• Informacje na temat:

  ojciec ratzingera

Artykuły na temat: ojciec ratzingera
 • Czy polskie kino boi się papieża?

  W niedzielę, 2 kwietnia, mija pierwsza rocznica śmierci Jana Pawła II. W ciągu tego roku na ekrany naszych kin trafiły dwa filmy biograficzne, opowiadające o życiu polskiego papieża. Pomimo że w obrazach tych występują polscy aktorzy, nie są to dzieła naszych twórców. Nie opisują też najważniejszego pokoleniowego doświadczenia milionów Polaków od czasów stanu wojennego. Dlaczego polskie kino boi się tematyki papieskiej?

 • Jon Voight odwiedził Kraków

  Odtwórca postaci Jana Pawła II w międzynarodowym filmie w reżyserii Johna Kenta Harrisona, wybitny amerykański aktor Jon Voight ( "Nocny kowboj" , "Pearl Harbor" ), został przyjęty w Krakowie w sobotę, 19 listopada, przez arcybiskupa Stanisława Dziwisza.

 • Filmy o Janie Pawle II

  Amerykańskie filmy "Jan Paweł II" , z Jonem Voightem w roli papieża, i "Jan Paweł II: Nie lękajcie się" , z kreacją Thomasa Kretschmanna, oraz włoska produkcja "Karol - Papież, który pozostał człowiekiem" , z główną rolą Piotra Adamczyka, będąca kontynuacją filmu "Karol - człowiek, który został Papieżem" - to filmy fabularne poświęcone papieżowi-Polakowi, zrealizowane po jego śmierci.