• Informacje na temat:

  olbrychski ogniem i mieczem

Artykuły na temat: olbrychski ogniem i mieczem
 • ​"Klan": Daniel Olbrychski kończy 70 lat!

  W piątek 27 lutego Daniel Olbrychski, czyli Arkadiusz Nowik z "Klanu", świętować będzie swe 70. urodziny. - Kocham życie i przykro mi, że jego większość mam już za sobą - mówi aktor.

 • "Potop": 40 lat od premiery

  We wtorek, 2 września, minie 40 lat od premiery "Potopu" Jerzego Hoffmana. Doskonałą okazją do przypomnienia sobie ducha ekranizacji powieści Sienkiewicza będzie zaplanowana na październik premiera odrestaurowanej cyfrowo i skróconej przez reżysera wersji filmu.

 • Na ekranie debiutował w 1963 roku rolą w filmie "Ranny w lesie" (1963) Janusza Nasfetera. Jako aktor filmowy pracował ze znanymi polski i zagranicznymi reżyserami. Zagrał m.in. w takich filmach jak: "Popioły" (1965), "Brzezina" (1970), "Zemsta" (2002) Andrzeja Wajdy, "Małżeństwo z rozsądku" (1966) Stanisława Barei, "Pan Wołodyjowski" (1969), "Potop" (1974), "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana...

 • "Pan Wołodyjowski": Azja na palu, biust Ireny Karel i ciężarówka

  Polacy szturmowali kasy kin, by ujrzeć wbijanego na pal Azję, biust Ireny Karel i ciężarówkę!

 • Daniel Olbrychski dozorcą

  Daniel Olbrychski ( "Ogniem i mieczem" ), legendarny polski aktor, został dozorcą... Oczywiście tylko w serial u. W nowej propozycji telewizyjnej Jedynki "Dwie strony medalu" będzie opiekował się klubem sportowym "Gamrat".

 • Mija 15 lat od premiery "Ogniem i mieczem"

  15 lat temu, 8 lutego 1999 roku, na ekrany polskich kin trafiła ekranizacja "Ogniem i mieczem" w reżyserii Jerzego Hoffmana. Pamiętacie, kto wcielił się w bohaterów Sienkiewicza?

 • Olbrychski pokonał Hoffmana

  Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, Daniel Olbrychski, został uhonorowany prestiżową nagrodą im. Konstantego Stanisławskiego na 29. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie. Konkurentami Olbrychskiego do tej nagrody byli Dustin Hoffman i John Malkovich.

 • Daniel Olbrychski: Zasłużony kulturze

  Aktor Daniel Olbrychski został odznaczony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierza Michała Ujazdowskiego złotym medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis. Uroczystość odbyła się w poniedziałek, 13 lutego, w Warszawie. "Medal ten to akt wdzięczności ze strony Rzeczypospolitej Polskiej dla wielkich dokonań artystycznych Daniela Olbrychskiego oraz wyraz szacunku dla jego roli

 • Dorota Segda jako Sally Carrera

  Najnowsza produkcja studia Pixar ( "Gdzie jest Nemo" , "Iniemamocni" ) w polskich kinach pojawi się już 23 czerwca. W polskiej wersji językowej "Aut" usłyszymy głosy znanych nam aktorów. Dorota Segda ( "Tato" ), która wcieli się w Sally Carrerę oraz Daniel Olbrychski ( "Ogniem i mieczem" ) jako wójt Hudson opowiedzieli o swojej przygodzie z dubbingiem oraz doświadczeniach z motoryzacją.

 • "Bitwa Warszawska 1920". Zwiastun!

  W Internecie pojawił się zwiastun do najnowszego filmu Jerzego Hoffmana ("Potop", "Ogniem i mieczem") - "Bitwa Warszawska 1920", pierwszej polskiej produkcji realizowanej w technice trójwymiarowej.

Dyskusje na temat: olbrychski ogniem i mieczem
 • Re: "Korona królów": Nie przejmuje się hejtem!

  Gdyby "nadała" coś o "dusznej atmosferze", to by była dla ciebie objawieniem?! A Braunek? Braunek jako Oleńka była świetna! Chyba zresztą wtedy jedyna do tej roli Tak zresztą jak Olbrychski w roli Kmicica; szkoda, że Hoffman "zrobił z niego" najpierw Azję. I szkoda, że popełnił "Ogniem i mieczem" - to już było pospolite przestępstwo.

 • Re: 7 serialowych grzechów głównych: Pycha, czyli afera Sherlocka Holmesa

  Andrzej Wajda powinien kręcić, bo jego filmy mają duszę. A Hoffmanowi to nic nie wyszło dobrego z Trylogią, beznadzieja, wszystko takie jałowe jak flaki z olejem. Olbrychski, Łomnicki i inni świetni aktorzy ratowali Potop swoim aktorstwem, ale Malgorzata Braunek to strasznie została w roli Oleńki jakoś tak "ubezwłasnowolniona" najwyraźniej przez reżysera, a szkoda. A Ogniem I Mieczem też Hoffman