• Informacje na temat:

  okulary lata 60-te

Artykuły na temat: okulary lata 60-te
 • Za kostiumem damy sznurem

  .... Kujońskie okulary, vintage style, skarpetki do sandałów - te połączenia, obecnie bardzo popularne, zostały wymyślone dużo wcześniej - wraz z nadejściem Betty Suarez. Niestety, w polskiej wersji już nie(...) w wielkim mieście" Moda retro, czyli "Mad Men" Serial opowiada o pracownikach nowojorskiej agencji reklamowej z wczesnych lat 60. Strój każdego z bohaterów jest przykładem wariacji na temat...

 • Hollywood w Paryżu

  W paryskim ratuszu trwa niezwykła wystawa fotosów z amerykańskich filmów, których akcja toczy się we francuskiej stolicy. "Paryż widziany przez Hollywood" to przegląd ponad 800 amerykańskich produkcji - wystarczająco, aby mówić o odrębnym filmowym gatunku.

 • Moda na paroda - jak kpić z seriali

  ...i autorskiego dowcipu, który rozbawi nawet Bukę z "Muminków". Siadamy więc przed komputerem, splatamy palce i... w 99,9 procentach przypadków okazuje się, że nie mamy żadnego z powyższych. Nic nie szkodzi. Świat jakoś przeżyje, jeśli nie pozna naszego geniuszu... My tymczasem rzućmy okiem na najpopularniejsze "szkoły bednarskie" (tych od konstruowania beczki śmiechu) i tematy, jakie przeplatają...

 • Album o "Katyniu" w księgarniach

  W poniedziałek do księgarń trafił album "Katyń" opowiadający o najnowszym dziele Andrzeja Wajdy pod tym samym tytułem. Obok tekstu reżysera znalazły się w nim fotografie i kadry z planu filmowego, zrobione przez Piotra Bujnowicza, a także kalendarium zbrodni katyńskiej, opracowane przez Andrzeja Krzysztofa Kunerta.

 • Jestem bardzo fajną osobą

  Swoją karierę fotomodelki rozpoczęła w wieku kilkunastu lat. Jeden z magazynów nazwał ją najbardziej seksowną kobietą na świecie. Teraz stara się pomagać innym - walczy o prawa zwierząt i wybiera przyszłe polskie top modelki, które mogą powtórzyć jej sukces.

 • W poszukiwaniu L.u.c.

  L.u.c. zaczynał poważną przygodę z muzyką w psychorapowej formacji Kanał Audytywny. Później, już jako solista, stworzył autorską przestrzeń artystyczną, łączącą wszystkie aspekty sztuki. Za realizację swojej wizji i talent otrzymał prestiżowy "Paszport Polityki". I nie ma zamiaru spocząć na laurach. - Wciąż szukam pomysłu na siebie - przekonuje.

 • Ryszard Tymon Tymoński to artysta o szerokich zainteresowaniach. Był założycielem formacji Miłość, najważniejszego polskiego zespołu jazzowego lat 90., ale też występował w zespołach o stylistyce "piosenkowej", między innymi w Kurach czy Czanie. W roku 2004 dwie najnowsze formacje Tymańskiego, rockowa grupa Tymon & Transistors oraz improwizujący TymonYass Ensemble, nagrały swoje debiutanckie płyty w jego prywatnym Biodro Studio. Pierwsza z nich, "Wesele", zawiera ścieżkę dźwiękową do filmu W....

 • "Śpiewam piosenki głupie"

  Ryszard Tymon Tymański to artysta o szerokich zainteresowaniach. Był założycielem formacji Miłość, najważniejszego polskiego zespołu jazzowego lat 90., ale też występował w zespołach o stylistyce "piosenkowej", między innymi w Kurach czy Czanie. W roku 2004 dwie najnowsze formacje Tymańskiego, rockowa grupa Tymon & Transistors oraz improwizujący TymonYass Ensemble, nagrały swoje debiutanckie płyty w jego prywatnym Biodro Studio. Pierwsza z nich, "Wesele", zawiera ścieżkę dźwiękową do filmu W....

 • "Sukces nie jest najważniejszy"

  Amerykańska grupa Monster Magnet osiągnęła wielki komercyjny sukces albumem "Powertrip" (1998), z którego pochodzi przebój "Space Lord". Płyta pokryła się w samych Stanach Zjednoczonych platyną, a zespół odbył trasę koncertową po całym świecie, między innymi u boku Metalliki. Wtedy też, dokładnie 1 czerwca 1999 roku, polscy fani mieli pierwszą okazję zobaczenia zespołu na żywo. Druga szansa nadarzy się 20 marca 2004 r.

 • Elton John przeleciał pół Ameryki

  Słucha The Kooks, kumpluje się z The Killers, obraża Madonnę. Odróżnia Black Rebel Motorcycle Club od The White Stripes. Wie, że Creed i Staind grają gównianą muzykę. Jego ostatnią płytę polubił Thom Yorke, a Jake Shears z Scissor Sisters wykonał dla niego striptiz. Wystąpił z homofobem Eminemem i narąbaną Courtney Love. Elton John może wszystko!