• Informacje na temat:

  niemieckie czasopismo

Artykuły na temat: niemieckie czasopismo
 • Magda Gessler od 13 lat jest żoną Waldemara! Dlaczego kłamała?!

  Restauratorka, jak utrzymywała do tej pory, dwukrotnie wyszła za mąż w swoim życiu. Pierwszy raz za korespondenta niemieckiego tygodnika, a następnie za słynnego Piotra Gesslera, dzięki któremu poznała sekrety gotowania i prowadzenia restauracji. Związek z Gesslerem jednak nie przetrwał, za to zamiłowanie do gotowania i prowadzenia intratnych, kulinarnych interesów pozostało. Magda wdała się...

 • Zmarł legendarny komik Loriot

  Najsłynniejszy niemiecki komik Vicco von Buelow, znany jako Loriot, zmarł w wieku 87 lat w swoim domu w Ammerland w Bawarii - poinformowało we wtorek wydawnictwo Diogenes Verlag, z którym związany był artysta.

 • Najbardziej filmowe miasto Polski

  Piotrków Trybunalski zajmuje ważne miejsce na filmowej mapie Polski. Kręcono w nimu zarówno produkcje fabularne, jak i seriale.

 • B. Spears: Więcej ochrony

  Paparazzi czyhający przed rodzinnym domem Britney Spears w Luizjanie mają od niedawna utrudnioną pracę. Po opublikowaniu w jednym z amerykańskich czasopism zdjęć przedstawiających sypialnię gwiazdy, ochrona posiadłości została wzmocniona m.in. o dwa groźne psy.

 • Serialowy przewodnik

  ...brytyjskiego, który działa na terenie konsulatu niemieckiego w Turcji. Na miejscu kontaktuje się z madame Rose. (5) Rok 1943. Kloss musi zdobyć plany nowych konstrukcji wojskowych od przebywającego...

 • Ku pamięci Poli Negri

  Stare czasopisma, oryginalne pocztówki, wydawnictwa, książki, albumy, lustro oraz wiele innych pamiątek związanych z życiem Apolonii Chałupiec, czyli Poli Negri można będzie zobaczyć od piątku, 6 lipca, na wystawie w Brdowie. To rodzinna wieś aktorki.

 • Złoty Anioł dla Julii Jentsch

  Julia Jentsch ("33 sceny z życia"), laureatka Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale, dwóch Europejskich Nagród Filmowych oraz "niemieckiego Oscara", przyjedzie do Torunia na festiwal Tofifest. Podczas ceremonii otwierającej imprezę, 26 czerwca, gwiazda odbierze Specjalnego Złotego Anioła dla Najbardziej Obiecującej Europejskiej Aktorki.

 • Łódź: Filmy Wima Wendersa

  Od piątku, 21 listopada, do niedzieli, 23 listopada, w Kinie Kameralnym Łódzkiego Domu Kultury można oglądać filmy wybitnego niemieckiego reżysera Wima Wendersa. Kinomani mogłą wybrać się na cztery obrazy twórcy: "Amerykańskiego przyjaciela", "Niebo nad Berlinem", "Z biegiem czasu" oraz "Alicję w miastach".

 • Ich Troje we dwóch

  Wszystko wskazuje na to, że zespół Ich Troje znowu zostanie bez wokalistki. Justyna Majkowska postanowiła ostatecznie opuścić Michała Wiśniewskiego i Jacka Łągwę. Chce bowiem zająć się terapią dzieci upośledzonych.

 • Filmoteka Narodowa ma 50 lat

  Filmoteka Narodowa obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia istnienia. Z tej okazji w środę, 2 marca, w warszawskiej Filharmonii Narodowej odbędzie się uroczysty koncert z udziałem pianistów Adama Makowicza i Leszka Możdżera.

Wideo na temat: niemieckie czasopismo
 • Szczęśliwi ludzie: Rok w tajdze

  W samym sercu syberyjskiej głuszy, z dala od cywilizacji, 300 osób zamieszkuje małą miejscowości Bakhtia nad rzeką Jenisej - tak Werner Herzog, współautor i narrator filmu "Szczęśliwi ludzie: rok w tajdze", rozpoczyna niezwykłą opowieść. Razem z filmowcami, którzy tam dotarli, obserwujemy rok z życia myśliwych, wędkarzy i innych osób zamieszkujących wioskę. Codzienność w przykrytym śniegiem niedostępnym regionie świata. Z pięknych kadrów filmu wyłania się obraz faktycznie szczęśliwych i...

 • Russendisko

  Niemiecka komedia w reżyserii Olivera Ziegenbalga.

 • Między nami dobrze jest

  Filmowa adaptacja wystawionej przez Grzegorza Jarzynę na scenie TR Warszawa i cieszącej się ogromnym sukcesem sztuki Doroty Masłowskiej pod tym samym tytułem. Sztuka została napisana przez Masłowską w 2008 roku na zamówienie TR Warszawa i wystawiona rok później na scenie przy Marszałkowskiej 8. Miedzy nami dobrze jest to opowieść o polskim społeczeństwie czasu transformacji - pełna groteskowych dialogów złożonych z przewrotnie potraktowanych cytatów z popkultury, szyderstw z języka reklam,...