• Informacje na temat:

  oryginalne dzieła

Artykuły na temat: oryginalne dzieła
 • Górski dowiaduje się z artykułu zamieszczonego w gazecie, że w Łodzi podczas remontu starej willi odnaleziono zaginione przed ponad stu laty dzieło Caravaggia...

 • "Serce, Serduszko" Kolskiego: Jest zwiastun

  Od 21 listopada na ekranach kin będzie można zobaczyć najnowsze dzieło Jana Jakuba Kolskiego. "Serce, Serduszko" to familijny film drogi z udziałem gwiazdorskiej obsady, w której znaleźli się między innymi: Marcin Dorociński, Julia Kijowska, Borys Szyc i Gabriela Muskała oraz debiutująca na wielkim ekranie - Marysia Blandzi. Prezentujemy zwiastun produkcji.

 • "Na wariackich papierach": Szaleństwo to metoda!

  Twórcy serialu od początku zdawali sobie sprawę, że ich dzieło nie zyska miana epokowego. Chodziło im głównie o zagwarantowanie widzom świetnej zabawy.

 • "Last Christmas" Wham! w 36-minutowej wersji

  Takiej przeróbki "Last Christmas" grupy Wham! na pewno nie słyszeliście. W sieci można zobaczyć teledysk do najpopularniejszego świątecznego przeboju w wersji dziewięciokrotnie wydłużonej.

 • HBO zapowiada kolejne sezony Westworld, Rozwodu i Niepewnych

  - Mam ogromną przyjemność ogłosić, że powstaną kolejne sezony premierowych seriali tej jesieni – "Westworldu", "Rozwodu" i "Niepewnych". Każda z tych produkcji reprezentuje oryginalny, wyróżniający się styl, punkt widzenia – poinformował Casey Bloys, prezes HBO odpowiedzialny za produkcję. Zarówno krytycy, jak i widzowie dobrze przyjęli "Westword" i "Niepewne", jak również powrót Sarah Jessicki Paker w serialu "Rozwód" po 12 latach do HBO.

 • Czy "Whiplash" pokazuje prawdę?

  Głośny film "Whiplash", który na ekrany polskich kin wszedł na początku stycznia, zdobył pięć nominacji do Oscara i zbiera entuzjastyczne recenzje. Jednak w środowisku muzycznym, a zwłaszcza jazzowym, obraz ma wielu krytyków.

 • Przygody nieśmiertelnego detektywa

  Już w sobotę, 17 grudnia, w TVN 7 zadebiutuje nowy serial „Pod osłoną nocy”, który w wersji oryginalnej nosi tytuł „Moonlight”.

 • Led Zeppelin: 40-lecie "Physical Graffiti"

  Zgodnie z obietnicą Jimmy Page kontynuuje odkrywanie na nowo dyskografii grupy Led Zeppelin. W drugiej połowie lutego 2015 roku, do kolekcji reedycji katalogu formacji dołączy płyta "Physical Graffiti".

 • Amy wyda singiel dla Bonda

  Amy Winehouse planuje wydać piosenkę, która oryginalnie miała powstać na potrzeby nowego filmu o przygodach agenta jej królewskiej mości Jamesa Bonda pod tytułem "Quantum of Solace".

 • Pierwszy pokaz "Peformera" na Berlinale

  Pierwszy berliński pokaz najnowszej produkcji Wajda Studio "Peformer", w reżyserii Macieja Sobieszczańskiego i Łukasza Rondudy, odbędzie się 7 lutego. Po projekcji widzowie będą mogli uczestniczyć w prezentacji performensu autorstwa bohatera filmu - Oskara Dawickiego.

Wideo na temat: oryginalne dzieła
 • Jane Eyre

  Oryginalne dzieło Charlotte Bronte, zaliczane do szczytowych osiągnięć XIX-wiecznej literatury, doczekało się nowej ekranizacji z gwiazdorską obsadą. Uboga i nieśmiała dziewczyna, zakochuje się w charyzmatycznym pracodawcy, który, jak się wkrótce okazuje, skrywa mroczną tajemnicę...

 • Agentka

  Komedia sensacyjna z nominowaną do Oscara Melissą McCarthy ("Druhny", "Gorący towar") w roli agentki do zadań specjalnych, która stosuje wysoce oryginalne metody działania.

 • Obrońcy skarbów

  Lata II wojny światowej. Na polecenie Hitlera naziści grabią największe dzieła sztuki, wśród nich arcydzieła Michała Anioła i Leonarda da Vinci. Dekretem prezydenta Stanów Zjednoczonych kilku skromnych historyków musi przekształcić się w grupę agentów do zadań specjalnych i na własną rękę odnaleźć i ocalić zrabowane skarby kultury. Porzucają wszystko, czym do tej pory żyli i trafiają w wir działań wojennych.