• Informacje na temat:

  oliver stone reżyser

Artykuły na temat: oliver stone reżyser
 • Oliver Stone demaskuje historię Stanów Zjednoczonych

  Premiera dokumentalnej serii "Historia Stanów Zjednoczonych według Olivera Stone'a" odbędzie się 15 stycznia na kanale Planete+. Reżyser, trzykrotny zdobywca Oscara, w dziesięciu odcinkach przedstawia nieznane aspekty historii swojego ojczystego kraju.

 • Złote Globy: Nominacja dla "Idy"

  "Ida" Pawła Pawlikowskiego otrzymała nominację do Złotego Globu w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Najwięcej szans na statuetkę ma "Birdman" Alejandra Gonzáleza Inárritu, doceniony w siedmiu kategoriach.

 • Christian Bale zerwał więzadła krzyżowe

  Christian Bale nie zagra w filmie "The Deep Blue Goodbye". Według "Hollywood Reporter" aktor zerwał więzadła krzyżowe, co uniemożliwia mu pracę na planie produkcji Jamesa Mangolda.

 • Zawiedziony Oliver Stone

  Reżyser Oliver Stone był bardzo zawiedziony, kiedy dowiedział się, że jego kolejny projekt "Pinkville" został bezterminowo zawieszony.

 • Oliver Stone o Bushu

  Oliver Stone wyreżyseruje obraz opowiadający o życiu i prezydenturze George W. Busha.

 • Zestresowany Oliver Stone

  Reżyser Oliver Stone ( "Droga przez piekło" , "Męska gra" ) wyznał w wywiadzie, iż realizacja jego najnowszego filmu przyprawia go o zdenerwowanie i lęki. Enfant terrible amerykańskiego kina przygotowuje właśnie historyczny epos "Alexander", o życiu króla Aleksandra Wielkiego. Twórca po raz kolejny zachwalał talent Colina Farrella ( "Telefon" ), który wcieli się w tytułowego monarchę.

 • Oliver Stone reklamuje mundial

  Słynny reżyser Oliver Stone zagrał... reżysera w filmie reklamującym najbliższe mistrzostwa świata w piłce nożnej. W obrazie promującym brazylijski mundial wzięło udział kilka gwiazd światowego futbolu.

 • Oliver Stone oskarża Busha

  Oliver Stone za słabe recenzje w prasie zagranicznej swojego filmu "World Trade Center" obwinia... George'a W. Busha. Reżyser uważa, iż prezydent swoim zachowaniem źle nastawił świat do USA.

 • Oliver Stone oskarża Hollywood

  Znany amerykański reżyser Oliver Stone ( "World Trade Center" ) oskarżył hollywoodzki przemysł filmowy o promowanie wojny.

 • Podczas trwającego w Marrakeszu, w Maroku, 3. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, o postępach w realizacji epopei "Alexander" opowiedział reżyser widowiska, Oliver Stone. Z prasą spotkał się również Colin Farrell, który wciela się w króla Aleksandra Wielkiego. Zdjęcia do filmu powstają właśnie w Maroku.

Wideo na temat: oliver stone reżyser
 • Michael Haneke. Zawód: reżyser

  W ciągu 25 lat twórczości Michael Haneke osiągnął pozycje jednego z najważniejszych reżyserów w historii kina. Od wczesnych prac, po film "Miłość" stworzył unikalny wszechświat, pokazując w nim męty społeczne, egzystencjalne lęki czy emocjonalne wybuchy. Poprzez wizję swoich aktorów i wcześniej nie pokazywane ujęcia, film przedstawia pracę prawdziwego artysty.

 • Wall Street: Pieniądz nie śpi

  Kontynuacja "Wall Street" Olivera Stone'a, jednego z kluczowych filmów lat 80-tych. Michael Douglas ponownie w roli Gordona Gekko, która przyniosła mu Oscara, a partnerują mu: Shia LaBeouf ("Transformers") i nominowany do Oscara za film "Milk" Josh Brolin. Gdy światowa ekonomia staje w obliczu katastrofalnego kryzysu, młody makler z Wall Street pozyskuje do współpracy skompromitowanego Gekko, prosząc go o pomoc w podwójnej misji: chce zapobiec nadciągającemu kryzysowi i odnaleźć tych, którzy...

 • Savages: ponad bezprawiem

  Hodowcy najlepszej marihuany na ziemi - Ben (Aaron Johnson) i Chon (Taylor Kitsch) - prowadzą opłacalny biznes narkotykowy. Niestety zostaje on wykryty pewnego dnia przez meksykański kartel prowadzony przez mężczyznę imieniem Lado (Benicio Del Toro) i kobietę - Elenę (Salma Hayek). Domagają się oni udziałów w zyskach. Kiedy spotykają się z odmową ze strony Bena i Chona, porywają ich.... wspólną dziewczynę i żądają okupu. Mężczyźni godzą się na zapłatę, ale jednocześnie snują alternatywny...