• Informacje na temat:

  neil armstrong księżyc

Artykuły na temat: neil armstrong księżyc
 • "Bilet na Księżyc": Jak stracić dziewictwo w PRL-u?

  Akcja "Biletu na Księżyc" rozgrywa się w 1969 roku, tym samym w którym Neil Armstrong wykonał "mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości". Głównymi bohaterami tej familijnej opowieści są dwaj bracia, którzy z podkarpackiej wsi wyruszają w kolejową podróż przez całą Polskę.

 • Jacka Bromskiego "wyprawa na Księżyc"

  W Kazimierzu Dolnym rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu Jacka Bromskiego pod roboczym tytułem "Wyprawa na Księżyc". Główną rolę gra debiutant Filip Pławiak.

 • IMAX Kraków: Spacer po Księżycu

  W piątek, 24 lutego, na ekranie kina Orange IMAX Kraków, debiutuje obraz "Wspaniałe pustkowie. Spacer po Księżycu 3D" . To nie lada gratka dla miłośników trójwymiarowego obrazu - kosmiczną produkcję firmuje sam hollywoodzki gwiazdor Tom Hanks.

 • Zgubili film o lądowaniu na Księżycu!

  NASA ma problem i nie jest to kolejna misja promu w kosmosie. Tym razem musi przewietrzyć własne archiwa i znaleźć tam zaginiony film ze stąpającym po Księżycu Armstrongiem - podało "Metro". Coraz częściej pojawiają się podejrzenia, że do słynnego lądowania wcale nie doszło, a znany na całym świecie film jest po prostu efektem pracy twórców z Hollywood.

 • Trójwymiarowa rewolucja

  10 październikach na ekranach polskich kin zadebiutuje pierwszy film animowany zrealizowany w całości w technologii 3D. W "Wyprawie na Księżyc 3D" usłyszymy m.in. Daniela Olbrychskiego i Magdalenę Walach.

 • Clint Eastwood w kosmosie

  Clint Eastwood porzuci fikcję na rzecz faktów i w swym drugim projekcie opowiadającym o kosmosie, przybliży sylwetkę legendarnego astronauty, Neila Armstronga. Po współpracy w roku 2000 ze studiem Warner Bros. nad obrazem "Kosmiczni kowboje" , popularny aktor, producent i reżyser, nabył ostatnio prawa do filmowej adaptacji biografii Neila Armstronga, autorstwa historyka Jamesa R. Hansena.

 • Te filmy nie zdobędą Złotych Lwów

  Festiwal w Gdyni nieuchronnie chyli się ku końcowi. Dwie czwartkowe projekcje filmów walczących o Złote Lwy - "Bilet na Księżyc" Jacka Bromskiego i "W imię..." Małgorzaty Szumowskiej - nie powinny jednak zaprzątać głowy członkom jury. Zarówno prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich, jak i autorka "Sponsoringu" powinni gruntownie przemyśleć zasadność swych najnowszych dzieł.

 • Stawiają maślany pomnik Jacksona

  Władze stanu Iowa chcą uhonorować zmarłego "króla popu" pomnikiem. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że statua wykonana ma być z... masła.

 • Paul McCartney: Autograf podrożał

  Autograf byłego Beatlesa Paula McCartney'a zdrożał od roku 1997 dziewięciokrotnie i jest wyceniany na 2370 dolarów - podała w poniedziałek, 9 października, agencja RIA-Nowosti, powołując się na brytyjską Galerię Autografów Frasera (Fraser's Autograph Gallery).

 • Festiwal Muzyki Filmowej: Wielka gala pełna gwiazd

  Trzeci dzień Festiwalu Muzyki Filmowej przyniósł spektakularne wydarzenie - Wielką Galę Muzyki Filmowej. 10 kompozytorów na 10lecie RMF Classic. Pękająca w szwach hala ocynowni ArcelorMittal Poland i wybuchające co chwilę owacje, na scenie wyjątkowe wykonania muzyki do największych dzieł światowego kina, a na widowni gwiazdy, wśród nich m.in.: Don Davis, Alberto Iglesias, Jan AP Kaczmarek, Abel Korzeniowski, Michał Lorenc, Trevor Morris, Diego Navarro i Gavin Greenaway - to musiało wzbudzać...

Wideo na temat: neil armstrong księżyc
 • Jak ukraść księżyc

  Wspaniała animacja w 3D twórców "Epoki lodowcowej". W pewnym miejscu na Ziemi poznajemy Gru (głos Steva Carella), który planuje najzuchwalszą kradzież na Ziemi-zamierza ukraść księżyc! Gru jest wyposażony w arsenał miotaczy laserów służących do obezwładniania, zamrażania, posiada wszelkie maszyny do walki w powietrzu i na ziemi - zmiecie wszystko co stanie mu na drodze. Aż do momentu, gdy na jego drodze pojawia się trzy, małe sierotki: Margo, Edith i Agnes. To właśnie one zobaczą w nim coś...

 • Bilet na Księżyc

  Rok 1969. Adam (Filip Pławiak) zostaje powołany do Ludowego Wojska Polskiego i dostaje przydział do służby w Marynarce Wojennej w formacji łodzi podwodnych. Z Antonim (Mateusz Kościukiewicz), starszym bratem, wyruszają do jednostki w Świnoujściu. Podczas kilkudniowej podróży przez Polskę odwiedzają starych znajomych i zawierają nowe znajomości. Antoni chce przygotować Adama do życia w jednostce. Spotkanie z piękną kobietą (Anna Przybylska) wywoła mnóstwo komplikacji w życiu młodego...

 • Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu

  Kolejna część bestsellerowej sagi "Zmierzchu" na dużym ekranie. Po spektakularnym sukcesie ekranizacji "Zmierzchu", który zarobił na świecie ponad 350 mln dolarów, a jego obsada zyskała status najbardziej rozchwytywanych aktorów Hollywood, przyszedł czas na kolejną odsłonę historii niebezpiecznej miłości młodej dziewczyny i nieśmiertelnego wampira. Miliony fanek na całym świecie nie mogą doczekać się premiery drugiej części kultowej serii Stephenie Meyer, która tym razem została zrealizowana...