• Informacje na temat:

  napoleon bonaparte

Artykuły na temat: napoleon bonaparte
 • "Ucho Prezesa": "Za tymi drzwiami bije serce Polski"

  ...przyjmie. Wycieńczony Prezes zasypia w fotelu i ma koszmary. Śnią mu się Marszałek Józef Piłsudski, Napoleon Bonaparte, Benito Mussollini, Joseph Goebbels, Donald Tusk i Wiesław Gomułka. Na pytanie...

 • Pacino jako Napoleon

  Al Pacino, jeden z najwybitniejszych aktorów światowego kina, zagra Napoleona Bonaparte w filmie "Betsy and the Emperor", w reżyserii francuskiego twórcy Patrice'a Chereau - poinformował w czwartek, 26 października, dyrektor sprzedaży TF1. Przedstawiciele aktora potwierdzili tę informację.

 • Al Pacino zagra Napoleona

  Al Pacino ( "Ludzie, ktorych znam" , "Bezsenność" ) zagra Napoleona Bonaparte w filmie zatytułowanym "The Monster of Longwood". Współautorem scenariusza, który jest adaptacją powieści Stationa Rabina, jest wybitny amerykański pisarz Paul Auster.

 • Spielberg nakręci serial o Napoleonie

  Reżyser "Listy Schindlera", "Indiany Jonesa" i "Lincolna" znów zabiera się do pracy. Po porażce podczas tegorocznych Oscarów Steven Spielberg zapowiedział, że wyreżyseruje biografię Napoleona, według scenariusza napisanego przez Stanleya Kubricka z 1971 r.

 • Scarlett Johansson przyjaciółką Napoleona

  Scarlett Johansson, bohaterka głośnego filmu "Między słowami" , zagra tytułową rolę w dramacie "Napoleon and Betsy". Produkcja ma opowiadać o przyjaźni pomiędzy Napoleonem Bonaparte i młodą Angielką Betsy.

 • Scarlett Johansson u boku Napoleona

  Scarlett Johansson ( "A Good Woman" , "Między słowami" , "Dziewczyna z perłą" ) zagra tytułową rolę w dramacie "Napoleon and Betsy". Produkcja ma opowiadać o przyjaźni pomiędzy Napoleonem Bonaparte i młodą Angielką Betsy.

 • Film o Napoleonie: historycy oburzeni

  Najnowszy film Scarlett Johansson ( "Wyspa" , "Dziewczyna z perłą" ), w którym aktorka wcielić ma się w rolę nastolatki zaprzyjaźnionej z Napoleonem Bonaparte, wzbudził protesty historyków. Specjaliści zajmujący się biografią legendarnego francuskiego przywódcy są oburzeni faktem, iż filmowcy zamierzają czysto platonicznej znajomości nadać charakter poważnego związku.

 • Pacino jako Bonaparte

  Legenda kina Al Pacino ( "Bezsenność" , "Rekrut" ) wreszcie otrzyma szansę zagrania długo oczekiwanej roli Napoleona. Film wyreżyseruje Michael Radford ( "10 minut później: Wiolonczela" ), z którym Pacino spotkał się w zeszłym roku na planie filmu "Kupiec wenecki".

 • Zmarł francuski aktor Pierre Mondy

  Francuski aktor Pierre Mondy zmarł w wieku 87 lat - poinformowała w sobotę reprezentująca go agencja w Paryżu. Wystąpił w ponad setce filmów, zagrał Napoleona w "Bitwie pod Austerlitz" i sierżanta w komedii "Gdzie się podziała siódma kompania?".

 • AC/DC: Gitarzysta kurduplem wszech czasów

  Angus Young, gitarzysta grupy AC/DC, zwyciężył w plebiscycie magazynu "Maxim" na "największego kurdupla wszech czasów" ("greatest short dudes of all time"). "Chcemy pomóc kobietom w walce z ich genetycznie uwarunkowaną płytkością przy wyborze partnera" - czytamy w redakcyjnym komentarzu.

Wideo na temat: napoleon bonaparte
 • Gwiazda Kopernika

  W roku 2009, ogłoszonym przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Astronomii, przedstawiamy pasjonującą animowaną opowieść o człowieku, który dokonał największego odkrycia w dziejach świata. W niezwykłej epoce rozkwitającego Renesansu astronomia miesza się z astrologią, alchemicy poszukują kamienia filozoficznego, ?a podróżnicy dokonują wielkich odkryć. Wiara i nauka, cuda i rzeczywistość, złudy i marzenia. I mały Mikołaj, którego historia okrzyknie wielkim Kopernikiem... Postać Mikołaja Kopernika...

 • Noc w muzeum 2

  Kontynuacja przebojowej komedii fantastycznej o muzeum, w którym nocą ożywają zgromadzone w nim niezwykłe eksponaty. Tym razem akcja toczy się w największym muzeum na świecie, słynnym Smithsonian, w którym podziwiać można 136 milionów eksponatów, a wśród nich: samolot, w którym Amelia Earhart przeleciała Atlantyk, pamiątki po Alu Capone i pantofelki Dorotki z filmowego "Czarnoksiężnika z krainy Oz". Gdy zapada noc, przewodnicy kończą pracę i idą do domu, a szkolne wycieczki kończą zwiedzanie,...

 • Wojownicze Żółwie Ninja

  "Żyjecie, umieracie i walczycie... jak bracia. Pamiętajcie, nic nie jest tak silne jak rodzina." - mistrz Splinter Ciemność ogarnia Nowy Jork, a jego mieszkańcy potrzebują bohaterów. I będą ich mieli pod niezwykłą postacią: czterech nieugiętych żółwi ninja. Niezwykle popularni bohaterowie komiksów autorstwa Petera Lairda i Kevina Eastmana, od dziesiątek lat uwielbiani przez widzów w każdym wieku, właśnie wkraczają w 21. stulecie. Shredder i jego banda trzymają w żelaznym uścisku zarówno...