• Informacje na temat:

  nowe automaty

Artykuły na temat: nowe automaty
 • Aneta Zając: "Miałam chwile zwątpienia..."

  ..., choćby było skumulowane do etnej potęgi. Wierzę w coś takiego jak intuicja, ludzie to mają. Tylko automaty nauczysz wierszyka, każąc im wielokrotnie powtarzać tę samą zwrotkę. - Ludzie to nie automaty...

 • Jack White: Wpatrywanie się w płonące ognisko (wywiad)

  - Moja babcia pochodzi z Lubziny pod Krakowem - ujawnił w rozmowie z RMF FM amerykański rockman Jack White, który chętnie opowiedział o tym interesującym wątku swojej rodzinnej historii. - Na pewno chciałbym zagrać całą trasę koncertową po Polsce, następnym razem kiedy będziemy wyruszać w drogę. To by było coś - zagrać tutaj nie jeden, dwa a np. 10 koncertów - dodaje autor przeboju "Seven Nation Army".

 • Muzykom kalifornijskiej grupy Deftones sukces absolutnie nie uderzył do głowy. Wręcz przeciwnie, wyzwolił w nich nowe siły twórcze. Niedawno jej basista Chi Cheng wydał tomik wierszy. Teraz swoje pasje ujawnił Chino Moreno, wokalista Deftones. Zamierza on wydać płytę z muzyką ambient.

 • Ostatnie starcie weteranów?

  Są na progu wieku emerytalnego lub już go osiągnęli - uznani muzyczni weterani jakby się zmówili i w odstępie zaledwie kilku tygodni wydają swe nowe płyty, ale z przeróbkami mniej lub bardziej znanych utworów. Ostatni skok na kasę czy dowód na to, że wciąż mają coś do powiedzenia?

 • Klan: Polska legenda rocka powraca na scenę

  Odświeżony Klan pod wodzą Marka Ałaszewskiego znowu koncertuje i pracuje nad nowym albumem. Jeszcze w lipcu trzy koncerty zespołu, na jesień - płyta z niecodziennymi i zapomnianymi archiwaliami, a później - zupełnie nowy i świeży materiał zatytułowany "Laufer".

 • „Industrial nie istnieje”

  Brytyjska formacja Pitchshifter zadebiutowała dziewięć lat temu albumem wydanym przez niezależną i specjalizującą się głównie w metalu wytwórnię Peaceville. Płyta zatytułowana - nomen omen - "Industrial" obwieściła światu narodziny nowej grupy specjalizującej się w tzw. rocku industrialnym. Rok 2000 to czas wydania płyty "Deviant", która ukazuje mniej rockowe, a bardziej elektroniczne oblicze

 • "Czuję się spełniona jako kompozytor"

  Renata Przemyk to bez wątpienia jedna z najbardziej oryginalnych polskich wokalistek - zarówno jeśli chodzi o rodzaj wykonywanego repertuaru, jak i ze względu na image, znacznie różniący się od scenicznego wizerunku tabunów piosenkarek promowanych przez duże wytwórnie płytowe. Od piosenki studenckiej po ostry rock, od lirycznych, melancholijnych ballad po punkowy czad i ostry, przeszywający krzyk - oto Renata Przemyk, zawsze pełna sprzeczności. Artystka zmierzyła się niedawno z kolejnym...

 • "Jestem ciągle na przekór"

  Wielki głos polskiego rocka, wieczny buntownik, aktor grający Jezusa, zwolennik natury i człowiek kilkudziesięciu zawodów, czyli Marek Piekarczyk na solowej płycie "Źródło" sięgnął po klasyków rodzimego rock'n'rolla. Z tytułowego "Źródła" bije muzyka m.in. Testu, Klanu, Niebiesko-Czarnych czy Michaja Burano.