• Informacje na temat:

  olgierd łukaszewicz nil

Artykuły na temat: olgierd łukaszewicz nil
 • "M jak miłość": Olgierd Łukaszewicz - 45 lat na scenie i ekranie

  ..."Jasna twarz i ta rzadka sympatyczność dana od Boga, którą potocznie nazywamy wdziękiem" - tak ekranowy wizerunek Olgierda Łukaszewicza, czyli prof. Edmunda Kazana z "M jak miłość", określił Kazimierz Kutz. 17 lutego w Warszawie odbędzie się benefis z okazji 45-lecia pracy artystycznej Łukaszewicza.

 • Olgierd Łukaszewicz: Arystokrata aktorstwa

  Znany aktor teatralny i filmowy, były prezes Związku Artystów Scen Polskich - Olgierd Łukaszewicz - kończy w środę, 7 września, 65 lat.

 • Olgierd Łukaszewicz uhonorowany złotą Glorią Artis

  Aktor Olgierd Łukaszewicz został uhonorowany przez ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego złotym medalem Gloria Artis. Artysta obchodzi w tym roku 45-lecie pracy; współpracuje z Teatrem Polskim w Warszawie, jest też prezesem ZASP-u.

 • Olgierd Łukaszewicz: 45 lat na scenie i ekranie

  "Jasna twarz i ta rzadka sympatyczność dana od Boga, którą potocznie nazywamy wdziękiem" - tak ekranowy wizerunek Olgierda Łukaszewicza określił Kazimierz Kutz. W poniedziałek w Warszawie odbędzie się benefis z okazji 45-lecia pracy artystycznej Łukaszewicza.

 • Olgierd Łukaszewicz ponownie prezesem ZASP

  Olgierd Łukaszewicz został ponownie wybrany prezesem Związku Artystów Scen Polskich - poinformował 8 kwietnia Andrzej Dębski z zarządu Związku. Artysta jest szefem ZASP od 2011 r. Wcześniej pełnił też tę funkcję w latach 2002-2005.

 • "Generał Nil" zbyt drastyczny?

  Telewizja TVN odmówiła przyjęcia do emisji zwiastuna filmu "Generał Nil". Powód? Uznała go za zbyt "drastyczny" - pisze "Nasz Dziennik".

 • Jubileusz reżysera "Przesłuchania"

  Reżyser Ryszard Bugajski, twórca filmów "Przesłuchanie", "Generał Nil" oraz "Układu zamkniętego", skończył w sobotę, 27 kwietnia, 70 lat. "Mój film jest manifestem człowieka, który chce być wolny, bez względu na cenę" - mówił Bugajski o "Przesłuchaniu", swoim najsłynniejszym filmie.

 • "Generał Nil" wysoko oceniony

  Prezes Fundacji Filmowej Armii Krajowej Tadeusz Filipkowski wysoko ocenił film Ryszarda Bugajskiego "Generał Nil" o Auguście Emilu Fieldorfie, bohaterskim dowódcy Kedywu Komendy Głównej AK, zamordowanym po wojnie przez komunistów.

 • Rosnące w Polsce zainteresowanie filmami historycznymi może wynikać z tęsknoty za wzorcami postępowania i autorytetami moralnymi w dobie kryzysu wartości - ocenili filmowcy i historyk na poniedziałkowej konferencji prasowej poświęconej obrazowi Ryszarda Bugajskiego "Generał Nil".

 • Legenda "Generała Nila"

  Dzisiaj mija 69. rocznica sowieckiej inwazji na Polskę. Do tamtych wydarzeń nawiązuje najnowszy film Ryszarda Bugajskiego z Olgierdem Łukaszewiczem w roli głównej.

Dyskusje na temat: olgierd łukaszewicz nil