• Informacje na temat:

  olivier stone

Artykuły na temat: olivier stone
 • Komediant w prywatnym piekle

  ...przełom w jego karierze nastąpił w 1986 roku, kiedy stworzył udaną kreację w wyśmienitym obrazie Oliviera Stone'a "Pluton". Warto zaznaczyć, że rolą naiwnego młodego żołnierza dopełnił obrazu(...) wykpić... Olivier Stone miał jednak inne zdanie o Charliem. Młody aktor miał wcielić się w weterana wojny wietnamskiej, Rona Kovica, w kolejnym filmie Stone'a, "Urodzony 4 lipca". Ostatecznie w filmie...

 • Olivier Stone uniewinniony

  Sędzia Robert H. Morrison z Luizjany ostatecznie oddalił zarzuty wobec reżysera Olivera Stone'a, który oskarżany był o sprowokowanie dwójki młodych ludzi do popełnienia serii poważnych przestępstw. Para wzorowała się ponoć na bohaterach "Urodzonych morderców", kontrowersyjnego filmu Stone'a z 1994 roku.

 • Stone kręci z Chavezem

  Po filmie "W." o George'u W. Bushu Olivier Stone w przyszłym roku pokaże dokument o kontrowersyjnym prezydencie Wenezueli, Hugo Chavezie.

 • Surrealistyczny dramat w Kansas

  Olivier Dahan - reżyser biograficznego filmu o Edith Piaf "Niczego nie żałuję" - który otrzymał Oscary za główną rolę kobiecą i charakteryzację - wybiera się na południe Stanów Zjednoczonych, gdzie nakręci swój kolejny film.

 • Mel Brooks u boku żony

  Mel Brooks ("Młody Frankenstein", "Kosmiczne jaja", "Dracula - wampiry bez zębów") przyjechał do Dublina na plan telewizyjnego filmu "The Roman Spring Of Mrs Stone", w którym główne role grają Helen Mirren i Anne Bancroft. Popularny aktor i reżyser ma wystąpić w obrazie w epizodycznej roli.

 • Urażony rolą George'a W. Busha

  Josh Brolin, który w najnowszy filmie Oliviera Stone'a "W" gra George'a W. Busha, przyznał, że gdy po raz pierwszy zaproponowano mu tę rolę, poczuł się urażony.

 • Sean Connery został uznany za najsłynniejszego brytyjskiego aktora wszech czasów. Dołączył tym samym do takich sław, jak lord Lawrence Olivier i sir John Gielgud. Sean Connery wyprzedził inne sławy - Anthony'ego Hopkinsa czy zmarłego w zeszłym roku sir Aleca Guinnessa. Za najpopularniejszą brytyjską aktorkę uznano Julie Walters, która pokonała między innymi zdobywczynię Oscara Judi Dench.

 • Rusza festiwal w Cannes

  19 tytułów - w tym nowe filmy Alejandro Gonzaleza Inarritu i Nikity Michałkowa - będzie walczyć o Złotą Palmę na rozpoczynającym się w środę 63. Festiwalu Filmowym w Cannes. Festiwal otworzy pokaz "Robin Hooda" Ridleya Scotta z Russellem Crowem w roli głównej.

 • Polański zwycięża w Cannes!

  W niedzielę wieczorem, 26 maja, podczas uroczystej ceremonii zakończenia 55. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes poznaliśmy laureatów jednego z najważniejszych festiwali filmowych na świecie. Złotą Palmę zdobył Roman Polański za film "Pianista". Dwa wyróżnienia otrzymał obraz "Człowiek bez przeszłości" Aki Kaurismäkiego, także wymieniany jako jeden z faworytów festiwalu.

 • Efron i Timberlake walczą o "Memphis"

  Zac Efron i Justin Timberlake rywalizują o główną rolę w nowym musicalu zatytułowanym "Memphis".