• Informacje na temat:

  paolo berlusconi

Artykuły na temat: paolo berlusconi
 • "Nowy papież" po "Młodym papieżu" Paolo Sorrentino

  Laureat Oskara Paolo Sorrentino pracuje nad serialem "The New Pope", już drugim rozgrywającym się w Watykanie - ogłosiły włoskie media. Z pierwszych informacji wynika, że nie jest to kontynuacja bijącego rekordy popularności "The Young Pope", ale nowy projekt.

 • Mini-serial o młodości papieża Franciszka

  W najbliższych miesiącach mini-serial fabularny na ten temat wyemituje telewizja byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego. Film nakręcony w Argentynie po angielsku i przeznaczony na rynek(...) Umberto Contarello, jeden ze współautorów "Wielkiego piękna" w reżyserii Paolo Sorrentino, który zdobył w tym roku Oscara. W grudniu włoskie media przytoczyły wypowiedź znanego włoskiego producenta...

 • Berlusconi - nie, Polański - tak?

  Prorządowy włoski dziennik "Il Giornale" ostro zaatakował w piątek tych artystów, którzy podpisali petycję przeciwko premierowi Silvio Berlusconiemu w obronie wolności prasy, a jednocześnie - jak stwierdzono w artykule - "uniewinniają pedofila" Romana Polańskiego wnioskując o jego uwolnienie.

 • J. Stuhr w satyrze na Berlusconiego

  Finansowa i polityczna kariera premiera Silvio Berlusconiego, wytoczone mu procesy oraz największe skandale towarzyszące jego rządom, są tematem najnowszego filmu "Kajman", znanego włoskiego reżysera Nanniego Morettiego. Prasowy pokaz filmu, który wchodzi na ekrany na ponad dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi we Włoszech, odbył się w Rzymie w czwartek, 23 marca.

 • San Remo: Ostra piosenka o Berlusconim

  Ostra piosenka o premierze Włoch Silvio Berlusconim, który będzie sądzony za wykorzystywanie prostytucji nieletnich i jego antagoniście, przewodniczącym Izby Deputowanych włoskiego parlamentu, Gianfranco Finim, była największym wydarzeniem pierwszego dnia festiwalu piosenki w San Remo.

 • Jako wielkie wydarzenie polityczne zapowiadają włoskie media zbliżającą się premierę filmu fabularnego "Il Divo" Paolo Sorrentino. Obraz został zakwalifikowany do głównego konkursu festiwalu w Cannes.

 • Boski początek

  Filmowy maraton czas zacząć. Wszyscy uczestnicy rozpoczęli go w pełni sił, entuzjazmu i jeszcze wyspani. Za dziesięć dni energii z pewnością ubędzie, godzin snu również, ale jeśli kolejne festiwalowe biegi utrzymają poziom pierwszego, jest szansa, że entuzjazm pozostanie.

 • Powstają dwa filmy o młodości papieża Franciszka

  We Włoszech powstają dwa filmy o młodości papieża Franciszka. Oba opowiadają o latach dyktatury wojskowej w Argentynie, gdy Jorge Bergoglio jako prowincjał zakonu jezuitów pomagał najuboższym i ofiarom prześladowań.

 • Skandale w San Remo

  W San Remo zakończył się 61. festiwal piosenki włoskiej. Wygrał go 67-letni Roberto Vecchioni. Festiwal zostanie zapamiętany jako wielki triumf aktora i komika Roberto Benigniego oraz pasmo porażek i skandali.

Wideo na temat: paolo berlusconi
 • Kapitał ludzki

  Tragiczny wypadek, wskutek którego w wigilię Bożego Narodzenia jeep śmiertelnie potrąca rowerzystę, nierozerwalnie łączy losy dwóch rodzin. Film Paolo Virzi`ego ze znakomitą rolą Valerii Bruni Tedeschi otrzymał 7 nagród David di Donatello (w tym za Najlepszy Film, pokonując "Wielkie piękno" Paolo Sorrentino) i był nominowany aż w 18 kategoriach.

 • Coś pięknego

  Livorno na włoskim wybrzeżu, początek lat 70. Pewnego spokojnego, letniego wieczora Anna zostaje wybrana "Miss Mamma" w lokalnym konkursie piękności. Jednak nie staje się to dla niej początkiem lepszego życia, wręcz przeciwnie. Jej mąż Mario w szale zazdrości wyrzucą ją i dwójkę ich dzieci - Bruna i Valerię - z mieszkania. Tak zaczyna się pełna przygód odyseja bohaterów, która prowadzić będzie od willi milionerów i planów filmowych, przez zaplecza sklepów i obskurne klitki z powrotem do...

 • Wszystkie odloty Cheyenne'a

  Sean Penn w najbardziej odlotowej roli życia! "Porywający", "wyśmienity", "na przemian - prześmieszny i wzruszający" - ten film to popis genialnego aktorstwa dwukrotnego zdobywcy Oscara - Seana Penna. Trudny do rozpoznania pod burzą kruczoczarnych włosów, z uszminkowanymi na czerwono ustami Sean Penn zachwyca rolą ekscentrycznego rockmana. Znudzony życiem, postanawia odnaleźć nazistowskiego zbrodniarza, który jest odpowiedzialny za śmierć jego ojca. Poszukiwany osobnik najprawdopodobniej...