• Informacje na temat:

  oscary ktory zdobyli polacy

Artykuły na temat: oscary ktory zdobyli polacy
 • Kinga Rusin leci na rozdanie Oscarów! Opowiedziała o swojej bieliźnie!

  Kinga Rusin przez cały rok wyczekuje końca lutego. Wtedy to bowiem rusza jako reporterka "Dzień Dobry TVN" do Los Angeles na rozdanie najważniejszych nagród filmowych.  Gwiazda TVN bardzo poważnie podchodzi do tego zadania. Choć nie pozuje na czerwonym dywanie, starannie przygotowuje kreacje, by nie wyglądać jak uboga krewna z Europy Wschodniej.  W tym roku Polacy zdobyli aż trzy nominacje...

 • Oscary 2015: "Ida" z Oscarem!

  "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego otrzymała nagrodę Akademii w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny"! Największym triumfatorem oscarowej gali okazał się "Birdman", który zdobył cztery statuetki.

 • Jarosław Kaczyński o sukcesie "Idy": Cieszyłbym się bardziej, gdyby Oscara zdobył film...

  Część prawicowych portali nie potrafi cieszyć z sukcesu "Idy", zarzucając jej "antypolskość". Głos w sprawie zabrał również Jarosław Kaczyński, znany z roli Placka w filmie "O dwóch takich, co ukradli księżyc".

 • Agnieszka Odorowicz: Pięć polskich nominacji do Oscara na 10-lecie PISF-u

  - Polacy są przygotowani do kolejnego etapu kampanii promocyjnej dotyczącej filmów, które zdobyły nominacje do Oscarów - zapewniła dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz. Jak podkreśliła, jest "dumna z polskich twórców i producentów".

 • Najlepszy... aktor telewizyjny?!

  ...- Justyna Kowalczyk Wiktor Publiczności - Robert Janowski Superwiktory 2011 - Maciej Orłoś, ksiądz Adam Boniecki...

 • "Ida" coraz bliżej Oscara!

  Amerykańska Akademia Filmowa opublikowała listę 9 filmów, które powalczą o nominację do Oscara dla najlepszego obrazu nieanglojęzycznego. Jest wśród nich "Ida" Pawła Pawlikowskiego.

 • ​Gdzie bywały gwiazdy w 2012 roku...

  "Trzeba bywać, żeby być" - mówią niektóre gwiazdy i cierpliwie pozują fotoreporterom na galach, premierach i pokazach mody. Rok 2012 obfitował w wydarzenia towarzyskie, o których mówiła cała Polska. Przypomnijmy sobie te najhuczniejsze...

 • "Nasza klątwa" do Oscara: Czym jest klątwa Ondyny?

  - Chcieliśmy podzielić się naszym doświadczeniem, bo uznaliśmy, że może ono dać siłę innym ludziom - powiedział Tomasz Śliwiński, reżyser "Naszej klątwy", nominowanej do Oscara w kategorii krótkometrażowy dokument.

 • Holland nominowana do Emmy

  Agnieszka Holland, twórczyni takich produkcji, jak "Ekipa" i "Janosik. Prawdziwa historia", została doceniona przez Amerykańską Akademię Sztuki Telewizyjnej, od której otrzymała nominację w kategorii "najlepsza reżyseria serialu dramatycznego" za pilotowy odcinek "Treme". To pierwsze takie wyróżnienie dla polskiej artystki.

 • Oscary 2015: Kto wręczy złote statuetki?

  Producenci oscarowej gali ogłosili nazwiska pierwszych czterech gwiazd, które znajdą się w gronie osób wręczających statuetki przyznawane przez Amerykańską Akademię Filmową. Oscarowa gala odbędzie się 22 lutego.