• Informacje na temat:

  ojciec daniela olbrychskiego

Artykuły na temat: ojciec daniela olbrychskiego
 • Daniel Olbrychski z synem znów są sobie bliscy! Wcześniej nie było tak kolorowo!

  Wiele razem przeszli, ale dziś chcą pamiętać tylko dobre chwile. Przepracowali bolesną przeszłość i potrafią cieszyć się swoim towarzystwem i prywatnie, i zawodowo. Jak dziś wyglądają kontakty Daniela Olbrychskiego z jego synem Rafałem?

 • Daniel Olbrychski: Zagrał Anioła Stróża

  - Dostałem w prezencie zagranie kogoś ważnego - Daniel Olbrychski mówi o roli Anioła Stróża w reżyserskim debiucie córki Grażyny Szapołowskiej "Piąte: Nie odchodź". Film Katarzyny Jungowskiej trafi na ekrany kin 13 marca.

 • Daniel Olbrychski: Ten romans wiele go kosztował

  Połowa lat 80., kariera Daniela Olbrychskiego kwitnie. Ma świat u swoich stóp, w domu czeka na niego kochająca żona Zuzanna oraz pięcioletnia córeczka Weronika. Łapicka, sama córka znanego aktora(...) stopnia - pisał w swoich dziennikach Andrzej Łapicki. Fakt że kochanka spodziewa się dziecka, przepełnił czarę goryczy. Zuzanna chciała rozwodu. To było dla Olbrychskiego jak kubeł zimnej wody...

 • Olbrychski, Szapołowska i Simlat w najlepszym debiucie roku

  13 marca na ekrany polskich kin trafi "Piąte: nie odchodź" w reżyserii Katarzyny Jungowskiej. Film został uhonorowany nagrodą im. Janusz Morgensterna dla najlepszego debiutu 2014 roku. W obsadzie: wybitnie uzdolniona aktorka młodego pokolenia Michalina Olszańska, Łukasz Simlat, Grażyna Szapołowska, Daniel Olbrychski oraz debiutująca na ekranie piosenkarka Patrycja Markowska.

 • Daniel Olbrychski: Kirk Douglas proponował mi rolę, ale odrzuciłem

  Daniel Olbrychski (74 l.) ze smutkiem przyjął wiadomość o śmierci Kirka Douglasa. Polski aktor zdradza, że otrzymał propozycję roli od amerykańskiej legendy. Spokrewniona z Douglasem była także małżonka Olbrychskiego, Krystyna Demska-Olbrychska.

 • Katarzyna Jungowska laureatką nagrody im. Morgensterna

  Katarzyna Jungowska, córka aktorki Grażyny Szapołowskiej, doceniona została za film "Piąte: Nie odchodź", o relacjach emocjonalnych ojca i nastoletniej córki. Artystka otrzymała w poniedziałek, 17 listopada, w Warszawie Nagrodę im. Janusza "Kuby" Morgensterna "Perspektywa" dla debiutujących reżyserów.

 • Andrzej Wajda nie żyje. Daniel Olbrychski pociesza jego córkę, Karolinę Wajdę

  ...i przyjaciół, w tym na swojego ojca chrzestnego, Daniela Olbrychskiego. *** Zobacz więcej materiałów (...) początku wiedziałam, że nie jestem tak piękna jak mama i tak mądra jak ojciec. Wybrałam życie poza miastem, bliżej natury. To daje mi szczęście" - mówiła Karolina.  Ich relacje swego czasu należały do...

 • "Piąte: nie odchodź" : I anioły słabego filmu nie uratują

  Wszystko, co daje nadzieję, jest dobre - mówi jedna z bohaterek "Piąte: Nie odchodź", tworząc jakby aktualizację dekalogu. Innym nowym przykazaniem jest także tytuł tego filmu. Niestety, Katarzyna Jungowska nie zagoni wielu wiernych do swojego kościoła.

 • Daniel Olbrychski: Nie kaja się, nie przeprasza

  Był upartym chłopcem i zawsze musiał mieć to, czego chciał - zdradziła wiele lat temu nieżyjąca już Klementyna Sołonowicz-Olbrychska, mama Daniela Olbrychskiego (71 l.). Jej syn w szkole uchodził za(...) psychice, nawet jak spadł widelec, dostawał konwulsji, bo to przypominało mu strzały - wspominał w wywiadzie. Mama Daniela studiowała w Wilnie polonistykę i dziennikarstwo w Warszawie, a w Drohiczynie uczyła...

 • "Pan Wołodyjowski": Azja na palu, biust Ireny Karel i ciężarówka

  Polacy szturmowali kasy kin, by ujrzeć wbijanego na pal Azję, biust Ireny Karel i ciężarówkę!

Zdjęcia na temat: ojciec daniela olbrychskiego