na długo w pamięci.

 • Katarzyna Skrzynecka jest gotowa na drugi ślub kościelny! Już planuje uroczystość!

  ...wszystko zostało wyjaśnione z byłym mężem. Formalnie Kasia i jej były ukochany byli związani przysięgą małżeńską, którą złożyli w kościele. Mimo, że artystka wyszła drugi raz za mąż w 2009 roku, to nie(...) sprawa w ich rodzinnym życiu, jednak nie wyklucza takiego wydarzenia. "Być może stanie się to przy okazji jakiejś okrągłej rocznicy ślubu i na przykład w przyszłym roku będziemy chcieli taki sakrament...

 • Polskie filmy na festiwalu w Karlowych Warach

  Thriller "Czerwony pająk" Marcina Koszałki inspirowany biografią seryjnego mordercy z Krakowa - Karola Kota i melodramat "Chemia" Bartosza Prokopowicza - m.in. te produkcje będą reprezentować Polskę na 50. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach.

 • Telekamery tuż-tuż

  Zbliża się już dwunasta gala wręczenia statuetek TeleKamer TeleTygodnia 2010. Przypomnijmy zatem, które seriale zostały nagrodzone w poprzednim roku.

 • 2014: Rok pożegnań

  Anna Przybylska, Małgorzata Braunek, Stanisław Mikulski, Robin Williams, Philip Seymour Hoffman... 2014 okazał się rokiem pożegnań. W ciągu minionych 12 miesięcy odeszło wiele gwiazd kina. Kogo będzie nam brakować najbardziej?

 • Jej koncert z 2005 roku to dziś klasyk. "Dzień dobry kochani. To jest jeden z najważniejszych występów w moich życiu. Znacie ewrynajt? Znacie? To do góry! Ewrynajt. Haba!" - krzyczała Mandaryna ze sceny sopockiego amfiteatru. W 2009 ukazał się jej trzeci i zarazem ostatni album studyjny zatytułowany "AOK". Cztery lata później ogłosiła koniec kariery muzycznej i zajęła się życiem rodzinnym...

 • Krakow Summer Animation Days: Program

  Krakow Summer Animation Days to wydarzenie plenerowe, odbywające się co roku na Małym Rynku w Krakowie. W tym roku miłośnicy filmowej animacji będą mogli oglądać najciekawsze produkcje przez trzy dni - od 15 do 17 lipca.