• Informacje na temat:

  oscary 2012 kamiński

Artykuły na temat: oscary 2012 kamiński
 • Gwiazdy, które odeszły w 2014 roku

  Frearsa czy "Hollywoodland" Allena Coultera. Po raz ostatni pojawił się przed kamerą w roli jednego z krasnali w obrazie "Królewna Śnieżka i Łowca" Ruperta Sandersa. W 2012 roku zdiagnozowano u Hoskinsa(...) z ramienia Partii Republikańskiej. Szymon Szurmiej Aktor, reżyser, działacz społeczności żydowskiej, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich zmarł 16

 • Janusz Kamiński zdobył już dwa Oscary

  Janusz Kamiński, który walczy o tegorocznego Oscara w kategorii najlepszy operator, nominowany za zdjęcia do "Czasu wojny" Stevena Spielberga, ma już w dorobku dwie statuetki, przyznane mu za pracę przy filmach tego samego reżysera.

 • Allan Starski o Oscarach

  Zdobywca Oscara Allan Starski przyznaje, że w tym roku wśród nominowanych filmów nie było scenograficznego "wow". Jego faworyci to "Artysta" i "Hugo". Scenograf gorąco kibicuje Polakom - Agnieszce Holland i Januszowi Kamińskiemu. "Mają dużą konkurencję" - mówi.

 • Oscary błyszczą 24-karatowym złotem

  Statuetki Oscarów są już w Los Angeles. Na dwa tygodnie przed ceremonią rozdania najważniejszych filmowych nagród samolot ze specjalnymi pasażerami na pokładzie, Oscarami właśnie, wylądował w Mieście Aniołów. A przyleciał z Chicago, gdzie każdego roku jedna z tamtejszych firm przygotowuje statuetki dla Amerykańskiej Akademii Filmowej.

 • Więckiewicz i Machulski na gali Oscarów

  Robert Więckiewicz, odtwórca głównej roli w filmie "W ciemności" oraz producent tego filmu Juliusz Machulski będą towarzyszyć Agnieszce Holland podczas niedzielnej gali rozdania Oscarów - powiedziała w środę reżyserka. Do USA Holland wylatuje w czwartek.

 • Dla kogo Orły 2012?

  We wtorek, 7 lutego, ogłoszone zostały nominacje do nagród Polskiej Akademii Filmowej! W kategorii najlepszy film szansę na zwycięstwo mają produkcje: "W ciemności", "Róża" oraz "Sala samobójców".

 • Polskie kino w 2012 roku

  Nominacje do Oscarów dla Agnieszki Holland i dla operatora Janusza Kamińskiego, prace Andrzeja Wajdy nad filmem "Wałęsa" oraz premiera "Pokłosia" w reżyserii Władysława Pasikowskiego należą do najważniejszych wydarzeń w polskim kinie w 2012 roku.

 • "Ludowe Oskary" w sądzie!

  Kancelaria reprezentująca w Polsce Amerykańską Akademię Wiedzy i Sztuki Filmowej pozwała Stowarzyszenie Twórców Ludowych za wręczanie nagród "Ludowy Oskar". Akademia zastrzegła nazwę "Oscar" i domaga się zmiany nazwy polskiej nagrody. Proces ruszy w lipcu.

 • Oscarowe filmy. Który wygra?

  Dziewięć produkcji, w tym "Lincoln" - na temat walki o zniesienie niewolnictwa, "Wróg numer jeden" o poszukiwaniu Osamy bin Ladena i komedia "Poradnik pozytywnego myślenia" o mężczyźnie poddanym psychoterapii, walczy w tym roku o Oscara w kategorii najlepszy film.

 • Historia pewnej szmateczki

  "Czas wojny" , ("War Horse"), reż. Steven Spielberg, USA 2011, dystrybutor Forum Film, premiera kinowa 13 stycznia 2012 roku.