• Informacje na temat:

  nikita rosja

Artykuły na temat: nikita rosja
 • Michałkow chce połączenia Ukrainy z Rosją

  Rosyjski reżyser Nikita Michałkow ponownie zaapelował o zjednoczenie Ukrainy i Rosji, określając te dwa państwa jako część "jednego rosyjskiego świata" - poinformowało we wtorek, 25 stycznia, na swych stronach internetowych ukraińskie czasopismo "Telekrytyka".

 • Michałkow Człowiekiem Roku w Rosji

  Nikita Michałkow ( "Cyrulik Syberyjski" , "Spaleni Słońcem" ) został wybrany, obok prezydenta Rosji Władimira Putina i tenisistki Mariji Szarapowej, Człowiekiem Roku w Rosji - podała 15 grudnia agencja Interfax. Na popularnego reżysera i aktora, który wystąpił w filmie Zanussiego "Persona non grata" , głosowało 4% uczestników ankiety.

 • Michałkow przewodzi filmowcowm

  Znany reżyser Nikita Michałkow ( "Spaleni słońcem" ) został w czwartek, 28 października, po raz trzeci wybrany na stanowisko przewodniczącego Związku Filmowców Rosji - poinformowała agencja ITAR-TASS.

 • Rosja: Dyskusja na temat "Katynia"

  Telewizja państwowa Rossija, która w piątek wieczorem zaprezentuje "Katyń" Andrzeja Wajdy, podała, że po projekcji filmu w jej studiu odbędzie się dyskusja z udziałem wybitnych przedstawicieli rosyjskiego świata filmu, kultury i polityki.

 • "Katyń" pokutą dla Rosji?

  Pokaz "Katynia" to dowód, że nasze społeczeństwo poczyniło poważny krok na drodze przywracania prawdy o tragedii II wojny światowej - ocenia w piątek rządowa "Rossijskaja Gazieta", anonsując wieczorną premierę dramatu Andrzeja Wajdy w telewizji Rossija.

 • Michałkow i Siemion nagrodzeni

  Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow po rozmowie z polskim ministrem SZ Radosławem Sikorskim zapowiedział wznowienie przyznawania dyplomów ministrów spraw zagranicznych obu krajów. W tym roku nagrodzeni zostaną nimi: Nikita Michałkow i Wojciech Siemion.

 • "Spaleni słońcem: Cytadela": Ku czci rosyjskich bohaterów

  W jednej z najdroższych produkcji rosyjskiej kinematografii i feralnej kontynuacji swojego legendarnego filmu Nikicie Michałkowowi udaje się odrobinę odkupić winy z pierwszej części "Spaleni słońcem 2". Odrobinę.

 • Oscary: Rosja typuje "Katyń"

  Dramat "Katyń" Andrzeja Wajdy jest faworytem rosyjskich bukmacherów do Oscara za najlepszy film obcojęzyczny. Sam reżyser szanse swojego dzieła na tegoroczną nagrodę amerykańskiej Akademii Filmowej ocenia jako niewielkie.

 • Polityczny manifest Michałkowa

  Znany rosyjski reżyser Nikita Michałkow zaapelował w środę o utworzenie w Rosji partii konserwatywnej, której misją byłaby walka z "liberalną modernizacją" na wzór zachodni.

 • Konczałowski: Wolałem wrócić do Rosji

  W Hollywood stałbym się reżyserem komercyjnym, ale ponieważ nie odniosłem tam sukcesu, muszę zajmować się sztuką - powiedział w niedzielę w Warszawie Andriej Konczałowski, jeden z najwybitniejszych rosyjskich reżyserów, realizujący także produkcje amerykańskie.

Wideo na temat: nikita rosja
 • We mgle

  "We mgle" to drugi film fabularny znanego dokumentalisty Siergieja Łoźnicy ("Szczęście ty moje"), nakręcony na podstawie powieści o tym samym tytule białoruskiego pisarza Wasyla Bykaua. Autorem zdjęć jest stały współpracownik reżysera Oleg Mutu ("4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni", "Śmierć pana Lazarescu"), a kostiumy zaprojektowała uznana polska kostiumograf Dorota Roqueplo ("Młyn i krzyż", "Sala samobójców", "Mój Nikifor"). Film otrzymał wiele nagród i wyróżnień, w tym nagrodę FIPRESCI na...

 • System

  Wyprodukowana przez Ridleya Scotta ekranizacja, wydanej także w Polsce, bestsellerowej powieści "Ofiara 44" Toma Roba Smitha. Stalinowska Rosja. Lew Stiepanowicz Demidow (Tom Hardy) to młody funkcjonariusz Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego sprawnie pnący się po szczeblach kariery. Jest posłusznym sługą systemu, jednak pewnego dnia jego wiara w ideały Partii zostaje zachwiana. Przełożeni każą mu zatuszować sprawę okrutnego morderstwa czteroletniego chłopca. Gdy zaczynają ginąć kolejne...

 • Pozdrowienia z Paryża

  Kiedy Charlie Wax (John Travolta) pojawi się w Paryżu, nic nie będzie jak dawniej. Łysy i napakowany agent CIA nie uznaje kompromisów i nie wie, co to litość. Kocha swoją robotę, a podczas misji z twarzy nie schodzi mu uśmiech. James (Jonathan Rhys Meyers) to kompletne przeciwieństwo Charliego. Zostają przydzieleni jako partnerzy do tego samego zadania. W ciągu najbliższych czterdziestu ośmiu godzin James będzie musiał bardzo szybko polubić pracę ze swoim nowym partnerem. Albo się dogadają,...