• Informacje na temat:

  nel w pustyni i w puszczy obecnie

Artykuły na temat: nel w pustyni i w puszczy obecnie
 • Gwiazdy po latach: 10. rocznica premiery "W pustyni i w puszczy"

  ...10 lat temu, 10 listopada 2002 roku, telewizja HBO wyemitowała pierwszy z trzech odcinków mini-serialu "W pustyni i w puszczy", będącego telewizyjną wersją filmu, którego premiera odbyła się półtora roku wcześniej.

 • "M jak miłość": Dobre intencje, złe konsekwencje - rozmowa z Karoliną Sawką

  Gdy miała osiem lat, zagrała Nel w ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Teraz, po latach, przypomina się widzom rolą w „M jak miłość”. Jej bohaterka, Kalina, wykorzysta kłopoty finansowe Pawła Zduńskiego i ściągnie na niego niebezpieczeństwo.

 • Dorota Segda poświęciła wszystko dla tej miłości!

  ...w konkursach recytatorskich.  Miała sześć lat, kiedy ubiegała się o rolę Nel w filmie w "Pustyni i w Puszczy".  Zaangażowano jednak Monikę Roscę.  Niepowodzenie nie wpłynęło na plany życiowe Doroty.  Do(...). To naprawdę niezwykłe wyróżnienie - mówi.  Szersza publiczność pamięta ją m.in. z seriali: "Na dobre i na złe", "Barwy szczęścia", "Klub samotnych serc", "Usta, usta".  Obecnie oglądamy ją...

 • Monika Rosca: Co robi dziś Nel z filmu "W pustyni i w puszczy"?

  Choć nie jest związana z aktorstwem, po 41 latach ludzie nadal widzą w niej złotowłosą Nel z filmu "W pustyni i w puszczy" (1973) Władysława Ślesickiego.

 • "W pustyni i puszczy": Ten film obejrzało 31 milionów widzów

  Dzień przed słynnym "meczem na Wembley", który dał Polsce awans na piłkarskie mistrzostwa świata w RFN, do kin trafiła pierwsza ekranizacja "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza. Dziś mija dokładnie 40 lat od premiery obrazu w reżyserii Władysława Ślesickiego, na który wybrało się do kin 31 milionów Polaków.

 • To była przygoda życia

  Nie ma chyba osoby, która nie miałaby sentymentu do słodkiej Nel i dzielnego Stasia. Choć ich filmowa historia ma już blisko 40 lat, nadal nas wzrusza i wyjątkowo chwyta za serce. Co dzisiaj robią gwiazdy "W pustyni i w puszczy"?